Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdis Voins: Iespēja rīkot EuroBasket’2015 ir unikāla izdevība, nevis problēma

Ceturtdien, 24.jūlijā, Rīgā notiks Ministru prezidentes Laimdotas Straujuma vadītās Nacionālās sporta padomes sēde, kuras darba kārtībā pēc Latvijas Basketbola savienības lūguma iekļauts arī jautājums par 2015.gada Eiropas čempionāta basketbolā grupu turnīra sarīkošanu Latvijā. FIBA Europe izsludinātajā konkursā uz EuroBasket’2015 rīkošanas tiesībām jāpiesakās līdz 31.jūlijam. Kāpēc LBS grib rīkot Eiropas čempionātu, cik tas varētu maksāt, ko tas dos Latvijas basketbolam un valsts ekonomikai – vārds Latvijas Basketbola savienības prezidentam Valdim Voinam.

Kopš 2007.gada astoņos gados esam sarīkojuši astoņus Eiropas čempionātus un pasaules U19 meistarsacīkstes. Šajā laikā FIBA amatpersonas novērtējušas Latvijā pieejamās infrastruktūras kvalitāti un rīkotāju profesionalitāti, savukārt turnīru norisē iesaistītās pašvaldības bijušas apmierinātas ar basketbola pozitīvo ietekmi uz saimniecisko dzīvi un sporta propagandu. Viens no LBS mērķiem ir bijis izcīnīt Latvijai tiesības organizēt visaugstākā līmeņa basketbola turnīru – pasaules un Eiropas čempionātu vīriešu komandām.

Ārkārtējie apstākļi, kuru dēļ gadu pirms EuroBasket’2015, sacensības no Ukrainas tiek pārceltas uz citu vietu, radījušas unikāli izdevīgu situāciju. Pirmkārt, FIBA Europe vadība pirmo reizi piekritusi turnīru sadalīt starp vairākām valstīm, krietni salētinot izmaksas. Otrkārt, Rīgā ir visi nepieciešamie apstākļi – ērta satiksme, laba tūrisma infrastruktūra, visiem noteikumiem atbilstoša Arēna –, lai nodrošinātu kvalitatīvu turnīra norisi sešām komandām. Treškārt, īsā laikā FIBAEurope būs grūti detalizēti izvērtēt visus pretendentus, tāpēc priekšroka būs uzticamajiem partneriem, par kādiem kļuvusi arī LBS. Nākamreiz iespēja pretendēt uz Eiropas čempionāta rīkošanu pavērsies ne agrāk kā 2021.gadā.

Slovēnijai tiesības rīkot EuroBasket'2013 izmaksāja 7 miljonus eiro. Licence uz vienas grupas turnīra rīkošanu maksā 1,2 miljonus EUR. Papildus jārēķinās ar vēl apmēram miljons eiro izmaksām. Aprēķini liecina, ka apmēram 25-30% čempionāta budžeta izdotos atpelnīt ar biļetēm. Nešaubos, ka EuroBasket’2015 rīkošanai izdosies piesaistīt privātos līdzekļus, tomēr jāņem vērā, ka Latvijā bāzētu Eiropas līmeņa sponsoru nav, tāpēc čempionāta norise nebūs iespējama bez valsts un pašvaldības atbalsta. Taču – tā būtu veiksmīga investīcija, nevis neatgūstams ziedojums. Slovēnijas valdības aprēķini liecina, ka EuroBasket’2013 ietekme uz valsts ekonomiku sasniegusi 32 miljonus eiro. Uzņemot tikai vienu grupas turnīru 8-9 dienu garumā ienākumi, protams, būs mazāki, tomēr valsts un pašvaldības budžets ar uzviju atgūs ieguldītos līdzekļus. 

2013.gadā. EuroBasket spēles translēja 162 starptautiskās raidorganizācijas, sasniedzot 182 miljonu cilvēku lielu TV auditoriju. Čempionātā bija akreditēti 1400 mediju pārstāvji, oficiālajai mājaslapai fiksēti 13,4 miljoni apmeklējumu, oficiālā aplikācija lejuplādēta 222 000 reizes.

Šogad Rīga pierāda veiksmīgi pilda Eiropas kultūras galvaspilsētas pienākumus, nešaubos, ka nākamgad Latvija godam tiks galā ar Eiropas Savienības prezidējošās valsts izaicinājumiem. Sportā nevaram atpalikt, bet citas iespējas sarīkot tik augsta līmeņa starptautiskas sacensības drīzumā nebūs. Nepalaidīsim garām šo iespēju!

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti