Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Vēja zirdziņš» deju konkursā izcīna Grand Prix (FOTO) 1

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Bērnu un jauniešu deju kolektīvs (BJDK) „Vēja zirdziņš” 10. jubilejas starptautiskajā bērnu un jauniešu daiļrades konkursa festivālā „Debute Premium” kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Rīgā izcīnīja Grand Prix.

Uz „Debute Premium” festivālu, kas noritēja 20.–23. novembrī, atbrauca vairāk nekā 700 dalībnieku no Uzbekistānas, Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un citām valstīm. Uz galvaspilsētu atbrauca jaunie talanti arī no visas Latvijas, tajā skaitā arī „Vēja zirdziņš” no Jelgavas. Bērni un jaunieši vecumā no 3 līdz 25 gadiem sacentās vokālajā, deju un instrumentālajā žanrā.

Festivāls sākās ar „Iepazīšanas vakaru”. Dalībnieki no dažādajām valstīm stāstīja par savu valsti, kultūru, dzimto pilsētu, skolu un studiju, kurā mācās. Bērni uzrakstīja festivālam savus novēlējumus. Festivāla organizatori pastāstīja par Latviju, nodemonstrēja filmas un iepazīstināja ar gaidāmā konkursa programmu.

Dalībnieki ekskursijas ietvaros apskatīja Vecrīgu, apmeklēja muzejus, piedalījās Ziemassvētku eglītes atklāšanā atpūtas centrā Lido.

Pats konkurss notika kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Konkursa dienu atklāja žūrijas loceklis Krakovas filharmonijas solists Oļegs Orlovs. Neskatoties uz to, ka konkurss noritēja visu dienu, koncerts pagāja vienā elpas vilcienā. Horeogrāfija bija pamīšus ar vokālu.

Programma bija piesātināta. Spilgtākās emocijas skatītāju vidū izraisīja deju kolektīvs „Vēja zirdziņš”, kas pārsteidza skatītājus ar tautas deju „Duni dejā”. Viņu horeogrāfija, tērpi un izpildījums sita augstu vilni.

Konkursu vērtēja divi žūrijas sastāvi. Žūrijas priekšsēdētāja Olga Freiberga (triju zvaigžņu ordeņa kavaliere, bērnu tautas deju ansambļa "Dzintariņš" vadītāja) deva vērtīgus padomus pasniedzējiem un konkursa dalībniekiem.

Tā kā šis bija jubilejas festivāls, daudziem pedagogiem tika izteikta pateicība. Par ieguldījumu kultūras attīstībā bērnu un jauniešu vidū, kā arī par ilgtermiņa sadarbību skolotājiem pasniedza zelta piemiņas medaļas. 

Grand Prix ieguva:

nominācijā "Vokāls, kolektīvi, no 15 gadu vecuma" – vokālais ansamblis "Pesenka" (Baltkrievija);

nominācijā "Horeogrāfija, kolektīvi, 14–17 gadi» – «Vēja Zirdziņš» (Latvija);

nominācijā "Horeogrāfija, dueti, 10–13 gadi" – "Guncha" (Uzbekistāna).

Priecīgie dalībnieki saņēma kausus, diplomus un dāvanas. Festivāls izraisīja pozitīvu emociju vētru.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lietotāju raksti