Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Septembrī 2336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13. Saeimas vēlēšanām šī gada 6. oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem, no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2336 Latvijas pilsoņiem.

Lai izvairītos no situācijas, ka nederīgas pases dēļ ir liegta dalība Saeimas vēlēšanās, PMLP aicina iedzīvotājus jau laikus pārliecināties par savas pases derīguma termiņu un nepieciešamības gadījumā noformēt jaunu personu apliecinošu dokumentu.

Jaunu pasi var iegūt kādā no 30 teritoriālajām PMLP nodaļām visā Latvijā, neatkarīgi no dzīvesvietas. Savukārt, lai izvairītos no neērtībām un gaidīšanas rindā, PMLP aicina izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas un vienoties par konkrētu apmeklējuma laiku. To var izdarīt, zvanot vai rakstot e-pastu uz kādu no PMLP nodaļām, kā arī izmantojot e-pakalpojumu “Pieteikšanās personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai”, kas pieejams portālā www.latvija.lv.

No septembra līdz vēlēšanu dienai 1117 balsstiesīgo beigsies derīguma termiņš personas apliecībām (eiD). Jāatgādina, ka Saeimas vēlēšanās balsot var tikai tie Latvijas pilsoņi, kuriem ir derīgas pases, savukārt personas apliecību īpašniekiem, lai piedalītos vēlēšanās, ir jāsaņem vēlētāja apliecība. To varēs saņemt bez maksas no 24. septembra līdz 5. oktobrim tajā PMLP nodaļā, kur ir izsniegta vēlētāja personas apliecība (eID). Informācija par izdevējiestādi ir norādīta personas apliecības otrā pusē.

Tāpat ir iespēja saņemt vēlētāja apliecību sev citā vēlamā PMLP nodaļā, pirms tam laicīgi (līdz 24. septembrim) sūtot iesniegumu pa pastu vai izmantojot e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”, vai sūtot ar e-parakstu parakstītu iesniegumu uz e-pastu pmlp@pmlp.gov.lv.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Saeimas vēlēšanas 2018