Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetes novada jaunieši – starptautiskā nometnē Vācijā 1

22. augusts līdz 1. septembrim bija laiks, kurā 16 dzīvespriecīgi un aktīvi jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Bolīvijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Vācijas un Turcijas satikās starptautiskā nometnē Obervēzelē, Vācijā. Dalībnieku skaitā bija arī Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centra jaunatnes lietu koordinators Aivis Majors un centra aktīviste Paula Kurme.

Nometnes vadmotīvs bija “Cauri laikiem”, tāpēc visu tās norises laiku jaunieši piedalījās dažādās aktivitātēs, kas tos it kā veda no senatnes līdz pat mūsdienām. Domājams, tieši tādēļ par nometnes mājvietu bija izvēlēta skaistā Šūnburgas pils, no kuras pavērās lielisks skats uz Obervēzeli un tās vīnogu laukiem. 

Pirmā aktivitāšu pilnā diena bija 24. septembris, kad jaunieši devās uz Trīri – Vācijas senāko pilsētu. Iepazīstot tās centru, bija laiks doties “Rallijā cauri Trīrei”. Tā bija iespēja vēl jo vairāk iepazīt senatnīgās pilsētas šarmu, jo, vadoties pēc kartes, bija jāapmeklē pilsētas nozīmīgākās vietas, katrā no tām izpildot dažādus uzdevumus. Tā kā nometnes sākums bija veltīts tieši senajiem laikiem, tad arī uzdevumi bija ar līdzīgu tematiku.

25. septembrī jaunieši apmeklēja Obervēzelei blakus esošo St. Goāru. Galvenais dienas mērķis bija iepazīt Lorelejas klinti, kas, protams, arī izdevās! Savukārt 26. septembra ceļš nometnes dalībniekiem virzījās pa trīs dažādiem ceļiem – tika izmantots gan vilciens, gan arī prāmis un gaisa tramvajs. Šoreiz jaunieši devās uz Koblencu, kur tika apmeklēts valsts nozīmes vēstures muzejs “Ehrenbreitstein Fortress”. 

27. septembrī kopā ar gidu jaunieši izstaigāja Obervēzeli, iepazīstot tās baznīcas un aizsargmūrus, kas saglabājušies vēl šodien. Tāpat ikvienu no nometnes dalībniekiem aizrāva Obervēzeles muzejs, kurā ar moderno tehnoloģiju palīdzību ikviens interesents varēja iepazīt, kā tieši pilsēta mainījušies dažādos laikmetos. 

Dodoties mūsdienu virzienā, 28. septembris tikai aizvadīts kompānijā “JUWI”, kas savā ikdienā strādā atjaunojamās enerģijas jomā. Ekskursijas laikā ikviens varēja iepazīt arī uzņēmuma modernās telpas, kas darbinieku ikdienu padara daudz ērtāku un efektīvāku. Viena no pēdējām nometnes dienām tika veltīta kāpšanai kalnos, šoreiz – Oelsberga kalnā. Pēc došanās gan augšup un lejup, gan atkal augšup dalībnieki nonāca kalnā ierīkotajā piknika vietā. No tās pavērās jau kārtējais lieliskais skats gan uz vīnogu laukiem, gan arī Reinu. 

Daloties savos iespaidos par aizvadīto laiku nometnē, dalībnieki atzīst, ka tā ir bijusi lieliska pieredzi, jo šis laiks aizvadīts patiesi starptautiskā vidē, iepazīstot dažādus cilvēkus un to kultūras. 

Tērvetnieku piedalīšanos nometnē atbalstīja Tērvetes novada pašvaldības sadarbības pašvaldība St. Goāra–Obervēzele, bet par nometnes organizēšu liels paldies sakāms “Kolpingsfamilie Oberwesel”. 

Aivis Majors, Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centra jaunatnes lietu koordinators 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eu

Tērvetes novadā jaunieši skaitās līdz 75 gadu vecumam . Tāds ir novada šefa Caunes rīkojums. Fotogrāfija tam pierādījums

pirms 5 gadiem, 2015.09.06 12:40

Lietotāju raksti