Par Ozolnieku novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Dainis Liepiņš (FOTO) 33

Ar deviņām balsīm “par” un sešām “pret” par Ozolnieku novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Dainis Liepiņš, kurš amatā nomainījis Pēteri Veļecki.

D.Liepiņu priekšsēdētāja amatam virzīja Guntars Akmentiņš. Savukārt Ervins Vēveris izvirzīja līdzšinējo Ozolnieku novada domes priekšsēdētāju partijas biedru P.Veļecki. Par Ozolnieku novada domes priekšsēdētāju ar deviņām no 15 balsīm ievēlēts D.Liepiņš.

Par savu vietnieku D.Liepiņš gribēja redzēt G.Akmentiņu. Dina Štelmahere šim amatam virzīja Rasmu Skruļu, kura savu kandidatūru atsauca. Citējot D.Liepiņu, kurš sacījis, ka jādod iespēja gados jauniem cilvēkiem, Uldis Ainārs virzīja E.Vēveri. Par G.Akmentiņu kā priekšsēdētāja vietnieku nobalsoja deviņi deputāti, pret bija seši, savukārt par E.Vēveri nobalsoja pieci, pret – desmit.

Sēdē ievēlētas arī četras pastāvīgās komitejas un to priekšsēdētāji. Neizpratnē par D.Liepiņa veikto deputātu iedalījumu komitejās gan attiecībā uz partiju pārstāvniecību, gan konkrētiem cilvēkiem bija U.Ainārs. Pēc tam, kad D.Liepiņš Attīstības un tautsaimniecības komitejai bija izvirzījis deputātus Andri Ozoliņu, Artūru Semjonovu, Jāni Kažotnieku, D.Liepiņu, E.Vēveri un Igoru Orlovu, U.Ainārs izteica vēlmi mainīties vietām ar I.Orlovu, kurš varētu ieņemt U.Aināra vietu Sociālo jautājumu komitejā un kurš atbalstīja šādu priekšlikumu. U.Ainārs atsaucās uz pašvaldību likuma 54. pantu, kurš nosaka – katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam; komitejas locekļu skaits nedrīkst būt mazāks par trijiem; komitejas locekļu skaits nedrīkst pārsniegt pusi no domes deputātu kopskaita, izņemot finanšu komiteju –, un Ozolnieku novada domes saistošo noteikumu 26. pantu, kas paredz, ka deputāts komiteju pirmkārt izvēlas atbilstoši interesēm un vēlmēm un tikai domstarpību gadījumā komitejās ievēl pēc proporcionalitātes principa. Deputāti atsevišķā balsojumā ar deviņām balsīm nolēma, ka balsos par komiteju sarakstu kopumā, nevis atsevišķiem cilvēkiem tajos. U.Ainārs, tāpat kā P.Veļeckis, D.Štelmahere, Jānis Valerts, E.Vēveris un I.Orlovs, balsojumā par komiteju sastāvu nepiedalījās vai atturējās. Izņēmums bija balsojums par Finanšu komiteju.

Ozolnieku novada domes Attīstības un tautsaimniecības komitejā darbosies A.Ozoliņš (komitejas priekšsēdētājs), A.Semjonovs, J.Kažotnieks, D.Liepiņš, E.Vēveris un I.Orlovs. Sociālo jautājumu komitejā strādās R.Skruļa (komitejas priekšsēdētāja), G.Akmentiņš, Lolita Meinharde, P. Veļeckis un U.Ainārs. Izglītības, kultūras, veselīga dzīvesveida veicināšanas komitejā ievēlēti Zigmārs Babčuks (komitejas priekšsēdētājs), L.Meinharde, Miķelis Rēdlihs, J.Valerts, D.Štelmahere. Finanšu komitejā strādās domes priekšsēdētājs un iepriekš minēto komiteju priekšsēdētāji: D.Liepiņš, G.Akmentiņš, Z.Babčuks, R.Skruļa un A.Ozoliņš.

Pirmā jaunā sasaukuma Ozolnieku novada domes sēde bija emocionāla gan pie apaļā galda, gan uz sēdi sanākušo rindās, no kurām ne reizi vien skanēja atbalstoši aplausi vai iebildumi.

Nākamā Ozolnieku novada domes sēde paredzēta 11. jūlijā pulksten 17. Tradicionāli Ozolnieku novada domes sēdes notiek katra mēneša otrajā otrdienā, taču, iespējams, domes sēžu laiks tiks mainīts.

Kā ziņots, no Latvijas Zemnieku savienības saraksta Ozolnieku novada domē iekļuvuši četri deputāti. Lielāko vēlētāju atbalstu saņēmuši P.Veļeckis, D.Štelmahere, J.Valerts un E.Vēveris.

Pa trim vietām Ozolnieku novada domē ieguvušas trīs partijas. No Latvijas Reģionu apvienības vislielāko vēlētāju uzticību izpelnījušies D.Liepiņš, M.Rēdlihs un Z.Babčuks.

Savukārt nacionālās apvienības ““Visu Latvijai”–“Tēvzemei un brīvībai/LNNK”” saraksta augšgalā vēlētāji iebalsojuši A.Semjonovu, G.Akmentiņu un L.Meinhardi. No Latvijas Zaļās partijas saraksta lielāko vēlētāju uzticību saņēmuši J.Kažotnieks, A.Ozoliņš un R.Skruļa.

Pa vienam deputātam Ozolnieku novada domē ievēlēti no “Vienotības” un “Saskaņas”. “Vienotības” saraksta augšgalā iebalsots U.Ainārs, bet no “Saskaņas” domē iekļuvis I.Orlovs.

Foto: Raitis Puriņš un Santa Logina. Vairāk lasiet 22. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Pievieno komentāru

Komentāri 33

Marsels Hosa

Nu ta beidzot visi mūsējie (hokejisti) tika pie šprices - D.Liepiņš, A.Ozoliņš J.Kažotnieks,E.Vēveris , Miķelis Rēdlihs, Z.Babčuks.Uzreiz top skaidrs,kur un kam būs attīstība.

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 21:37

Baiba

Rasma nu gan tur ir lieka!
Nu nepatiik vina un viss!!!

pirms 4 gadiem, 2017.06.16 22:07

Zosja

Jācer, ka drīzumā pret D.Liepiņu atkal varētu uzpeldēt kāds godīgi nopelnīts kompromats un kāda jauna tiesu lieta liegs viņam turpināt realizēt savus Napoleona plānus...

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 00:15

Zosja,

bet kā būs ar Pēterīša sastrādātajiem nedarbiem, kā tie tiks vērtēti ?

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 09:48

Kārlis

Zosjai - nevajag cerēt, bet ja ir pamats, tad rīkoties un kā pirmo soli iesaku vērsties pie paša Daiņa Liepiņa informācijas precizēšanas nolūkā

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 06:32

gogītis, hahiņš un citi

Nu tik atliek gaidīt, kad Akmentiņš par savu juristu pasauks trulo reikistu miezi

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 11:50

Andris

Apsveicu Daini Liepiņu un Guntaru Akmentiņu !
Esiet mūsu novada gaišākie spēki ! Nebūs viegli, bet kopā mēs varam !

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 12:25

Lara

IDIOTS !!!!

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 17:30

nu...

esmu skeptiķis. Ja tiešām Tu Daini, būsi labs, pieiešu Tev un to pateikšu, Un otrādi. Visu cieņu...

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 15:15

ozolnieki

Par mēru cilvēks kam iet kriminālproces, vietnieks kas nodzēris tiesības Ozolnieki rullē

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 19:14

Ozolniece

Suņi rej-bet karavāna iet tālāk!!!
Kas Tev Ozolniek liedza balotēties-tā jau ir savas utis neredz !!!

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 19:43

Laura

Fotogrāfijās redzamie ,zālē sēdošie novada darbinieki, tik noskumušām sejām, laikam sāk saprast, ka uz darbu vajadzēs nākt strādāt, nevis tenkot pie kafijas tases.

pirms 4 gadiem, 2017.06.17 23:11

Edgars

Ceru, ka novada domes un administrācijas darbiniekiem tiks prasīta attiecīga izglītība un darba iemaņas, ka konkursi uz vakantajām amata vietām būs īsti, nevis tikai skata pēc kā līdz šim, kad visbiežāk konkursa rezultāti bija zināmi jau pirms tā izsludināšanas, ka amatos netiks ielikti „savi cilvēki”, kurus pēc tam var „grozīt” pēc sava prāta un patikšanas.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 11:28

tims

Liepiņš tik ļoti tiecas pie varas, ka sāk šķist dīvaini. Gribēja pamieloties pie Jelgavas siles - īsti neizdevās, pielīda pie lielās barotavas Saeimā, atkal nekā, izsvieda šo, nu beidzot jokainā Ozolnieku tautiņa šo palaidusi palasīt druskas Ozolnieku aizgaldā. Varēja jau mēģināt starrtēt Rīgā, Engurē..., zeme tak šim tur pieder.
Ja neskaita veceņu intrigas domēs mājā, un pāris veču mērīšanos krāniņiem, ne Ozolniekos kas dižs notika Aināra laikā, ne pie Veļecka valdīšanas. Neloloju nekādas cerības, ka Liepiņš kaut ko mainīs nākamajos 4 gados. Vecim vienkārši vajadzēja apmierināt savas ambīcijas un nedaudz uzpršināt iedragāto ego. Kā nekā pabijis n-to valsts uzņēmumu padomēs, saņēmis labu naudu, tagad zēns jau kuro gadu vizinās ar savu 12 gadīgo mersi, un uzkrājumi arī sākuši dilt. Nedaudz līdzīgs Trampam ASV, tikai miniatūrā.
Man jau šķiet, ka Liepiņš šajā varžu dīķī smaks nost, viņam taču piestāv lieli ūdeņi, nevis maza, nabadzīga pašvaldība, kura nav bankrotējusi vien tādēļ, ka to kā guļamvagonu izvēlējies Rīgas un Jelgavas visdusslānis.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 01:22

Oži

Īstenībā baigi žēl par Pērerīti, kas paliek bez mēra amata.
Patiesībā labu mēru Ožos nevienam nevajag. Ka tik politiskās spēles,

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 01:29

Mārtiņš

Diemžēl, gadās ka naktīs, t. i 01:29, rādās visādi murgi, bet vai dienā ar atvērtām acīm un skaidru prātu vari redzēt Pētera Veļecka, nu jau bijušā domes priekšsēdētāja, dižos darbus .

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 11:10

Maslo

Jā, interesanta dzīve gaidāma Ožos. Vai daudz kas vēl pieder pašvaldībai, ja vēl pieder tad drīz nepiederēs. Un skatās, ka Ozolniekus nepārdēvē savā vai kāda ģimenes locekļa vārdā. Labas cerības vienīgi ir uz pansionātu varbūt beidzot komunisti Kroģeri palaidīs pelnītā atpūtā. Un pansionātā notiks pārmaiņas uz labo pusi. Pansionāta iemītniekiem būs labāka ēdināšana un atradīsies vieta arī kādam mediķim, kurš šos nevarīgos cilvēkus atjaunotu pie jauniem spēkiem ar masāžām, vingrinājumiem un padomiem. Turiet Liepiņu pavādā neļaujiet izšeptēt budžetu un Ožus. Tauta esi modra neesiet pasīvi vērotāji! Lai veicās!

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 09:25

maize un ūdens

Veltas cerības, ka Dainis ar Akmentiņu baros tagad senjorus Agatē. Bet uzņēmēja vēlme piezīsties pie miljona pasūtījuma gan nav izslēgta, jo tieši tik izmaksā 270 pansionāta iemītnieku ēdināšana.
Lielais pansionāta auditors Akmentiņš ne tikai noklusēja par pamperiem, bet neinformēja arī iedzīvotājus par to, ka mākslīgi tika celtas pansionāta pakalpojuma cenas, lai varētu tikt veikta pansionāta renovācija, tā pašvaldība veikli uzkrāva savus izdevumus uz citu pleciem.
Acīm redzot Akmentiņa morālei ir pilnīgi pieņemama sociāli mazaizsargātāko slāņu interešu ignorēšana.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 11:36

Zinātājs

Guntaru Akmentiņu un vēl citus „nepaklausīgos” deputātus, Pēteris Veļeckis bija ielicis to deputātu skaitā, kuriem tika liegta pieeja dokumentiem, skaitļiem un faktiem, un tāpēc atbildību par notikumiem ne tikai pansionātā, bet arī citās pašvaldības iestādēs un struktūrvienībās, lūdzu prasiet no Pētera Veļecka un viņa komandas biedriem.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 12:01

likumu nezinātājam

Nevis " nepaklausīgus" bet kūtrus, neizglītotus, nekompetentus vai pat ieintersētus deputātus, kas nezin, ka tas ir viņu ar likumu uzlikts pienākums, sekot tam, lai kontrolētu, vai pašvaldības finanšu līdzekļi, kustamā un nekustamā manta tiek apsaimniekota atbilstoši domes lēmumiem un iedzīvotāju interesēm.
Ja jau Veļeckis viņiem to liedza, tad kādēļ pieļāva tādas nelikumības pat attiecībā uz sevi. Tad kā gan viņi varēs pastāvēt par iedzīvotāju interesēm?

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 13:06

Ilze

Pašvaldības mājas lapā publicēts šogad slēgts līgums par pansionāta 270 iemītnieku ēdināšanu. Līguma summa 730 000 eiro, līguma darbības periods - trīs gadi.
Vai varat, lūdzu, precizēt, kas tas par miljonu, kuru pieminat?
Gadījumā, ja tas miljons ir šie paši 730 tūkstoši (2.60 eiro dienā vienam cilvēkam), tad vai jūsuprāt tas ir daudz un kaut kādā mērā līgumsumma būtu neadekvāta, lai būtu pamats šaubīties par iepirkuma procedūras objektivitāti?

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 15:19

Ilze

Jā, un labprāt gribētos uzzināt, ko tieši Akmentiņš ir noklusējis par pamperiem.. ja var, protams.
Tautai patīk klačas, klājiet tik vaļā.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 15:28

Pedantiskajai Ilzei

Tad jau zinātāja tikpat izsmeļoši informēs par pampersu patēriņu un to izmaksām.
Jeb tas liels pašvaldību kapitālsabiedrības noslēpums, ko drīkstēja zināt tikai Veļeckis.
Varbūt Dainis ar Miķeli savu alus brūvēšanu nomainīs pret pamperu ražošanu vai vismaz tirgošanu????
Kur te tika apšaubīts iepirkums ēdināšanas iepirkums un cenas?!
Apšaubīta tika pašvaldības rīcība uzkraut renovācijas izmaksas pansionāta pakalpojuma saņēmējiem.
Kurus pat mūža nogalē aptin ap pirkstu.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 15:59

gugu

Interesanti, kāpēc paredzēti līdzekļi tikai 270 SAC iemītnieku ēdināšanai? Pārējie 30 lemti bada nāvei? Cik zinu, pansionātā ir 30 iemītnieki. Bet uz D.Liepiņa kungu lieku lielas cerības, ka šo varžu dīķi - domi sakustinās.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 21:15

Māra

Astrīda un Pēteris nevarēja saskaitīt cik ēdāji ir pansionātā, kā lai saskaita izlietotos pamperus. Nu re, kāpēc Pēterim Astrīda bija ļoti „noderīga” vadītāja!

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 21:54

Āmurs.

Par Ozolniekiem vis skaidrs! Dainis, Guntars! Jūsu vīzija, Garoza, Salgale, Brankas, Āne?

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 12:59

Dainis

Kāda Garoza, Salgale, Brankas, Āne? Atkal izdomājam neesošas apdzīvotas vietas...

pirms 4 gadiem, 2017.06.19 10:32

Salgalietis

Salgalē bus jauns sporta laukums,ko Liepiņš solījs un Akmentiņš varēs atbalstīt Eco ostu.

pirms 4 gadiem, 2017.06.18 15:50

Ko domā Tu ?

Ko domā Tu par to, ka Ozolnieku mājas lapā http://www.ozolnieki.lv ir norādīti vienādi stacionārā telefona numuri Dainim Liepiņam un Pēterim Veļeckim.
Kontakti: t: 63028876, m: 29220485, e-pasts: dainis.liepins@ozolnieki.lv
Pēteris Veļeckis 63028876, 29275763 peteris.veleckis@ozolnieki.lv

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 17:53

Nav ko domāt

Ko tur domāt tel. nr. ir tai pašā kabinetā vai tai pašai sekretārei.
Vairāk liekas interesanta ziņa par D. Liepiņa atvaļinājumu pēc veselas vienas darba dienas - tas jau bija gaidāms - novads nav viņa prioritāte un par algu 1300 EUR viņš ik pa laikam iegriezīsies darbā, kā šonedēļ.

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 08:17

tims

Daži varonīgi centās aizstāvēt nabaga Veļecki, redz, šis ir bijis tas labais, gādīgais, godīgais. Var jau būt, taču nedaudz kauns, ka šis vīrs ir studejis ekonomiku RTU. Tiesa, padomju gados, tāpēc var saprast domes neloģisko rīcību.
Runa ir par iepirkumu teritorijas kopšanai. Ozolnieku pašvaldībai pieder SIA “Ozolnieku KSDU”. Protams, tāds nīkuļojošs kantoris tas ir, kur ar apskaužamu regularitāti tiek mainīta vadība, bet lai jau. Nav jau tā, ka neko šis nedara. Ūdens tiek piegādāts, kanalizācija novadīta, mājas puslīdz apsaimniekotas. Kādēļ gan neļaut nopelnīt pašu Ozolnieku novada uzņēmumam, saņemot pasūtījumu arī teritorijas kopšanai? Par šiem gadiem Ozolnieku KSDU būtu “uzaudzējis krietnu tauku slāni”, jeb pakāpensiki iegādājies profesionālu jaudīgu pļaušanas tehniku, un bez problēmām paveiktu šo darbu arī turpmākajos gados.
Bet nē, lūk... Tā vietā, pašvaldība jau kuro gadu meklē dažādus dīvaiņus, kas par vairākiem desmitiem tūkstošu ir gatavi piefrizētu Ozolnieku mauriņus. Pagājušo gad tas bija SIA “Gartens”, šogad – “Tehniskais serviss”
Varu tikai minēt vairākus faktorus, kas liecina par līdzšinējās domes muļķību:
- Gandrīz 28 tūkst.eiro no Ozolnieku novada iedzīvotāju nodokļiem aizceļo uz Rīgu, kantorim, kura finanšu rādītāji ir n-tās reizes sliktāki, nekā OKSDU (apgrozījums - 7 reizes mazāks, pamatkapitāls - teju 900 reižu mazāks, zaudējumi 2 reizes lielāki, darbinieku skaits – 9 reizes mazāks);
- Iedzīvotāju ienākumu nodoklis no darba algām aiziet Rīgas pašvaldībai (ja vispār šie kaut ko maksā);
- Ozolnieki vasaras sezonā zaudē vismaz 2-3 darbavietas;
- Ozolnieku KSDU zaudē iespēju iegādāties modernu un profesionālu kopšanas tehniku.
Reti nākas redzēt māti, kas tik ļoti nemīl savu bērnu, kā Ozolnieku novada dome – savu kapitālsabiedrību. Laikam jau Veļeckim nav ne mazākā sajēga ne par to, kā veidojas pašvaldības budžets, ne par bezdarbu novadā, ne par loģiski saimniekošanu vispār. Izskatās, ka pat viens termiņš pašvaldības vadītāja krēslā šim vīram ir par daudz (žēlošanās ZZ 2017.gada 19.maijā).
Lai arī es neesmu baigais Liepiņa fans, tomēr ceru, ka šādu muļķību viņš neturpinās.

pirms 4 gadiem, 2017.06.27 02:04

Rāmis

Akmentiņš laikam ir Kroģeres krustdēls,ka palīdzēja iepirkt pamperus par bargu naudu.

pirms 4 gadiem, 2017.07.08 10:44

Pašvaldību vēlēšanas 2017