Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2 efektīvākās stratēģijas parāda samazināšanai

Kad esi iekrājis ievērojamu parāda summu un beidzot nolēmis ar to tikt galā, tad bieži vien rodas jautājums, no kura gala sākt? Kas ir labākās pirmās darbības, lai sāktu samazināt parādu slogu? Šodien parunāsim par divām lieliskām stratēģijām, kas daudziem cilvēkiem jau ir palīdzējušas: “lavīnas” (ang.val. - avalanche) metode un “sniega bumbas” (ang.val. - snowball) metode.

Kopīgais abām metodēm ir tas, ka būs vien jākļūst disciplinētākam un parāds būs jāatmaksā jebkurā gadījumā, tikai atšķirība tajā, ar ko sākt. Abu metožu plusus un mīnusus tālāk arī apskatīsim.

Saskaņā ar “lavīnas” metodi sākumā jākoncentrējas uz to, lai vispirms atmaksātu parādus ar visaugstākām procentu likmēm. Sākumā nosakot šos parādus par prioritāti, ātrāk samazināsi parādus, kas veido lielāko procentu pieaugumu, attiecīgi arī kopējo parādu summu.

“Lavīnas” metode ir efektīvāka metode tajos gadījumos, kad ir parādi ar augstām procentu likmēm. Piemēram, tas var būt kredītkartes parāds, vai ātrā kredīta parāds. Kādam varbūt tas ir arī studiju kredīts vai kāds cits kredīts. Kad parādi ar augstām procentu likmēm ir apmaksāti, var ķerties klāt pārējiem. 

“Sniega bumbas” metode savukārt paredz to, ka vispirms ir jāatmaksā parādi ar zemākajām summām, lai samazinātu pārvaldāmo parādu skaitu. Šī metode ir noderīga tiem, kuriem ir problēmas veikt regulārus, sistemātiskus maksājumus ilgākā laika periodā. 

Tas dod iespēju ar laiku iegūt pārliecību, ātrākā laika periodā tiekot galā ar mazākiem parādiem un palielināt parādu atmaksas ātrumu. Maksājot mazākos parādus vispirms, uzreiz būs sajūta, ka problēma tiek risināta un būs vieglāk saglabāt maksāšanas disciplīnu, pamazām pārejot uz lielākiem parādiem.

Svarīgākais ir palikt pozitīvam un fokusētam! Atalgo sevi ar nelielu balvu ikreiz, kad sasniedz kādu atskaites punktu, piemēram, pilnībā atmaksāts konkrēts parāds. 

Abas šīs metodes ir efektīvi rīki, kas var palīdzēt sasniegt finansiālos mērķus.

Izmanto šo bezmaksas rīku, lai izmantotu savus parādu ciparus un uzzinātu, kura metode būs noderīgāka tieši tev. 

Reklāmraksti