Vai tas ir normāli? 5

Latvija un tās iedzīvotāji nonākuši krīzē. Vainīgi esam visi, kas spēj mācīties, strādāt, domāt, arī balsot vēlēšanās, referendumos.

Vieni slikti mācījās un mācās, citi slikti strādāja un strādā, savukārt citi nedomāja, ko ievēl, vai negāja balsot. Rezultāts ir tāds, kāds ir - krīze. It kā visiem par to jāuzņemas atbildība. Vieniem vairāk, citiem mazāk. Bet šķiet, ka ne kādu atbildību nevēlas uzņemties ne Saeimas deputāti, ne ministri, ne valsts sekretāri, ne iestāžu un uzņēmumu vadītāji, ne uzņēmumu valdes un padomes locekļi. Šiem ir stabils ienākums, pie kam iespaidīgos apmēros. Vai tas ir normāli?Saeimai un valdībai vajag steidzīgi pārskatīt ministru, uzņēmumu, iestāžu vadītāju algas un prēmiju, kā arī uzņēmumu valžu un padomju locekļu atalgojuma apmērus.Nav normāli, kad augsta ranga vadītāji, netiekot galā ar saviem pienākumiem, nespējot sakārtot savu nozari, savu uzņēmumu, saņem iespaidīgu atalgojumu un prēmijas, turpina darbu un netiek sodīti. Vai tas ir normāli, ka «Rīgas satiksmes» valdes priekšsēdētājs saņem ik mēnesi Ls 6000 un papildu prēmijas, nespējot panākt uzņēmuma efektīgu, peļņu nesošu darbu, prasa no Rīgas domes papildus dotācijas milzīgos apmēros? Vai ir normāli, ka ministri restrukturizācijas un darba efektivitāti sev pakļautās iestādēs sāk veikt ar rīkojumiem no augšas?Kamēr katrs augsta ranga vadītājs individuāli neizjutīs savā makā savu bezdarbību vai darba neefektivitāti, tikmēr neko labu tuvākajā nākotnē Latvijas iedzīvotāji nesagaidīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Normunds

Visas zīmes rāda, ka atbildīgās vietās sēž (ne jau strādā) nemākuļi. Prieks, ka šāds raksts parādās presē. To vajadzētu iespiest ik vienā laikrakstā, Latvijā, tad vismaz būtu cerība, ka lāča miegā gulošo procentu (kas tagad esot ap 40%)varētu pazemināt.

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 07:00

no malas

Esmu par visu vainīgo ierāvēju sodīšanu!Protams utopija,bet lai viss pēc nopelniem!Uz giljotīnu!:D
Jā,bet īstenībā visu nosaka nauda,un tas nemaz nav tik vienkārši sodīt vainīgos.:(

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 21:44

Puzaķiks

Ko dos tas, ka atradīs vainīgo - iesēdinās cietumā, liks izmaksāt kompensāciju? Labāk būtu domājuši, ko var darīt krīzes pārvarēšanai un situācijas uzlabošanai. No raksta autora:) puses izskan tikai aicinājums uz raganu medībām. Un kamēr redzēšu tā saucamos likumsargus izmantojot dienesta transportu dienesta vajadzībām, neievērojot noteiktās likumu normas (vai vai drošības jostas, pagriezienu rādīšana un atļautā ātruma ievērošana), tikmēr lai necer uz kaut kādu atbalstu.

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 17:00

Evita

Pagaidām visi runā par krīzes seku likvidēšanu un to visādi apspriež, bet pamatjautājums jau ir- vai no zila gaisa šī krīze ir radusies, un kas galu galā nesīs par to atbildību?

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 14:23

Lietotāju raksti