«Reģionu alianses» Jelgavas nodaļa satraucas par slēptu reklāmu pašvaldības izdevumā; tā redaktore noliedz pasūtījuma varbūtību 42

Jelgavas pilsētas Domes opozīcijas politiķus satraucis jaunais pašvaldības izdevuma «Jelgavas Vēstnesis» numurs, kurā viņi saskata mēģinājumu par budžeta līdzekļiem izdoto pašvaldības izdevumu izmantot politiskajai reklāmai, aģentūru LETA informēja partijas «Reģionu alianse» (RA) Jelgavas nodaļas pārstāvji.

RA deputātu kandidāti aicina pievērst uzmanību, ka šodien iznākušajā pašvaldības izdevumā «Jelgavas Vēstnesis» vesela lapaspuse veltīta sabiedrības viedokļu noskaidrošanai, par ko balsos vēlēšanās, un visi viedokļi līdzīgi paužot uzticību līdzšinējai varai.

«Aicinām pievērst uzmanību šodienas, 30.maija, Jelgavas pašvaldības izdevuma «Jelgavas Vēstnesis» numura otrajai lapai, kurā jelgavnieki «atklāj», par ko balsos. Interesanti, ka visi kā viens saka, ka balsos par esošajiem, protams, nenosaucot vārdus un uzvārdus, bet lasītājam tāpat ir skaidrs. Tajā ir atlasīti cilvēki, kuri tiešā vai pastarpinātā veidā ir saistīti ar Jelgavas politisko eliti un mēru ZZS pārstāvi Rāviņu,» pausts «Reģionu alianses» Jelgavas nodaļas paziņojumā.

Opozicionāri pauda aizdomas, ka šajā gadījumā varētu būt saskatāma klaja pašvaldības līdzekļu un pilsētnieku piešķirtās varas izmantošana savtīgās interesēs, jo «Jelgavas Vēstnesis» izmaksā pilsētniekiem gandrīz 300 000 latu gadā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības izdevuma «Jelgavas Vēstnesis» galvenā redaktore Kristīne Langenfelde aģentūrai LETA skaidroja, ka redakcijai nekad neviens nekādus rīkojumus nav devis. «Ja cilvēkam simpatizē Mītavas tilts vai nepatīk pilsētas luksofori, tas absolūti nenozīmē, ka viņš atklāj, par ko balsos,» pauda redaktore.Viņa informēja, ka uzrunāti tika dažādu jomu cilvēki pilsētā absolūti nejaušā izlases kārtībā.

«Ja «Reģionu alianse» apgalvo, ka «visi kā viens saka, ka balsos par esošajiem», acīmredzot «Reģionu alianse» ir lasījusi kādu citu izdevumu, jo «Jelgavas Vēstneša» 30.maija numurā neviens no viedokļu paudējiem nenosauc partiju, par kuru balsos. Šāda aktivitāte rada iespaidu, ka slēpto reklāmu sev vēlas iegūt tieši RA, kas dienu pirms vēlēšanām vēl lieku reizi vēlas, lai tās vārds nonāk masu medijos,» pauda Langenfelde.

Pašvaldības nedēļas izdevuma «Jelgavas Vēstnesis» otrās lappuses satura analīze liecina, ka tajā par izvēli vēlēšanās aptaujāti seši jelgavnieki - deju studijas «Benefice» vadītāja Annika Andersone, kafejnīcas «Istaba» īpašniece Kristīne Šmite, BMX treneris Uldis Balbeks, Jelgavas Valsts ģimnāzijas kora «Skali»  vadītāja Maija Branka, SIA «Velis-A» valdes priekšsēdētājs Aldis Knāviņš un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška.

Kā redzams, no tiem trīs ir sporta un izglītības struktūru darbinieki, kas ir atkarīgi no pašvaldības finansējuma, un trīs ir uzņēmēji, no kuriem viens - Knāviņš - ir apbedīšanas pakalpojumu sniedzējs, kura bizness ir tiešā veidā saistīts ar pašvaldības infrastruktūru.

Visiem ir uzdots viens jautājums - «Vai esat izvēlējušies un jau zināt, par kuru partiju balsosiet pašvaldību vēlēšanās Jelgavā 1.jūnijā?». Nevienā no atbildēm netiek nosaukta konkrēta partija.

Visu sešu atbildēs pausts, ka jāizvērtē tikai esošās pašvaldības padarītais, nevis citu kandidātu programmas un piedāvājumi, jo tiem neuzticas. Visu sešu teiktajā pausts, ka neizvērtētu tādus kandidātus, kas līdz šim Jelgavas Domē nav bijuši, jo esošās pašvaldības padarīto iespējams izvērtēt vienīgi līdzšinējiem politiķiem.

Tomēr aptaujātie nav norādījuši, vai, izvērtējot pašvaldības padarīto, izvērtē tikai varas koalīcijas partijas, vai visu domi, opozīciju ieskaitot.

Četri atbildētāji līdzšinējās pašvaldības darbu kopumā vērtē pozitīvi. «Patlaban ir uzņemts pareizais Jelgavas attīstības kurss – man tas patīk,» «Jelgavas Vēstnesim» paudis BMX treneris.

Savukārt kafejnīcas «Istaba» īpašniece pauž, ka savu izvēli vēl nav izdarījusi, taču vērtēšot tikai padarīto un programmām un solījumiem neuzticas. «Nekas cits jau neatliek, kā tikai vērtēt darbus, paveikto,» pauda Šmite.

Deju studijas vadītāja atzīstas, ka ir deklarēta Ozolniekos, un pašvaldību vēlēšanās viņai būs jābalso Ozolnieku novadā, un tas nebūšot viegli, jo tur nevienu nepazīstot, taču Ozolnieku vēlētāja labprāt izsakās par Jelgavas deputātu kandidātiem.

«Pirmo reizi mūžā brīvs bija vakars, kad televīzijā pārraidīja Jelgavas deputātu kandidātu priekšvēlēšanu diskusiju. Man ļoti patika! Biju pārsteigta, ka politisks raidījums mani tā spēj aizraut! Tu skaties un saproti, kas ir kas. Skatījāmies kopā ar manu 11 gadus veco dēlu, un, iedomājieties, bija brīži, kad pat viņš smējās par kandidātu atbildēm. Pat vienpadsmitgadīgs bērns saprot, kas ir reāli un kas ne,» pašvaldības izdevumam pauda Andersone. Viņa atzīst, ka, viņasprāt, «galvenais, ka darbi iet uz priekšu, un, cik redzu Jelgavā, tad darbi iet uz priekšu.»

«Mana izvēle ir izdarīta. Balsošu, pamatojoties uz paveiktajiem darbiem. Izvērtēju, ko reāli tie cilvēki, kuri startē vēlēšanās, ir paveikuši,» «Jelgavas Vēstnesim» paudis Kanaška.

Pievieno komentāru

Komentāri 42

OI

Nabaga opozicija.Ja butu tur negativs vertejums, neviens nesatrauktos.

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 21:47

niknais

Jā, jā, es jau noticēju, ka Kanaška aptaujāts nejaušas atlases rezultātā!!!!!! :DDD Varēja muldēt ko mazāk smieklīgu! :DDD

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 08:32

Kurp iesim?

Raksta iespaida izlasiju to avīzi. Mans viedoklīs ir, Liepiņš vag gulēt mierīgi, jo tā nav nekāda reklāma, bet tirāka antireklāma. Ka Rāviņa "komanda" nesaprot, ka no tiem tekstiem pilsētniekiem nāk vēmiens? Tas ir arī apkaunojums visiem "intervētiem".
Tomēr vertējot Rāviņa izredzes objektīvi ir jakonstoē, ka tas esot diezgān lielās. Reāli ja sārēkina KULK, JKP, NĪP, Igates darbiniekus, kuru darbs un līdz ar ienākumi ir atkarīgi no tā vai Rāviņš paliks pie varas, tad sanāks daži tūkstoši potenciālo vēlētāju. Daži cilvēki Rīgai, kur ir 407tūkstoši vēlētāju, pie zemās vēlētaju aktivitātes, pie varas esošiem pietiktu 12000 cilvēku balsis lai palikt pie varas. Nēmot vērā Jelgavas potencālo vēlētāju skaitu, daži tūkstoši, kas varētu nobalsot "par" ir milzīgs spēks.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 15:44

jauniete

izlasīju rakstu un komentāru "Kurp iesim?" un atcerējos viena paziņas komentāru šodien feisbukā - nezinu, vai tas bija par jelgavu, jo likās, ka diskusija laikam ir par rīgu, bet saturs likās ļoti atbilstošs šai tēmai. pamēģināšu iekopēt:
"problēma ir zombēšanā, zemiski ekspluatējot "padarīto darbu izvērtēšanu", uz ko sabiedrība uzķērusies. 1)kārt izvērtēt var tikai esošo varu, jo loģiski, ka tie, kas domē nav bijuši, nav arī izvērtējami pašvaldības darbā, 2)kārt "padarītie darbi" ir mīts - programmas un projektus īsteno pašvaldības izpildvaras darbinieki, nevis domes deputāti, līdz ar to jaunam deputātam nav jābūt ar baigo pieredzi iepirkumos, jo tam ir Iepirkumu komisija un plānošanas darbinieki, jaunam deputātam ir jābūt skaidrībai par programmu un projektu lietderību, bet ar "padarīto" nodarbojas pašvaldības nodaļas un iestādes. Diemžēl pūlis ir totālā varā šim mītam - izvērtēt padarīto - jo šis mīts ir loģikas diktatūra no esošās varas..."

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 17:05

koma

Jelgavā ir laikam divas citus ap***ēj partijas par kurām noteikti nebalsošu sogla sos un reģion analā apvienība

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 21:47

koma

sorī nevis apvienība, bet alianse

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 21:49

Jānis

Cik skaisti raksta "KOMA" nabaga cilvēciņš, tev kā ar prātiņu? Daudz ziepes būs vajadzīgas!!

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 22:04

Kurp iesim?

Es nebalsošu par SC, bet gribu viņus mazliet aizstāvēt valodas referenduma sakarā. Valodas referēndums tika sarīkots lai tieši kaitēt SC. Referendumu sarīkoja Lindermans, kuru no Krievijas cietuma izvilka Vienotībai pakļautās drošības struktūras un Ušakovs līdz pēdējam izvairījies no sava viedokļa paušanas. Protāms viņām beigās nācās izteikties tā, ka tas vairāk patiktu krievvalodīgai sabiebrībai, jo tur ir viņa galvenai pļaujāmais dārziņš.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 15:51

Jelgavnieks

Jā, tikko arī izlasīju Vēstneša otro lappusi...paliku mēms! Lai arī cik liels maita ir Liepiņš, bet teikšu atklāti - šajās vēlēšanās viņa saraksts ir vienīgais par ko vispār var balsot! Teiksim tā - jāizvēlās mazākais ļaunums. Šobrīd tā ir vienīgā (reāla) opozīcija Rāviņam un viņa roklaižām pakalpiņiem un jo stiprāka opozīcija, jo mazāka varbūtība, ka pie mums naudas "apgūšana" ("Igate", Bubulis, autobusu parks, atkritumi u.t.t.) turpināsies ierastajos tempos. Protams neloloju cerības, ka Liepiņš ar savējiem varētu uzvarēt, bet ceru, ka ZZS arī neies spīdoši...

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 22:11

jaaa

ceriba laba lieta.Es nu dikti nesaceretos. Liepins ir demagogs. Izcils. Un tas ar viss.

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 22:48

Figvam

" ...M. Lielais ir “Gada balvas
medicīnā 2012” ieguvējs..." :DDD Melu Alianse, melus atsaukt laika trūkst, ko?

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 22:25

Laimes lācis

Karlinska.... varbūt raksti komentārus ar savu vārdu "Inga", kaut ko stulbu pasaki mainot savus nikus, tagad tu esi "Figvam", vai ne (Ērik aizved mani uz Munameģi)

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 22:55

Q

Ja jau nodarbojaties ar asu pretreakciju, tad kaut kas nav kārtība. Vai tiešām M.Lielais ir saņēmis Gada balvu medicīnā 2012? Vienkāršs, taču, jautājums.

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 23:15

Figvam

Stulbs pats esi, Laimes lāci; pat nezinu, kas ir Karlinska. Biju FIG VAM, un būšu. Atsauc melus.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 19:43

moše

BaltaisDainis ar savu aliansi smagi sūkā.Kādam mazprātiņam jābūt lai balsotu par tiem pērtiķiem.

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 23:03

Q

Pilna Jelgava busiņu (pie Valdekas Maximas pat 2), dažada izmēra plakātu, transparentu reklāmu, zaudēta nauda, laiks, enerģija- vai tiešām tā ir maksa par perspektīvajiem domnieka ienākumiem ap Ls 3500 gadā?Vai tiešām Jūs tur visi mīcaties iekšā citu iemeslu dēļ?

pirms 8 gadiem, 2013.05.30 23:17

viens no

reklāmu centos nolikt tādās vietās kur tā netraucē pilsētniekiem.tici man ir arī tādi kas grib taisnību un kārtību

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 00:52

kā tad!

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 28.maijā informējis Latvijas Zemnieku savienību (LZS) par to, ka saskaņā ar partijas līdz mēneša beigām noslēgtajiem reklāmas līgumiem var tikt pārsniegts priekšvēlēšanu izdevumu limits. KNAB arī norādījis, ka LZS vēl nav pārkāpusi priekšvēlēšanu tēriņu limitu.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 08:29

padarīto darbu mīts

Veselības ministrija brīdina: Balsošana par vecajiem var izraisīt atkarību, kas ilgstošā formā izraisa demokrātija vēzi.
Šķiet, Jelgava jau sasniedz vēža stadiju... ;)

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 08:37

Benefices blondīne

Mani uzjautrina, ka Annika Andersone nezina, par ko balsos pati savos Ozolniekos, kas ir viņas pilsoņa pienākums, bet toties zina gudri izteikties par Jelgavu! :)

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 09:13

Kurp iesim?

Nav nekādās Reģionu Alianses, bet ir Liepiņš un viņa padotie.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 09:23

Jelgavnieks

Jā - nav arī nekādas Nacionālās apvienības un Vienotības - ir tikai Rāviņa roklaižas, kam atmests apsūkāts kauls...
Pēdējās divās saeimas vēlēšanās balsoju par Vienotību, iepriekš vienmēr par TB/LNNK, taču šoreiz viņi man vienā "plauktiņā" ar ZZS...lai tik pumpē savu biogāzi draudzīgi un barojās pie siles, gan laiks visu noliks savās vietās.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 10:11

Mantrausis

Viens no aģitācijas ierobežojumu klupšanas akmeņiem ir šāda stila sūdzības. Tagad pārbaudi var ierosināt par jebkuru spoku, kas pamanīts zaļā vai savādākā krāsā. Katrā ziņā man šie ierobežojumi drīzāk liecina par vēlmi sagādāt darbu noteiktiem kantoriem nevis par politiskās virtuves sakārtošanu.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 09:28

SC

Bычеркиваем от ЦС первых 4:
1. __________ 2._________________ 3.___________________ 4._____________ шестёрок Яковелсa и не поддаемся на
провокации шестёрок Яковелсa.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 10:33

nabags

ZZ.LV izplata slēpto reklāmu sev simpatizējošai partijai!

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 10:41

Mērnieku laiki

Apskati raksta autoru - tas nav ZZ. :) Laikam esi no Rāviņa faniem vai komandas, ja tā uzskati. Tikai novecojušas komunista domāšanas apsēsts prāts var funktierēt, ka kāds medijs nemitīgi kādam simpatizē. Idiots! Visu izšķir katra politiķa paša aktivitāte.
Ja reiz Rāviņš un viņa propagandas kantoris ir tik stulbi, ka sakašķējas ar citiem medijiem un domā, ka savu viedokli var paust tikai un viuenīgi pašu kontrolētās lapelēs un portālos, tad lai samierinās ar to, kā ir.
Savukārt citi ir aktīvāki modernā komunikācijā, aktīvāk paši komunicē un piespēlē tādus vai citādus faktus, un mediji tos publicē. Rāviņš ir debīls, ja iedomājies, ka varētu svešam medijam pateikt, ko tas drīkst un ko ne (tāpēc vēsturiski sācies naids starp Rāvēju un ZZ). Bet ja Rāviņš piespēlētu tādus vai citādus faktus un komentārus par lietu (nevis "pozitīvisko" vāvuļošanu Brežņeva stilā), tad jau laikam arī Rāviņu ZZ publicētu. Bet, kā redzam viņš pats ielīdis savā pakalpiņu būrī, jo tie, kas nav viņam pakļauti, akli nekalpo viņa komandām, un tā nu visapkārt redz ienaidniekus! Paranoiķi ZZS politiķi un izskatās, ka paranoiķi arī viņu zombētie.:DDD

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 11:10

Mērnieku laiki

Tavam apgalvojumam, starp citu, nav izejas. Ja man nepiekrīti, un uzskati, ka pilnīgi visi mediji izpilda pasūtījumu, tad ar to tu apstiprini, ka arī satraukums par "Jelgavas Vēstnesi" ir pamatots, un tas par iedzīvotāju nodokļu naudu izpilda priekšnieku pasūtījumu. :)

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 11:12

Mērnieku laiki

Bet viss jau redzams avīžu saturā. Kuri cilvēki izpaužas ZZ un kuri JV. :) ZZ arī Rāviņa interviju izlasīsi, bet JV vēl nekad nav redzēts raksts, kur skaidrotu, kāpēc domei nav izdevies kaut kas. :D

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 11:15

Laiks

Beidz tak vienreiz bučot Liepiņu atjēdzies!

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 14:12

Intriga

jocigas liekas Annikas A simpātijas pašreizējai pilsētas vadībai. Laikam aizmirsusi, ka šī pati vadība viņas māti patrieca no Lediņiem.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 13:06

lasot starp rindām

Tad varbūt tās ir bailes, nevis simpātijas? Bailes, ka nepatriec pašu? :)

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 13:32

JELGAVAS SLIMNĪCĀ PACELTAS CENAS!!!

KĀPĒC RĀVIŅA AVĪZE PILSĒTNIEKUS NEINFORMĒ, KA JELGAVAS SLIMNĪCĀ NO APRĪĻA CĒLUŠĀS CENAS. SLIMNĪCA IR PAŠVALDĪBAS KAPITĀLSABIEDRĪBA. JANVĀRĪ ASINS ANALĪZES NODEVU PAR 1 LATU, NUPAT BIJA JĀMAKSĀ 1,60 LATI. PAR VESELIEM 60% VAIRĀK. IESPĒJAMS, CENAS TIKPAT VĒRIENĪGI PIEAUGUŠAS CITIEM PAKALPOJUMIEM. KĀPĒC JELGAVAS VĒSTNESIS PAR TO NEKO NAV RAKSTĪJIS??? NEBIJA PASŪTĪJUMA NO DOMES KĀ PAR REMONTIEM??? JELGAVĀ TAGAD OTKATUS PRASA NE VIEN NO ĢENERĀUZŅĒMĒJIEM, BET PAT NO APAKŠUZŅĒMĒJIEM. ZZ, LŪDZU, PIEVĒRSIET UZMANĪBU!!!

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 13:42

laborants

Ja nu kas, laboratorija nav tas pats kas slimnīca - tā ir pilnīgi neatkarīgs uzņēmums:
http://www.laboratorija.lv/lv/menu/4-par_laboratoriju_.html
http://www.laboratorija.lv/lv/menu/2-adreses_un_pakalpojumi.html?map_city=34
Pirms bļaustīties, vispirms jāsaprot par ko bļaustīties, lai nesanāk tukša salmu kulšana

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 14:27

Morāle

Shēmotājam un reiderisma piekopējam nav izredžu, tāpēc jau tā uztraucas, pat komerclikuma izmaiņas ir viņam par sliktu. Kā viņam ar morāli - "taisnīguma princips augstākais virs zemes un valsts dzīvē" ?

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 13:50

666

Korekti tas nav!!! un nekā citādi kā par slēpto reklāmu nosaukt nevar...

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 15:33

Airis

Nu, ko jūs ņematies ap to M. Lielā Gada balvu (šis jautājums bija arī Forumā) – ne viņš to ir kādam teicis, kļūdu (Lielais bija nominēts balvai) pieļāva žurnālists, ko, starp citu, viņš jau ir atzinis, līdz ar to atsaukdams neprecīzo informāciju. Atraduši vienu konkrētu neprecizitāti, un nu to ņemas zīžļāt kā zīdainis kājas īkšķi – laikam jau nekam citam nevar piesieties. Tā vien šķiet, ka kādam vareni skauda Lielā – viena kārtīga daktera - virzīšana šai balvai, un tagad tā vien niez publiski berzēt rokas specifiskajā latviešu priekā (Kā klājas Pēter? Labi, kaimiņam govs nosprāga...), ka tā tikusi kādam citam, ne jelgavniekam. Tie nebija meli, tā bija elementāra žurnālista paviršība. Un gan jau Lielais to balvu kādreiz dabūs – profesionalitāte – uh!!! – un laika arī vēl gana.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 17:43

Figvam

Gana demagoģijas. Jelgavā daudz labu ārstu, kam dakters blakus nestāv. Bet viņus kādam balvām nedz kāpēc "nenominē", jo nav plānots deputātos virzīt. Parastā rakstā tas būtu ''žurnālista paviršībā''. Bet partijas priekšvēlēšanas avīzē šāda ziņa ir nekaunīga vēlētāju maldināšana.

pirms 8 gadiem, 2013.05.31 20:28

Pašvaldībās