Jelgavas vēlēšanu iecirkņa vadītājs: Ažiotāža ap sarakstu lapiņām bija viena cilvēka izrāde 4

Jelgavas Valsts ģimnāzijā izvietotajā 195.vēlēšanu iecirknī ar protestiem bija iebrāzies Latvijas Atdzimšanas partijas deputāta kandidāts Aigars Egle, kaut gan viņa partijas novērotājs vēlēšanu lapiņas bija pārbaudījis, aģentūrai LETA pastāstīja 195.iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arvīds Prančs.

Iecirkņa vadītājs pastāstīja, ka ārpus Egles ierašanās nevienam nebija un nav liegts pārbaudīt balsotājiem sagatavotos vēlēšanu sarakstu komplektus. Tos divas reizes esot pārbaudījis arī Latvijas Atdzimšanas partijas novērotājs, pēdējoreiz aptuveni 20 minūtes pirms Egles ierašanās. Neviens no novērotājiem nesūdzējās iecirkņa komisijai par nepilnībām.Tad iecirknī ienāca kāds jaunietis, kurš nāca arī balsot, un viņš paķēris, iespējams, vienas partijas 14 biļetenu kaudzīti no dažādu sarakstu kaudzēm, kas ir no izlietotajiem nobalsojušo komplektiem un noliktas uz atsevišķa galdiņa pie ieejas vēlēšanu iecirknī, un paredzētas tādiem balsotājiem, kas vēlas tās paņemt līdzi.

«Ja viņam rokās bija «Vienotības» lapiņas, tad tās ir palikušas no tādiem vēlētājiem, kas attiecīgi par «Vienotību» nav balsojuši,» skaidroja Prančs.Pēc tam jaunietis pauda sašutumu, ka viņam ir 14 vienas partijas saraksti. Līdzās šim jaunietim nākusi kāda sieviete, kas apjukumā arī paņēmusi lapiņas no galdiņa pie ieejas, lai gan sarakstu biļetenus vēlētāji saņem pie reģistrācijas galdiņiem.

«Vēlāk iecirknī burtiski iebrāzās Egle un, pats būdams deputāta kandidāts, sāka izkomandēt iecirkņa personālu, ka viņam tagad jāpārbauda visi saraksti, ko viņam neļāva. Viņš bez iemesla skaļi klaigāja, un viņa uzvedība bija neadekvāta. Iecirknī viņš sazinājās ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāvi, un viņam tika izskaidrots, ka viņam nav tiesību veikt pārbaudes un šādi uzvesties. Visu klātbūtnē tika pieaicināts viņa partijas novērotājs, kurš apstiprināja, ka balsotājiem sagatavotos sarakstus jau ir pārbaudījis, ka nav konstatējis nepilnības, pēc kā Egles kungs nomierinājās un devās prom,» pastāstīja Prančs.

195.iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs informēja, ka līdzīgi Egle esot uzvedies arī divas dienas iepriekš un līdzīgi apmeklējis arī citus iecirkņus, būdams deputāta kandidāts, bez pamata meklējot iespēju sūdzēties un konfliktēt.

Viņa teikto apstiprināja arī iecirkņa pārstāve, kas pie ieejas pārbauda dokumentus. 195.vēlēšanu iecirknī Jelgavas Valsts ģimnāzijā atradās trīs novērotāji, starp viņiem arī novērotājs no Latvijas Atdzimšanas partijas, konstatēja aģentūra LETA.

Kā ziņots, Jelgavā daži deputātu kandidāti sūdzējušies par iespējamām kļūdām vēlēšanu biļetenu komplektos 195.vēlēšanu iecirknī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

J,G

Arī es balsoju 195.-patīkama atmosfēra un personāls.Jūtu līdzi tiem,kuri šito brutālo ākstu vēlas redzēt Jelgavas domē!Tik daudz mēslus jau sastrādājis...vēl grib par Jelgavas žirinovski kļūt?

pirms 8 gadiem, 2013.06.01 21:24

PS

Kad 80tajos notika PSRS Augstākās Padomes vēlēšanas,( varētu teikt pirmās kaut cik demokrātiskās vēlēlēšanas), bija minēts , ka liels skaits deputātu kandidāti ir uzskaitē psihdispanceros, slimnīcās utt.... Īsti objektīvi dati jau nebija, bet kāda daļa garīgi nelīdzsvaroto gan bija.

pirms 8 gadiem, 2013.06.01 22:37

heheee

es pat nezinu cik lapiņām bija jābūt. savu atbalstāmo partiju atradu un pārējās turpat saplēsu driskās un iemetu misenē, ne tajā, kur derīgo aploksni bija jāmet :))))

pirms 8 gadiem, 2013.06.02 08:03

Pašvaldībās