Uz dzīvi zem tilta 1

Esam solīti tuvāk Amerikai. Ne ar kārtējās hamburgeru ēstuves atvēršanu, došanos slaktiņu misijā, prasmes reibuma nebalsī «izmaut» jeņķu bojevikā noklausītu «f» vārdiņu vai iespēju bez vīzas ceļot stikla debesskrāpjus lūkoties.

Kā atbalss ASV hipotēku krīzei pašmājās samanāms, ka līdz ar pēkšņu maksātspējas apraušanos daudzu indivīdu relatīvi nesen iegādātās «jaunās mājas» nonāk zem tiesu izpildītāju āmuriem, bet finanšu haizivju apvārdotajiem «laimīgajiem pircējiem» draud sastapšanās ar dzīvi zem tiltiem vai nakts patversmēs.Pagaidām šīs «normālās» parādības ziņā esam vēl «autiņos». Ja aiz okeāna vairākās pilsētās finanšu iespējas pārvērtējušo tūkstoši jau pametuši veselus kvartālus, tad Latvijā izsolēs nonāk daudz mazāk mājokļu, kuru pircējiem liktenīga bijusi bezkaislīgā RIGIBOR nobīde vai kabatas iztukšojusi inflācijas slota. Tomēr tas jāuztver kā klusināts signāls ekonomistu agrāk izteiktajiem brīdinājumiem.Ja jeņķu baņķierus vaino lopiskā rijībā, dodot kredītus neatkarīgi no to ņēmēju maksātspējas, tieši to pašu var pārmest arī Latvijas bankām. Vietā atgādināt ne tikai ekspremjera sacīto, ka katram jāizvērtē, ko var atļauties un ko nē, bet arī paturēt prātā, cik stingra aizdevumu politika jau iestrādāta likumdošanā, piemēram, Skandināvijas valstīs, kur, pamatojoties uz «varbūtēju» algas pielikumu, neizdotos saņemt pat patēriņa aizdevumu, lai neriskētu ar «finansiālo nāvessodu».Šajā krastā nauda tika mētāta aizvērtām acīm, un tuvākie gadi mūs aplaimos ar sekām. Pie viena atbildot uz jautājumu, kas vajadzīgs vairāk - parādnieku cietumi vai bezpajumtnieku patversmes.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Draugs

Nauda attiecībās bojā draudzību :( - tad nevajag aizņemties no draugiem. KAm tagad viegli? Pašiem jātiek ar visu galā, labi, ka ir kādas iespējas https://opencredit.lv/lv/krediti-atrie

pirms 11 gadiem, 2009.11.19 13:49

Lietotāju raksti