Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sv.Tatjanas dienas svētku pasākumos Rīgā arī jelgavnieki (FOTO)

Janvāra beigās noslēdzās Latvijas krievu kultūras ziemas perioda tradicionālais Tatjanas dienas festivāls ar vairākiem konkursiem valsts mērogā. Pasākums «Tatjanas diena 2015» notika jau 16. reizi, un to organizēja Krievu valodas un literatūras atbalsta asociācija un Krievu valodas un literatūras pasniedzēju asociācija. Šogad tas bija veltīts krievu kultūras vēstures Sudraba gadsimtam (20. gadsimta sākuma radošajam laikmetam). Dažādos konkursos, kas sākās novembrī (dramatiskais, mākslas, zīmēšanas, dekoratīvi lietišķās mākslas, literatūras u.c.), piedalījās 1200 skolēnu un pedagogu no visas Latvijas.  

Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas skolotāji tradicionāli piedalās Sv.Tatjanas dienas aktivitātēs, kas veltītas krievu kultūras, literatūras un vēstures saglabāšanai un kopšanai Latvijā, kā arī šoreiz bija pieskaņotas Jelgavas 750. gadadienas svinībām. Izņēmums nebija arī 2014./2015. gadu mija – ar savām skolniecēm piedalījos literārajā konkursā «Tatjanas diena 2015» (vienā no nominācijām) un biju gandarīta par viņu panākumiem, jo, neskatoties uz ģimenes dzīves slodzi, ikdienas pamatdarbu, bērnu problēmām un citiem mūsdienu izaicinājumiem, viņas atrada laiku un spēkus radošajam darbam.

Prasības bija diezgan stingras, un konkursa uzvarētājus bija grūti noteikt, jo literārajā konkursā piedalījās 168 skolēni no 52 Latvijas skolām. Bet jelgavnieces pierādīja, ka arī var veiksmīgi piedalīties tāda līmeņa konkursos. Tatjana Kunicka (10.s klase) uzrakstīja ļoti aktuālu sacerējumu vēstules formā ārzemju draugam, kas veltīta dzimtajai pilsētai («No bērnības mīļākā pilsēta»), bet Nelija Džavadova (12.s klase) pārsteidza ar filozofisku stāstu «Dialogs ar Dzīvi» par jaunatnes iesaistīšanos lielajā, sarežģītajā pieaugušajā dzīvē, kļūstot par konkursa laureāti.

Nelijas darbs izpelnījās žūrijas atzinību par tā saucamo «grēksūdzes stilu». Neliju kopā ar skolotāju žūrijas komisija aicināja piedalīties literārā konkursa prezentācijās Maskavas namā Rīgā (Maskavas kultūras un darījumu centrā), kā arī apmeklēt Sv.Tatjanas dienas galā koncertu Kongresu namā. 


Irina Baikova, Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas skolotāja

Foto: Marija Kozika

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti