«Saskaņas centrs» Ozolniekos ievēl valdi; pieaudzis nodaļas biedru skaits 29

Piektdien notikusi politisko partiju apvienības «Saskaņas centrs» Ozolnieku novada organizācijas kopsapulce, kurā pārvēlēta nodaļas vadība.

Par nodaļas valdes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais Jelgavas nodaļas pārstāvis Ruslans Vrobļevskis, bet par viņa vietnieku – Igors Ožima. Ozolnieku novada nodaļas valdē ievēlēti arī Sandris Miļūns, Olga Osadčuka, Ramona Gozena. Nodaļas biedru skaits pieaudzis no trim līdz 12 biedriem, informē partiju apvienība. Vēl deviņi pretendenti uzņemti par biedru kandidātiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 29

m

vai tad Krievijas "piektajai kolonnai"-SC šodien nav sēru diena ?1953 gadā 5martā nosprāga čornožopijs gruzīns DŽUGAŠVILLI,visu PSRS tautu slepkava,visu tautu tēvs,saulīte debesīs...

pirms 8 gadiem, 2013.03.05 14:32

AHAHA

Atvaino, bet Ravinam lidzveriga mums nav.Un vina prioritatem nekada vaina. Tur jau ta nelaime, ka lielaka dala talak par kotleti neredz, bet Ravinam ir inzeniera domasana. Un man pofig bij partija vai nebij. Galvenais ir cilveks. Ja kads grib tikt vina vieta, tad ne jau ar nopulgosanas metodem to panaks. Tas ir tik leti.

pirms 8 gadiem, 2013.03.05 12:54

:)

@TAM;) - tad vēl jo vairāk nesaprotu, kāpēc tā trešdaļa jelgavnieku balso par Rāviņu, ja jau SC dumji. Protams dumji, bet, cik paklausies Rāviņu un paskaties uz viņa "prioritātēm" - nu uz mata tāds pats postkomunists un tikpat "gudrs", cik SC... Visi no viena maisa, tik paaudzes un pieredze atšķiras.

pirms 8 gadiem, 2013.03.05 11:24

TAM;)

Bet esi gan dumjs. Paradi man Jelgavas SC gudru cilveku. Ravinam vajag kas strada, nevis muld. Pirms velesanam viens otru nokenga un tad grib lai nem koalicija.

pirms 8 gadiem, 2013.03.05 09:14

TAM;)

Bet esi gan dumjs. Paradi man Jelgavas SC gudru cilveku. Ravinam vajag kas strada, nevis muld. Pirms velesanam viens otru nokenga un tad grib lai nem koalicija.

pirms 8 gadiem, 2013.03.05 09:14

Kremļa dresētiem saskaņiešiem

No politiskā viedokļa Zaļo un zemnieku savienība un "Saskaņas centrs", protams, ir agresīvi apspiežami un piežmiedzami buldurētāji tītari Saeimas laktā, bet no parlamentārā viedokļa – svēti mājputni, kam jādot vārds kā "konstruktīvai" opozīcijai.
Sēžot Ābol
tiņas valstības astes galā, mazākumam jāiztiek bez valdības dzīves jaukumiem, bez materiālās ieinteresētības un izmeklētām ministru tualetēm, bez intensīva darba un liderīgas atpūtas saskaņotas mijas. Nogarlaikojušies, ZZS un "SC" deputāti mēģina izklaidēties. Blenž uz Jēkaba ielas vārnām, žāvādamies pārskaita aitas, pirms aizmigt Saeimas guļvietā. Nē, šo to viņi paveikuši. Indējuši grauzējus, kas posta zemnieku laukus, un peļu indi ziedojis Brigmaņkungs no personīgajiem krājumiem, kā arī pārvietojuši kurmju alas. Viņi taisījuši kumēdiņus ar "demokrātiju žņaudzošu" referendumu likumu, bet tagad uzveduši komēdiju pret eiro ieviešanu. Tomēr jums jāpiekrīt, ka Saeimas teijātera dekorācijās abas brālēnu frakcijas nav bijušas kustīgākas par Indijas faķīriem, kuri nedēļām ilgi spēj blisināties vienā punktā. Pavei, cik iekritušiem vaigiem, saraudātām acīm sēd kādreiz dūšīgais, omulīgais kreisās opozīcijas līderis! Vai tiešām viņa plašajā pagrīdes literatūras bibliotēkā pa rokai būtu trāpījusies uz toleranci pamācošā I. Viņķeles grāmatiņa "Diena, kad Jānis Urbanovičs kļuva par Janīnu Urbanoviču"? No uzmanības trūkuma ciezdami, izjuzdami sāpes, ko nodara sēkliniekos atstātais spēks, šie ļautiņi tomēr atrod sev sīkus rokdarbus – kā ciešāku saradošanos savā starpā, kā Maskavas komandējumus vai valdības kāju pēdu kutināšanu.
Būdami slīpēti gudrinieki, Saeimas opozicionāri māk izlikties, ka viņos vēlētāji magnetizēti ieklausās kā no politiskā landšafta augstumiem atskanējušā dobjā balsī. Viens tāds opozīcijas tītars nupat televīzijā krekstēja par iestājušos stagnāciju un valdošo haosu. Pietiek, apnicis, koalīcijai būšot jāsāk domāt par premjerministra Dombrovska nomaiņu.
Bet kas šo putnu uz mēslu kaudzes būtu cēlis par vējrādi uz Operas skatuves! Ko viņš tur muld un uz kādām pajām opozīcijas "eņģelīši" valdībā būtu paņemti īpašnieku daļā, lai spriedelētu, kuru iecelt vai izmest no premjera segliem! Vairs nav tālu nestunda, kad miegainiem zemniekiem un Kremļa dresētiem saskaņiešiem pašiem uzdos traumējošus jautājumus un prasīs atskaiti, kā Ušakovs ar Ameriku palēkdamies atskaitās. Vai Saeimas astes gals strādājis valsts un cilvēku labā? Vai viņi atkratījušies no vecajiem saimniekiem? Vai cēluši iepriekš zemo morāli? Vai sacerējuši rakstu galus, kas derīgi kam citam, nevis papīrkurvim? Cik novilktas vilku – valsts izlaupītāju – ādas tie var nodot sagādes punktā? Cik asaru ZZS un "SC" sugasbrāļi noraudājuši par nabagiem un pensionāriem?
Lasītājiem jāzina – nekāda atmosfēras slāņu pārvietošanās politiskajā ainavā nenotiks. Astes galā iemājojušās blusās tīģera asinis netek.

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 19:28

:)

Es gan kopumā brīnos, ka SC un kolhozniex Rāviņš Jelgavā neatrod kopīgu valodu...
No pilsētpapa tak pa visām vīlēm spraucas ārā tas, ka Rāviņa nākotnes sapņi par Jelgavu varētu būt šādi:
http://farm5.staticflickr.com/4133/5004029139_d335ed1399_b.jpg
Tas tak der arī SC. Laikam nevar sadalīt, kuri kolhoznieki būs galvenie kolhoznieki... :)
Galu galā Rāviņš tak piesaista krievvalodīgās ražotnes, nevis SC, un neies tak viņiem visus laurus atdot... :)

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 17:14

nacionālistiem

pīpēt mazāk vajag un par sevi fantastiku mazāk rakstīt, tad VISS BŪS LABI!

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 16:27

Nacionālisti vienmēr būs lielākais drauds mūsu plā

SRS sabrukums bija lielākā XX gadsimta ģeopolitiskā katastrofa… Vairs nevar atjaunot PSRS tādu, kāda tā bija, bet atgūt nedalītu ietekmi bijušās impērijas teritorijās (īpaši tajās, kur arī šodien dzīvo mūsu tautieši), tas ir mūsu svēts pienākums Lielā Tēvijas kara kritušo varoņu priekšā. Tas ir nācijas pašapziņas un goda jautājums.

Baltijas valstu aiziešana bija viens pazemojošākajiem notikumiem. To atgūšanai mēs ieguldītu jebkādus līdzekļus, bet izskatās, ka nemaz nevajadzēs tik daudz. Mēs sāksim ar Latviju, kur mūsu tautiešu skaits ir vislielākais. Ārējas militāras intervences iespējas tuvākajā laikā ir jāizslēdz. Uzbrukums NATO dalībvalstij, lai arī cik skaisti pamatots, šodien radītu neprognozējamas sekas.

Mēs atgūsim „Pribalķiku” pakāpeniski un smalki. Protams, vāciešiem un amerikāņiem ir iebildumi. Bet viņi nepazīst latviešus tik labi kā mēs. Īstenojoties mūsu plānam, latvieši ne tikai nepretosies mums, bet paši spers soļus pretī. Vāciešu un jeņķu vārdam te vairs nebūs svara. Vienīgā iespēja viņiem būs pārdot šo kumosu par iespējami izdevīgāku cenu. Bet tagad par visu pēc kārtas…

1. Tautiešu politika

Sliktā ziņa ir tā, ka krievvalodīgo īpatsvars Latvijā lēnām samazinās. Tomēr process notiek tik lēni, ka mums laika vēl ir pietiekoši. Svarīgākais ir absolūtu vairumu no tautiešiem paturēt par mūsu aktīvajiem sabiedrotajiem. Tāpēc:

1.1. Kur vien iespējams, mēs demonstrēsim protestu pret viņu diskriminēto stāvokli. Mēs nebeigsim skandināt mantru par cilvēktiesību pārkāpumiem Baltijā, īpaši Igaunijā un Latvijā.
1.2. Krievu presei un krievu TV jāstrādā tā, lai pilnība izslēgtu tautiešu asimilāciju latviskā vidē. Mums jāveicina viņu nepatika, nožēla un netaisnības izjūta pret Latvijas valsti.
1.3. Mēs dāsni atbalstīsim mūsu kara veterānus un pazemosim ienaidnieku veterānus. Mēs rūpēsimies, lai krievvalodīgo autoritātes, bijušās militārpersonas, veterāni mūsu atbalstu justu visvairāk.
1.4. Mēs mudināsim tautiešus iegūt pilsonību un ietekmēt valsts politiku no vienas puses un pamazām spiedīsim uz to, lai paplašinātu nepilsoņu tiesības un šo institūtu pamazām likvidētu.

2. Mūsu politiskie līderi

Viņus nepieņems uzreiz. Un varētu nepieņemt nekad, ja mēs pārāk ātri atklātu savus plānus. Tāpēc mūsu politiskajiem līderiem ir jācenšas iekarot arī lojālāku latviešu atbalsts, lai tas būtu vismaz tādā apmērā, ka netraucētu mūsu nonākšanai valdībā.

2.1. Mūsu kontrolētajai parlamenta opozīcijas daļai par krievvalodīgo specifiskām interesēm jārunā tikai tik daudz, lai būtu materiāls krievu medijiem. Pamatā viņiem jāizmanto objektīvas sociālekonomiskās problēmas, lai iekarotu vienkāršā cilvēka uzticību. Jārunā par lielākām pensijām un pabalstiem, par valsts nozagšanu un sociālām netaisnībām… Mūsu līderiem jāuzrunā visas svarīgākās latviešu auditorijas, kas kaut kādā mērā izjūt sociālo netaisnību – jaunieši, pensionāri, skolotāji, ārsti…
2.2. Mūsu kontrolētiem lielo pašvaldību vadītājiem palīdzēsim īstenot priekšzīmīgu valdīšanu. Par pārsteigumu nacionālistiem tieši mūsu līderi latviešiem dāvinās svētku tradīcijas un dažādas jaunas sociālās garantijas. Visa veida atbalsts mūsu pašvaldību līderiem ir svarīgs nosacījums, lai latviešu atvērtu vārtus uz parlamentu. Tāpēc tie nebūs dusmīgi lindermani. Tie būs inteliģenti, radoši un harizmātiski cilvēki, kas viesīs uzticību un simpātijas. Visur, kur mums ir tieša vai pastarpināta ietekme uz medijiem, jādara viss, lai šo līderu publiskais reitings būtu iespējami augstāks. Cilvēku zemapziņā jārada sajūta, ka mums nonākot valdībā nekas ļauns latviešiem nenotiks un mēs saimniekosim tikpat labi kā pilsētās.
2.3. Mums jābūt arī politiskiem sabiedrotajiem ārpus redzamākajām krievvalodīgo partijām. Viens no grūtākajiem uzdevumiem ir radīt tādu uz latviešu auditoriju orientētu partiju, kas būtu lojāla mūsu mērķiem un pakāpeniski palīdzētu veikt sagatavošanās darbus.

3. Sabiedriskās domas veidošana

Ir jāliek latviešiem aizmirst viss nepatīkamais, kas viņiem saistās ar mūsu valdīšanu. Ir jāuzbur viņiem jauns ienaidnieku tēls – rietumu pasaule un pašu politiskā vara. Ir jāpanāk, ka paši latvieši iznīcina to, kas traucē mūsu plānu īstenošanai.

3.1. Mūsu kontrolētajās informācijas plūsmās jādominē atbruņojošiem kodiem: „jāsāk viss no baltas lapas”, "beidziet biedēt ar "krievi nāk"!", „Krievijai ir pašai savas problēmas, tai nav vajadzīgas Baltijas valstis”, „Jābeidz dzīvot vēsturē”, „padomju gados daudz kas bija labāk nekā šodien” utt.
3.2. Jāizmanto rietumu sistēmas nepilnības, lai radītu latviešos pret to riebumu un atgrūšanos. Jāpanāk, ka ekonomiskā netaisnība, homoseksuālisma propaganda, citu rasu imigranti un līdzīgas lietas ir galvenais, ar ko latviešiem saistās rietumi. Jāpanāk, ka daudzi nacionālisti savu enerģiju vērš tieši rietumu apkarošanā un aizvien vairāk izgaismo to nepilnības.
3.3. Jāpanāk, ka nekad vairs nebūtu iespējamas 1991. gada barikādes, kad latvieši sargāja savu politisko varu. Kontrolētiem vai vismaz ietekmētiem latviešu medijiem caurām dienām jāveido apziņa, ka visi politiķi ir zagļi, visi ir nejēgas un neviens nerūpējas par tautu. Saeimas ēkai jākļūst par anti-simbolu, pret ko izgāzt dusmas. Visās cilvēku ikdienišķajās nebūšanās ir jāvaino esošā politiskā elite.
3.4. Nacionālisms ir nācijas aizsargreakcija. Nacionālisti vienmēr būs lielākais drauds mūsu plāniem. Tāpēc jau šobrīd viņus ir jāšķeļ – tajos, kas pie varas un kas ārpusē; tajos, kas par un kas pret eiro; tajos, kas ir un kas nav kristieši; ir par vai pret abortiem… Vajadzības gadījumā jāiefiltrē viņu rindās no mums atkarīgie aģenti. Publiski jārada sajūta, ka nacionālisti vai nu ir par nemiera sēšanu vai arī savtīgām interesēm saistīti.
3.5. Lai īstenotos mūsu plāni, latviešiem jābūt ideoloģiski dezorientētiem, vēlams lielā skaitā emigrējušiem, bet valstij periodiski jāsastopas ar sociālekonomiskiem satricinājumiem. Ja vajadzēs, to izraisīsim paši, piemēram, organizējot banku krīzes.
3.6. Svarīgi, lai Latvijā būtu pietiekoši spēcīga mūsu ekonomiskā klātbūtne. Naudas elitei iespējami lielākā mērā jābūt mūsu cilvēkiem vai vismaz cieši saistītiem.
3.7. Par savu klātbūtni pozitīvā veidā vienmēr atgādināsim ar maigās varas palīdzību – atbalstu sportam, krievu kino un TV programmu klātbūtni, kultūras pasākumiem u.tml.

4. Mūsu varas atgriešanās

Kad būs sagatavota pietiekoša augsne, sāksim izšķirošo fāzi – nostiprināšanos centrālās varas līmenī.

4.1. Līdz ar mūsu iesaistīšanos valdībā cilvēkiem tūlītēji jāsajūt informācijas telpas daudz lielāka labvēlība pret varu, pamazām jāpropagandē varas un tautas tuvošanās. Jāiegulda līdzekļi populāru soļu īstenošanai – pabalstu palielināšanai, demogrāfijas atbalstam, veselībai… Iedzīvotājiem jābūt pilnībā pārliecinātiem, ka mūsu klātbūtne varā ir viņu labklājības atslēga.
4.2. Pieaugot mūsu ietekmei un pārstāvniecībai centrālajā varā, jāpārveido varas vertikāle – jāliek uzticami cilvēki mediju uzraudzībā, CVK, specdienestos un citās drošības iestādēs, izglītības sistēmā un kultūras dzīvē. Sistēma uz neatgriezeniskiem laikiem jāpakļauj mūsu kontrolei. Viss jādara pakāpeniski un neuzkrītoši. Cilvēki uzgavilēs demokrātijas likvidēšanai, arī latvieši.
4.3. Taču ilgtermiņā varu mēs varēsim saglabāt tikai tad, ja šeit valdīs mums uzticamākie cilvēki – mūsu tautieši. Kad varas vertikāle būs neatgriezeniski pārkārtota, sāksim latviešu nacionālās pašapziņas centru mērķtiecīgu iznīcināšanu. Kamēr latvieši vēlēsies latvisku Latviju, tikmēr mūsu vara būs nestabila un nedroša. Līdzīgi kā mūsu valstī, ar opozīcijas politiķiem, žurnālistiem un citiem viedokļu veidotājiem izrēķināsimies skarbi un bez žēlastības. Vēsture pierāda, ka nav labākas receptes ilgstošai paklausībai kā bailes un izdzīvošanas tieksme.
4.4. Krievvalodīgo priviliģētam statusam Baltijā ir jāatgriežas. Formāli tā var būt divvalodība, bet reālajā sadzīvē pilnībā dominēs mūsu varenā krievu valoda. Uzvaras svētki būs valsts svētki, bet fašisma kultivētājiem 16. martā vieta ir cietumā. Tie latvieši, kuri nebūs pakļāvušies mūsu propagandai un nevēlēsies samierināties, vienalga būs apjukuši, jo atšķirībā no tiešas militāras konfrontācijas, nebūs iespēju veikt nekādu pretuzbrukumu. Viņi būs bezspēcīgi, jo jau apraduši, ka demokrātijas apstākļos, vari sūdzēties, protestēt, ievēlēt citus… Tad latviešiem nāksies atcerēties, ko nozīmē demokrātija krievu gaumē. Ikvienam, kuru šī sistēma neapmierinās, robežas joprojām būs vaļā. Latvija paliks bez latviešiem jeb tikai ar mums paklausīgiem latviešiem. Dažas paaudzes latvieši vēl trimdā pieminēs savu latvietību un nav jau žēl… Pienākumu impērijas priekšā mēs būsim izpildījuši. XX gadsimta lielākais kauns būs nomazgāts…

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 16:08

SC rosina palielināt attaisnoto izdevumu maksimālo

Politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) Saeimas frakcija iesniegusi parlamentā grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", tajā paredzot uzdot valdībai paaugstināt attaisnoto izdevumu maksimālo summu, kas saistīti ar medicīnas pakalpojumiem un izglītību, aģentūru LETA informēja SC.

Deputāts Andrejs Klementjevs (SC) skaidro, ka pavasarī iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji var iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā deklarāciju par saviem pagājušā gada izdevumiem medicīnas pakalpojumiem un izglītībai un saņemt atpakaļ daļu no nomaksātā nodokļa.

Patlaban maksimālā šādas kompensācijas summa ir 150 latu gadā. Pēc Klementjeva teiktā, valdība, vēloties ietaupīt, 2009.gada oktobrī divkārt samazināja kompensācijas summu - no 300 latiem līdz 150 latiem.

"Mēs uzskatām, ka pienācis laiks, kad valstij ir jāatdod iedzīvotājiem krīzes laika parādi un jāatjauno sociālās garantijas, kas pastāvēja periodā pirms straujā ekonomikas krituma," uzsver Klementjevs. Tāpēc Saeimas vairākums tiek aicināts nobalsot par priekšlikumu, ar kuru valdībai tiks uzdots palielināt attaisnoto izdevumu kompensācijas summu. Ja ekonomiskā situācija neļauj paaugstināt atmaksājamo nodokļu summas griestus uzreiz līdz 300 latiem, tad jāpalielina šis maksimums kaut vai līdz 200 latu, piebilst deputāts.

Attaisnoto izdevumu summas paaugstināšana par medicīnas pakalpojumiem un izglītību, kas izmaksājama no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, līdz 200 latiem neatstās lielu fiskālo ietekmi - valsts budžets neieņems 0,3 miljonus latu, visu pašvaldību budžeti kopā - 1,3 miljonus latu, norāda SC.

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 15:39

heteroseksuālis

Kristiān R., ar tevi tiešam jau ir tik slikti?

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 15:38

SC atzīst par likumīgām Krievijas noziedzīgās darb

Saskaņas centrs noliedz Latvijas valsts okupāciju 1940.gadā. SC atzīst par likumīgām Krievijas noziedzīgās darbības Latvijas kā neatkarīgas valsts iznīcināšanu un Latvijas iedzīvotāju izsūtīšanu, prettiesisku nogalināšanu. Latvijas vēsturnieki un valdošā elite viennozīmīgi traktē 1940.g. kā Latvijas „okupācijas” gadu. Republika daudzkārt aicināja Krieviju, kā PSRS tiesisku mantinieci atzīt šo faktu un pat ir sākusi uzskaitīt zudumus, kuri ir radušies no valsts „piespiedu” pievienošanas PSRS. Izmantojot aculiecinieku teikto, kā arī tā laika hroniku, Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāja vietnieks Ingars Burlaks savā dokumentālā filmā „Vēsture liecina” apgāž plaši tiražētu mītu par Latvijas „okupāciju”."Latvijā šis gads tiek viennozīmīgi traktēts kā „okupācijas” gads. Tieši tā tas tiek pasniegts plašsaziņas līdzekļos- avīzēs, radio un televīzijā. Katrs, kurš mēģina patstāvīgi izanalizēt, kas tad īsti notika ar Latviju tajā gadā, tiek automātiski pasludināts par valstij nelojālu cilvēku ar kura viedokli pat nav jārēķinās, nav jāuzklausa”,- sarunā ar ITAR-TASS korespondentu paziņoja I. Burlaks. Filmas autors veica neatkarīgu pētījumu par vairāk kā 70 gadus seniem notikumiem. Filmā tika izmantota Valsts arhīva hronika- dokumentāls laikmeta atspoguļojums, kā arī aculiecinieku teiktais. Visi filmas varoņi ir latvieši- republikas pamatiedzīvotāji. „Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, kurā katram cilvēkam tiek garantētas viņa konstitucionālās tiesības- brīvi paust savu viedokli. Tādas tiesības ir arī mūsu filmas varoņiem. 20 gadu garumā šiem cilvēkiem netika dots vārds”, - atzīmēja I. Burlaks. Pēc autora vārdiem, materiāli filmai tika vākti vairāku gadu garumā. Tika savākti fakti un liecības, kuras apgāž plaši tiražēto „okupācijas” mītu. Šī filma ir mūsu atbilde Latvijas valdošās elites oficiālai pozīcijai par Latvijas vēsturi, cits, alternatīvs viedoklis. Mūsu valdošie politiķi nepārtraukti piesauc „okupāciju”, kaut gan nav neviena starptautiska dokumenta, kurš šādu faktu apstiprinātu”- secināja I. Burlaks.
23.februārī, Rīgā /Marija Ivanova, ITAR-TASS/.
http://www.latsocpartija.lv/jaunumi_lv/01.03.2013.html

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 15:07

Slava Jakovelam- Zemgales Mandeilam

Jakovels Dzelzsgriezējs !

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 14:51

Saeima atkal noraida priekšlikumu par 5% PV

Saeima arī šodien nenodeva izskatīšanai komisijās politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kuros rosināts piemērot 5% PVN likmi apkurei.

Saeimas noraidītais likumprojekts paredzēja 5% PVN likmi piemērot siltumenerģijas piegādei iedzīvotājiem, kā arī kurināmā piegādēm, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē koksnes kurināmo mājsaimniecības vajadzībām.

Saskaņā ar SC ierosinājumu šādām izmaiņām bija jāstājas spēkā, kad ir saņemts pozitīvs lēmums no Padomdevēju komitejas pievienotās vērtības nodokļa jautājumos, bet ne vēlāk par 2013.gada 1.jūniju.

Līdzīgus priekšlikumus Saeima noraidīja jau vairākkārt. Tāpat iepriekš atbalstu neguva priekšlikumi, kas paredzēja noteikt samazināto PVN likmi 5% apmērā elektroenerģijas, gāzes un ūdens piegādēm, ja to faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas to pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

Kaut arī Saeima noraida opozīcijas ierosinājumus par 5% PVN piemērošanu apkurei, kā arī citiem komunālajiem pakalpojumiem, SC plāno turpināt iesniegt Saeimā šādus priekšlikumus, aģentūrai LETA iepriekš sacīja SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Kā ziņots, arī portālā "Manabalss.lv" tiek vākti paraksti par PVN samazināšanu apkurei, un šādu ieceri atbalstījuši ap 5000 cilvēku.

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 14:20

Slava Jakovelam- Zemgales Mandeilam

Tagad Ozolniekos viendzimuma laulības ir gandrīz jau realitāte, par SC, par Jakovelu, par demokrāriju !

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 14:15

Opozīcija vēl diskutēs par Maizīša kandidat

Opozīcijas partijas vēl vērtēs Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amatam virzītā Jāņa Maizīša kandidatūru, tomēr sākotnēji būtiski iebildumi par šo pretendentu netiek pausti.

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis aģentūrai LETA sacīja, ka partija vērtēs šo kandidatūru, tomēr pirms diskusijām un šī jautājuma izvērtēšanas Augulis sīkāk šo jautājumu komentēt nevēlējās.

Arī politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs norādīja, ka frakcija lems par šo jautājumu. Urbanovičs arī norādīja, ka ir dažādi viedokļi par to, kā Maizītis vadīja prokuratūru. Vienlaikus SC frakcijas vadītājam neesot šaubu, ka Maizītis būšot "korekts likuma burta un gara sekotājs".

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 13:34

Jakovel, sniedz atbildi pēc būtības

1) kādas procedūras SC veic, lai pārbaudītu savus ziedotājus?
2) vai SC kādā veidā pārbauda, vai partijas ziedotājiem vispār var būt oficiāli iegūta tāda naudas summa, ko tie ziedo partijai? Ja jā, kādā tieši veidā? Ja nē, tad kāpēc ne?
3) vai SC nemulsina, ka partijas ziedotājam Leo Dobrušinam, kurš septembrī ziedojis Ls 2600, ir tikai šā gada augustā dibināts mazkapitāla uzņēmums, savukārt savu dzīvokli viņš šā gada augustā ieķīlājis Ls 6900 kredīta saņemšanai?
4) vai SC nemulsina, ka partijas ziedotājai Jeļenai Aleksanei, kas šā gada septembrī partijai ziedojusi Ls 2800, nav neviena nekustamā īpašuma un neviena paša uzņēmuma kapitāldaļu, kas liek apšaubīt, vai viņai ir bijusi šāda legāli iegūta naudas summa un vai tā atbilst viņas oficiālajiem ienākumiem?
5) vai SC nemulsina, ka partijas ziedotājam Sergejam Jeremutam, kurš šā gada septembrī partijai ziedojis Ls 7000, oficiāli pieder tikai viens niecīgs dzīvoklītis un kapitāldaļas vienā šogad dibinātā SIA, kas liek apšaubīt, vai viņam ir bijusi šāda legāli iegūta naudas summa un vai tā atbilst viņa oficiālajiem ienākumiem?
6) vai SC nemulsina, ka partijas ziedotājam Dmitrijam Vaineram, kurš šā gada septembrī partijai ziedojis Ls 3000, oficiāli pieder tikai viens niecīgs dzīvoklītis un kapitāldaļas vienā šogad dibinātā mazkapitāla SIA, kas liek apšaubīt, vai viņam ir bijusi šāda legāli iegūta naudas summa un vai tā atbilst viņa oficiālajiem ienākumiem?

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 13:25

Parlaments vērtēs SC ierosinājumu par nodokļu atla

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) priekšlikumu noteikt atvieglojumus sociālā nodokļa nomaksā darba devējam, ja viņš nodrošina pirmo darbavietu jaunietim.

SC iesniegtais likumprojekts paredz, ka obligātās sociālās apdrošināšanas darba devēja maksājamo daļu - 24,09% - būtu jāuzņemas valstij.

Deputāts Vladimirs Reskājs (SC) norāda, ka saskaņā ar "Eurostat" datiem aptuveni 30% bezdarbnieku Latvijā ir jauni cilvēki vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Darba devēji tradicionāli izvirza potenciālajiem darbiniekiem prasības par darba pieredzi, viņi nevēlas ieguldīt personāla apmācībā, skaidro Reskājs, piebilstot, ka jaunajiem cilvēkiem, kuri tikko saņēmuši vidējās speciālās izglītības vai augstskolas diplomu, šādas pieredzes nav, tāpēc bieži vien viņi nevar iekārtoties darbā.

"Mēs uzskatām, ka valstij no savas puses ir jāveicina, lai darba devēji būtu ieinteresēti pieņemt darbā jauniešus. Viens no visefektīvākajiem veidiem - piedāvāt nodokļu atlaides uzņēmumiem, kuri jaunajiem cilvēkiem piedāvā pirmo darbavietu," skaidro deputāts.

Pašlaik kopējā obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksu summa par katru darbinieku ir 35,09%, tostarp 24,09% maksā darba devējs, bet 11% - pats darbinieks. Tikmēr SC ierosina atbrīvot darba devēju no sociālās apdrošināšanas iemaksas par jauniem cilvēkiem līdz 25 gadu vecumam, kuri pirmo reizi ir iekārtojušies darbā. SC priekšlikums paredz, ka sociālo iemaksu daļu, kas jāmaksā darba devējam, uzņemas segt valsts.

Savukārt Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs deputāts Arvis Ašeradens (V) norādīja uz vairākiem likumprojekta trūkumiem un aicināja to neatbalstīt. Ašeradens uzsvēra, ka piedāvātā priekšlikuma problēmu aspektu uzskaitījums, lielie fiskālie efekti un pretrunas ar valsts plānoto jauniešu garantijas programmu ļauj apgalvot, ka šis ierosinājums nebūtu atbalstāms tālākai virzībai Saeimā.

Tomēr parlamenta vairākums atbalstīja likumprojekta nodošanu komisijām. Par SC ierosinājumu balsoja 50 deputāti, kuri pārstāv opozīciju, kā arī Reformu partijas deputāti un Ina Druviete (V), pret balsoja 24 parlamentārieši no koalīcijas frakcijām, kā arī Uldis Augulis (ZZS), bet vēl deviņi deputāti atturējās.

pirms 8 gadiem, 2013.03.04 12:52

Pašvaldībās