Briedis noliek Jelgavas novada Domes deputāta mandātu 18

Zaļenieku pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Briedis (VL-TB/LNNK) informējis Jelgavas novada Domi, ka plāno nolikt deputāta mandātu, lai turpinātu vadīt pagastu, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Kaunese.

Brieža lēmums par mandāta nolikšanu tiks skatīts rīt Jelgavas novada Domes ārkārtas sēdē.

Briedis bija ievēlēts no nacionālās apvienības ««Visu Latvijai!»- Tēvzemei un brīvībai/LNNK» (VL-TB/LNNK). Par Briedi, kurš VL-TB/LNNK sarakstā bija desmitais, vēlēšanu zīmēs bija salikts tik daudz plusiņu, ka balsojuma rezultātā viņš no desmitās pozīcijas kļuva par saraksta līderi un saņēma vairāk balsu nekā viņa VL-TB/LNNK biedri, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija par vēlēšanu rezultātiem.

Zaļenieku pagasta pārvaldes vadītājs nolēmis nolikt deputāta mandātu saistībā ar jauno normatīvu par deputātu ierobežojumiem, kas liedz savienot pienākumus pašvaldībā ar darbu citā pašvaldības amatā. Savu lēmumu viņš arī «saskaņojis ar vēlētājiem». «Iedzīvotāji mani aicināja pārdomāt un nosliekties par labu pagasta pārvaldes vadītāja amata pienākumu pildīšanai arī turpmāk - tas motivēja ļauties iedzīvotāju gaidām un atteikties no deputāta amata,» skaidroja Briedis.

Pēc CVK datiem, nākamais pretendents uz deputāta mandātu no VL-TB/LNNK saraksta ir Aigars Strupulis, taču vēl nav saņemta viņa piekrišana, skaidroja Kaunese, informējot, ka jauno deputātu paredzēts apstiprināt vēlāk citā Domes sēdē.

Kā ziņots, no šā gada 1.jūlija pašvaldību deputāti vairs nevarēs ieņemt pašvaldības izpilddirektora vietnieka, kā arī pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja un viņa vietnieka amatu, paredz 31.janvārī Saeimā pieņemtie grozījumi likumā «Par pašvaldībām». Pašvaldības deputāts vairs nevarēs ieņemt amatu arī pašvaldības administrācijā, ja viņa pienākumos ir Domes lēmumu projektu sagatavošana, lēmumu tiesiskuma un lietderības pārbaude, Domes pieņemto lēmumu kontrole un uzraudzība. Tāpat deputāts savu amatu nedrīkstēs savienot, tieši vai pastarpināti sniedzot dažādus pakalpojumus Domes administrācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

sīce

Cepuri nost...šādu Pagastveci vēl pameklēt,godam pilda savus pienākumus,man prieks,ka vēl strādās Zaļeniekos par Priekšsēdētāju.

pirms 8 gadiem, 2013.06.27 22:44

Buciņš

Kas tas par Briedi, kas pievilina vēlētāju balsis, tad atbalstītājus apčakarē, aizejot no 100 latu vērtās deputāta vietas uz 600 latu pārvaldnieka amatu? Drīzāk bailīgs stirnu āzis, kas virs vēlētāju nodevības paceļ kāju.

pirms 8 gadiem, 2013.06.28 00:09

einars

Visiem jau vajg saprast un aiziet.Kā nav kauna un tik ilgi sēdēt savos krēslos un neko nedarit!Ko tauta saņem to valdība atņem!Sēž te uz mūsu kakla!Fui!

pirms 8 gadiem, 2013.06.28 00:19

es

Pārvalžu vadītājiem jādod darbs, pietiks, ja uz vairākiem pagastiem būs viens vadītājs. Konkursu nav un nebūs un tā arī vairākus pagastus vada civēki bez izglītības. Ja piedalās vēlēšanās, tad ir jātur vārds, nevis lavierēt starp likuma pantiem. Iepriekš jau arī bija ierobežojums ieņemt izpilddirektora amatu.

pirms 8 gadiem, 2013.06.28 08:16

mans uzskats

Briedis jau pagājušajās vēlēšanās izdarīja tāpat-pēc ievēlēšanas atteicās no deputāta mandāta. Nu tad otrreiz nevajadzēja kandidēt.Nekaunīgs?Stulbs?Cita diagnoze?

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 10:14

tekla

visas [cenzētās] politiķu, ierēdņu un birokrātu kuces tā dara, visu partiju un visu tautību, visi [cenzēti] parazīti un vēlētāju izjājēji :))

pirms 8 gadiem, 2013.07.24 16:20

tims

Patiesībā jau var piekrist, ka Brieža rīcība nav īsti korekta. Ja jau reiz kandidē uz deputāta amatu, būdams pārvaldes vadītājs, tad apzinies, ka ievēlēšanas gadījumā no amata nāksies aiziet. Vai zinot, ka dēļ 600 LVL un kroņa automašīnas, iesildīto krēstu pamest īsti negribas, varbūt nav vērts kandidēt deputātos. Domāju, ka ikvienam jau sākotnēji ir jāsaprot, vai tas vēlas būt lēmējvara, domājot par novada attīstību stratēģiski, vai peška, kura izpilda kāda cita pieņemtos lēmumus.
Šādā veidā spēlējot "politisko šahu" tiek ap***i vēlētāji.

pirms 8 gadiem, 2013.06.28 08:37

es1

Lai arī kā-Priecājos ka Briedis paliek Zaļenieku priekšsēdētāja amatā!Viņš laikam ir visatsaucīgākais kas vispār pagastā bijis! Lai nu kā prieks!

pirms 8 gadiem, 2013.06.28 23:15

....

Un visneizglītotākais.

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 10:16

no Zaļ.

Briedis visiem ir čoms, neizglītots dzērājs un krāpējs. Ne smadzenes , ne skata.

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 17:21

...no zal

Un ko tad Tu te raksti,ja ir smadzenes un skats, tad ej pati/pats vina vietaa!!!

pirms 8 gadiem, 2013.07.08 15:14

no zaljeniekiem (pirms 40 gadiem)

Briedim ir gan izgliitiiba, gan profesionaalis ! Autoceltnja operators, traktorists, kombainieris ! Bet- savs puika, tikai laikam pagastvecis vajadziigs nedaudz ar lielaaku redzesloku- attiistiibas un izaugsmes virzienaa ! Ojaars- tas ir labs un perfekts izpildiitaajs- ne strateegjis !

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 19:21

atbilde

Beidzis Jelgavas rajona neklātienes vidusskolas konsultāciju punktu 1981.gadā (www.cvk.lv dati). Par kādu stratēģiju runa?

pirms 8 gadiem, 2013.06.29 19:54

To atbolde

Un kur esi tu?

pirms 8 gadiem, 2013.07.02 18:53

Ists kmentaars

Kaads gan izglitots pagasta prieksedetajs var but, tas daucamaid Briedis? Augstaka izglitiba nopirkta. Neatlauti izmanto pagasta kases lidzeklus, kas ir domati prieks iedzivotajiem, un krapjas ar ipasumu parvaldniecibu! Pagajusa gada no loti uzticamiem avoties dzirdeju, kad vinam esot bijusi pat tiesa, ar savu aizgadniba panemto meitu, par to, kad vins nelikumigi iztereja visas savas audzumeitas mantojumu, ko vinai bija novelejusi vinas mirusi mate. Aptuvena mantojuma vertiba bija ap 40.000Ls. Un, ak, ja-veletaju piekukulosana pirms velesanam. Nezinu vai tadu KUNGU, veletos par sava pagasta priekssedetaju! Ja jau vins ir spejigs apzagt mazu bernu, kurs nonacis vina aizgadiba, tad ko var sagaidit citi cilveki no vina?
Interesanti...

pirms 8 gadiem, 2013.07.03 00:40

Iists komentars 2

Varu sarunat no drosiem avotiem, faktiskos pieradijumus, un publicet vinus medijos par Brieza kunga nelikumigajam darbibam. Gaidiet sensaciju!

pirms 8 gadiem, 2013.07.03 19:11

Almas tante

Cik ilgi būs jāgaida?

pirms 8 gadiem, 2013.07.06 09:03

Pašvaldībās