Pārvēlētais Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Caune atjauno vietnieces amatā Tračumu (FOTO) 21

Pirmdien jaunievēlētās Jelgavas novada domes pirmajā sēdē, ko vadīja novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inita Ezermane, par domes priekšsēdētāju ar 13 balsīm “par” un četrām “pret” tika ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētājs Ziedonis Caune (Latvijas Zemnieku savienība). “Par” balsoja visi astoņi Latvijas Zemnieku savienības deputāti Ojārs Briedis, Ilze Vītola, Aivars Naglis, Valda Sējāne, Juris Razživins, Modris Jansons, Juris Lavenieks, kā arī pats Ziedonis Caune. Viņiem pievienojās Nacionālās apvienības deputāti Inta Savicka un Oskars Cīrulis, “Vienotības” deputāte Sarmīte Balode, “Saskaņas” deputāte Nataļja Hohlova, kā arī Latvijas Reģionu apvienības deputāte Aija Tračuma. “Pret” balsoja “KPV LV” deputāti Ralfs Nemiro un Aivars Geidāns, kā arī “Saskaņas” deputāte Irina Dolgova un Latvijas Reģionu apvienības deputāts Kārlis Rimša. Par otru novada domes priekšsēdētāja kandidātu tika izvirzīts jurists R.Nemiro. Taču balsojums par viņu bija tieši pretējs balsojumam par Z.Cauni.

Priekšsēdētāja amata kandidātiem opozīcijas deputāti arī aktīvi uzdeva jautājumus. Viņi izteica vajadzību novada domē atjaunot juridisko daļu, kas būtu atbildīga domes priekšā, prasīja uzlabot informācijas apriti domē, kā arī izvirzīja citas prasības.

Pirmajā sēdē daudziem negaidīti domes priekšsēdētāja vietnieces amatā izglītības, kultūras un sporta jautājumos tika atjaunota deputāte Aija Tračuma, kuru no šī amata atbrīvoja 2015. gadā. Deputāts R.Nemiro iebilda, ka šī amata atjaunošana būtu slogs nodokļu maksātājiem. “Rīgā iztiek ar vienu domes priekšsēdētāja vietnieku, un es nezinu, kāpēc Jelgavas novadā vajag divus.” Uz opozīcijas jautājumu, kas ir mainījies salīdzinājumā ar 2015. gadu, kad A.Tračumas amats tika likvidēts, Z.Caune atbildēja, ka ir mainījies domes sastāvs un ka ir pagājis laiks. K.Rimša pirmo atbildi pārvērta par joku, pamatojot to, ka domes sastāvs būtiski nav mainījies. Par novada domes priekšsēdētāju labklājības un sociālo lietu jautājumos tika ievēlēta I.Vītola.

Deputāti vienbalsīgi atzina par labu četru komiteju izveidi, izvēlēts arī to sastāvs.

Tautsaimniecības jautājumu komiteju vadīs O.Cīrulis, Finanšu komiteju – Ziedonis Caune, Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteju – A. Tračuma, Labklājības un sociālo jautājumu komiteju – I. Vītola.

Jaunā dome vienojās nākamo reizi sanākt apvienoto komiteju sēdē 21. jūnijā.


Foto: Gaitis Grūtups un Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 21

mednieks

pilsētu un rajonu paldies Dievam turpmākos gadus vadīs īsti saimnieki ar krietna vīra pieeju visā un rezultati neizpaliek viss virzās pilsētai un rajonam labvēlīgās gultnēs i paši šie saimnieki ir piemērs kādiem jābūt īstiem vīriem i viņu izveidotās komandas atiecīgi ar godu izpilda viņiem uzliktos pienākumus paties prieks pa to lai veicas un protams teicamu veselibu

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 08:47

Armands

Tu saspiedies esi? Ir izveidots vēl viens nevajadzīgs vietnieks, kuram, no saviem nodokļiem, tieši Tu maksāsi algu :D :D :D

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 14:47

starp citu

Tā tiek realizēts vēlēšanu kampaņas punkts par jaunu darba vietu radīšanu..

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 16:06

Līvbērzes vergu koris :

Slava, slava Caunes kungam, alelluja, alellujaaaā.

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 10:09

VĒROTĀJA

Bet stirniņas vairs nepiecelsi!!!

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 16:13

zemnieks

Tračuma pieņemot amatu skaidri nodemanstrējusi, ka priekšvēlēšanā meloja ka viņa esot pret Cauni. Īsts latviešu gājiens.
Tračuma vienmēr bijusi un būs Caunes pakalpiņš. Ceru ka cilvēki neaizirsīs šo politiski korekto Tračumas rīcību.

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 22:09

Plaukonis Sesks

savas apakšbikses tuvākas,,,ja cilvēks citu dzīvē neko nemāk, kā būt seļsoveta vadītājs vai vietnieks ....

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 22:36

Makjavelli

Mērķis attaisno līdzekļus!

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 00:05

Aija

Manai vārda māsai Tračumai būtu jānoliek mandāts. Akli mēs esam vēlētāji.....

pirms 4 gadiem, 2017.06.20 23:08

Ārsts

Diagnoze. Akli, kurli ,lētticīgi, naivi!
Bet vispār tas viss atbilst labas pārvaldības principiem :D

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 01:52

Janka

Var riet cik grib bet par Aiju Tracumu tika ievilkti plusi un vinja ir tur kur ir,tauta izdarija savu izveli,Aija apsveicu malacis...

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 00:00

???

Interesanti kā tagad jūtas Rimšas kungs!?

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 00:06

Vēlētāja

Aija Tračuma ir PIEVĪLUSI ne tikai savus vēlētājus, bet arī NoDEVUSI partijas LRA biedrus ! PĀDEVĀS par amatu t.i.Caunes vietnieci ! Jautājums Tračumai - kāpēc vēlēšanās nestartēja no LZS, bet LRA partijas , kuras sauklis bija "Par atklātu valodu! " Aijiņ, Aijiņ kā ar sirdapziņu, bet tās jau vairs nav !

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 00:28

cerība

Ceru, ka mēs visi varēsim novada mājas lapā noklausīties sēdes audio ierakstu un kārtējo reizi pārliecināties, kā viss notika un ka viss jau tika sarunāts pirms priekšsēdētāja vēlēšanām, amati piesolīti un sadalīti. Te jau ož pēc KNABa.

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 08:21

nu gan

Sakarā ar to, ka ZZS ir Briedis u.c. kas staigāja- bija gan TP, gan tēvzemiešos, nebija par ko balsot, nobalsoju par LRA un arī Aijai + pieliku, bat to gan vairs turpmāk nedarīšu.

pirms 4 gadiem, 2017.06.21 13:06

Knuts M.

Vienu reizi redzēju šo priekšsēdi foto avīzē, kad rakstīja par viņa malumedniecību. Nu īstenākais mežakuilis pēc sarainā ģīmja. Faktiski būtu jābaidās iet medībās, jo var sajaukt ar mežakuili un tankšss .....

pirms 4 gadiem, 2017.06.22 13:51

VIDs

Saskaņā ar likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” valsts amatpersonai ir pienākums likumā noteiktā termiņā un kārtībā iesniegt VID elektroniskā veidā, izmantojot EDS, šādas valsts amatpersonas deklarācijas - Deklarācija, kuru iesniedz, stājoties amatā (Iesniedz VID mēneša laikā no dienas, kad pieņemts lēmums par iecelšanu, ievēlēšanu vai apstiprināšanu valsts amatpersonas amatā vai saskaņā ar likumu ir sācies Saeimas vai pašvaldības domes deputāta pilnvaru laiks. Persona, kurai valsts amatpersonas statuss tiek noteikts pēc tam, kad pieņemts lēmums par tās iecelšanu, ievēlēšanu vai apstiprināšanu amatā, minēto deklarāciju iesniedz mēneša laikā no dienas, kad tā iekļauta valsts amatpersonu sarakstā. Iesniedz VID mēneša laikā no dienas, kad pieņemts lēmums par iecelšanu, ievēlēšanu vai apstiprināšanu valsts amatpersonas amatā vai saskaņā ar likumu ir sācies Saeimas vai pašvaldības domes deputāta pilnvaru laiks. Persona, kurai valsts amatpersonas statuss tiek noteikts pēc tam, kad pieņemts lēmums par tās iecelšanu, ievēlēšanu vai apstiprināšanu amatā, minēto deklarāciju iesniedz mēneša laikā no dienas, kad tā iekļauta valsts amatpersonu sarakstā).

pirms 4 gadiem, 2017.06.23 08:48

aita

Aijai kā bērnam vispirms to knupīti atņēma, kad apsolīja vairāk tā nedarīt paps knupīti ielika atpakaļ mutē! Politika netīra lieta - viss pērkams un pārdodams! Un deputāti cīnas katrs par savu kreklu, vēlētāji četrus gadus nav vajadzīgi , par viņiem jādoma nav!

pirms 4 gadiem, 2017.06.23 15:40

Jāņonkols no laukiem.

Nu gan lauki plauks, kā cira kātam lapas.

pirms 4 gadiem, 2017.06.24 21:27

Ak, pasaulīt!

deputāte A.Tračuma sēdē teica, ka saņemot piedāvājumu šim amatam, bija pārdomu laiks,
lai “saliktu visu pa plauktiņiem”. Uzskata, ka jāvirzās uz priekšu un savu lēmumu izsvērusi
ģimenē, sakot, ka stiprs ir tas cilvēks, kurš spēj pārkāpt savām interesēm.

Lūk, saņemt naudīgu amatu izrādās ir -pārkāpt pāri savām interesēm!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2017.06.26 15:26

Pašvaldību vēlēšanas 2017