Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilcē – valsts sociālo aprūpes centru ikgadējais pasākums «Ceļojošais kauss»

Vilces pagastā 6. augustā notika plaša mēroga valsts sociālo aprūpes centru ikgadējais sporta un atpūtas pasākums "Ceļojošais kauss”.

Kā "Ziņām" raksta VSAC "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītājaInta Ozola, Zaķu pļavā rosība un priekpilns noskaņojums valdīja jau no plkst.6 rītā, jo VSAC "Zemgale’’ filiāles "Ziedkalne’’ darbinieki un klienti gatavojās uzņemt ciemiņus no visas Latvijas, kā arī viesus – savus draugus no Lietuvas. 

"Ceļojošais kauss - 2015" pulcināja 270 klientus un viņu pavadoņus no 24 sociālās aprūpes centriem jau 18.reizi, bet ziedkalnieši šos viesus savās mājās uzņem jau 6.reizi.

Svētku dalībniekus sagaidīja jautrie pasaku tēli Jenotiņš un Vāverēns, kuri palīdzēja cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem atraisīties no pirmā mulsuma un priecīgā svētku gājienā ienākt Zaķu pļavā. Pēc pasākuma karoga pacelšanas un himnas nodziedāšanas klātesošos ar sirsnīgiem vārdiem sveica mājasmāte – filiāles "Ziedkalne" vadītāja A. Petuhova, TZMO valdes locekle R.Dziļuma, Jelgavas Domes deputāts A. Strupulis, VSAC "Zemgale” direktors I. Leišavnieks, kā arī vietējā amatierteātra aktieri pļavas saimnieka barona fon Hāna un viņa kundzes Idas tēlos. Visi vēlēja prieku, sportisku garu, izturību un īstu atpūtu ļoti skaistajā, bet tveicīgajā augusta dienā. 

Pirms sportisko aktivitāšu sākuma Vilces pagasta novadpētniecības speciāliste Aiva Ozoliņa tālos un tuvos ciemiņus iepazīstināja ar skaistās Zaķu pļavas un pilskalna vēsturi, kā arī mudināja baudīt dabas skaistumu un izstaigāt Barona taku, jo dažu iestāžu klienti šeit viesojās pirmo reizi.

Tad ciemiņus sagaidīja pats galvenais notikums – cīņa par ceļojošo kausu. Lai to nopelnītu, visai komandai un katram individuāli bija jāparāda sava izveicība neikdienišķās situācijās, piedaloties gan jautrās atrakcijās un stafetēs, gan orientējoties tuvējā mežā. Par jautrākajām nodarbēm klienti atzina pudeļu boulingu, lidojošo šķīvīšu mešanu, aklo vistiņu tēlošanu un garās stafetes veikšanu.

Garlaikoties nesanāca ne mirkli, jo katru dalībnieku padarboties aicināja radošās darbnīcas, kurās varēja pagatavot sev krāsainu koka medaļu vai atstāt savu plaukstas zīmējumu – lapiņu draudzības kokā. Tieši šeit bija dzirdamas aizkustinošas draugu un audzinātāju atkalredzēšanās sarunas par laikiem, kad kādreiz kopā dzīvojuši vai arī iepazinušies citos pasākumos. 

Pēc sātīgām pusdienām koku pavēnī varēja sākties priekšnesumi – Zaķu pļavu pāršalca skanīgas dziesmas un līksmas dejas. Izvērtēt, kurai komandai labāk, nebija iespējams. Uzvarēja dziesma, deja un draudzība!

Apbalvošanas ceremonijā katram dalībniekam tika pateicības raksts par aktivitāti un uzvaru gan individuālajos startos, gan darbojoties komandā, bet saldumu netrūka nevienam.

Saskaitot visus punktus un rezultātus, noskaidrojās, ka godalgoto 3.vietu nopelnījusi komanda no VSAC "Latgale” filiāles "Lubāna”, 2. vietu - komanda no VSAC "Rīga” filiāles "Ezerkrasti”, bet uzvaru izcīnīja Lietuvas draugi - komanda no SAC "Ventos”.

Tradicionālajā izlozē noskaidrojās, ka nākamās vasaras sporta un atpūtas pasākums notiks VSAC "Zemgale” filiālē "Ķīši’.

Svētki jau nebūtu svētki bez kāda negaidīta, priecīga pārsteiguma. Pasākuma organizatori, skaļām ovācijām skanot, pieteica iemīļotos dziedātājus Normundu Jakušonoku un Daigu Petkeviču.

Šis pasākums ilgi paliks atmiņā gan organizatoriem, gan dalībniekiem, gan klientiem, gan darbiniekiem ar karsto, dedzinošo sauli pār Zaķu pļavu, ar siltajiem smaidiem, sapratni vienam pret otru, lielo mieru un drošības sajūtu, ko radīja kopā būšana un darbošanās katram pēc savas varēšanas un spējām. Tā bija īsta cilvēkmīlestības piepildīta diena jebkuram no klātesošajiem!

Foto: VSAC "Zemgale"

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti