Valsts policija: Sargāsim velosipēdus 4

Iestājoties siltajam laikam, iedzīvotāji aizvien biežāk izmanto velosipēdus. Un aizvien biežāk tos zog. No marta līdz maija vidum tikai Jelgavas iecirkņa teritorijā (Jelgavas pilsēta un novads, Ozolnieku novads) jau nozagts 21 velosipēds.

Daži ieteikumi, kuri būtu jāievēro, lai pasargātu velosipēdu no nozagšanas:- iegādājoties velosipēdu, neriskējiet, atstājot to bez uzraudzības;- iegādājieties velosipēdam drošības slēdzeni, neizmantojiet  nekvalitatīvu drošības slēdzeni, jo pārsvarā zog velosipēdus, kuri nav bijuši nodrošināti pareizi (visdrošākās un efektīvākās ir metāla U–veida slēdzenes, visefektīvākais veids, kā nosargāt velosipēdu ir saslēgt abus riteņus, kā arī pieslēgt velosipēdu pie kāda objekta);- zagļi spēj un var rīkoties arī savādāk: ja nav iespējams nozagt velosipēdu, tad mēģina nozagt vērtīgāko, tāpēc neatstājiet uz velosipēda vērtīgas mantas;- ja gadījumā velosipēdu atstājiet bez uzraudzības, būtiski to novietot pārredzamā, apgaismotā vietā, nekādā gadījumā neatstājiet to ārā pa nakti, jo tas nav droši;- neatstājiet velosipēdu uz balkona, ja dzīvojat 1.stāvā;- nekad nestāstiet mazpazīstamām personām par velosipēda iegādi un to, kur to novietojat;- nedodiet pavizināties ar velosipēdu mazpazīstamām personām.Jāatceras, ka par zādzības faktu nekavējoši jāziņo policijai. Jo operatīvāk tiks sākta izmeklēšana, jo ātrāk varēs aizturēt noziedzīgo personu un atgūt savu velosipēdu.Atcerieties, ka velosipēda nozagšanas gadījumā un ne tikai - iedzīvotājam ir jāuzrāda dokumenti, kas apliecinātu par velosipēda piederību. Tāpat ir ļoti svarīgi, ja iedzīvotājs var nosaukt velosipēda rāmja reģistrācijas numuru vai arī kādu no velosipēda speciālām atpazīšanas zīmēm, piemēram, velosipēda rāmī kas speciāli iegravēts.Ļoti svarīgi, ja ir velosipēda fotogrāfija, jo meklēšanas gadījumā var atsaukties kāds no aculieciniekiem un sniegt svarīgu informāciju, kas sekmētu tā atrašanu.Ieva Sietniece,Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vertik

www.veloregistrs.lv - krāpnieki, neko no viņiem Jūs nedabūsiet

pirms 11 gadiem, 2010.08.21 12:26

ingusster

interesanta tā adrese www.veloregistrs.lv...nevienas norādes kas ir lapas uzturētājs, reģistrējot ir jānorāda adrese obligāti...varētu padomāt ka bāzes uzturētājam (ja tas ir negodprātīgs) ir viegla dzīve! Katrā ziņā es laikam tur savu velo nereģistrēšu...lai es kādai presonai X uzticētu informāciju par savu velo?!? nu nē...Padomājiet!

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 14:53

Anna

Gribētos vel papildināt informāciju un atsaukties uz sekojošiem avotiem, kurus manuprāt vairāk japopularizē:
1) izstrādāta forma, kura palīdz saprast kādu tieši informāciju jāpiefiksē velosipeda īpašniekam
http://www.bicycle.lv/?page_id=1781
2) http://www.veloregistrs.lv/lv/veloregistrs/registracija

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 10:43

Lietotāju raksti