Vēl tikai dažas dienas var mainīt vēlēšanu iecirkni

Vēl tikai dažas dienas – līdz 7.maijam – vēlētāji var pieteikt vēlēšanu iecirkņa maiņu 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām. Pašvaldību vēlēšanās iecirkni iespējams mainīt tās pašvaldības robežās, kur atrodas vēlētājam sākotnēji piešķirtais vēlēšanu iecirknis, vai uz pašvaldību, kur vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums, informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Iecirkņa maiņa jāpiesaka jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē. Mainot iecirkni, jāaizpilda iesniegums un jāuzrāda pase vai personas apliecība. Ja vēlētājs maina iecirkni uz pašvaldību, kurā viņam pieder nekustamais īpašums, tad jāuzrāda arī zemesgrāmata vai izziņa no Zemesgrāmatas par īpašuma piederību.

No šā gada 2.maija līdz 7.maijam vēlētājiem būs iespēja iecirkņa maiņu reģistrēt arī elektroniski Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) tīmekļa vietnē.

Tāpat PMLP un CVK tīmekļa vietnēs vēlētāji, kuri nav saņēmuši paziņojumu par pašvaldību vēlēšanām, joprojām var noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni, kurā jābalso pašvaldību vēlēšanās. Uzziņas no vēlētāju reģistra iespējams saņemt arī pa CVK informatīvo tālruni 67049999 katru dienu no pulksten 8 līdz 20.

Pievieno komentāru

Pašvaldībās