2021. gada aktuālākās mēbeļu tendences

Mode nepārtraukti mainās, un katru gadu parādās arī jaunas mēbeļu tendences, kas pārsteidz ar jauniem atklājumiem un inovatīviem risinājumiem. Plānojat atjaunot mājokli vai veikt mājokļa remontu? Jums noteikti jāzina 2021. gada aktuālākās mēbeļu tendences!

Krāsas
Rozā toņi
Atbilstošas krāsas izvēle ir svarīgs interjera dizaina aspekts – šogad modē beidzot arī rozā toņi! Īpaši iecienītas ir neitrālas, maigi rozā nokrāsas, kuras iespējams kombinēt gar ar citiem neitrāliem toņiem (pasteļkrāsām), gan ar košākām, kontrastējošām krāsām, piemēram, tumši zilu, zaļu, citrondzeltenu. 

Pelēks un dzeltens
Pelēkie toņi ir aktuāli vismaz pēdējos 2-3 gadus, taču šogad pieprasīta kombinācija ir pēlēks ar dzeltenu. Izmantojot  šīs divas krāsas kopā, iespējams radīt siltu un enerģisku noskaņu. Tāpat tās iespējams izmantot arī atsevišķi – dzeltenas mēbeles piešķir interjeram akcentu, savukārt pelēkas mēbeles rada harmoniju. 

Salvijas zaļš 
Mēbeles salvijas zaļā krāsā ir viena no visaktuālākajām 2021. gada tendencēm. Lai vai kāda būtu telpas sienu krāsa, salvijas zaļas mēbeles iederēsies vienmēr. Iekārtojot, atjaunojot vai remontējot mājokli patstāvīgi, cilvēki bieži vien neprot piršķirt telpai dzīvīgumu, savukārt salvijas zaļš šo uzdevumu paveic lieliski!

Materiāli
Dabiski materiāli
Arvien pieaug pieprasījums pēc dabiskiem materiāliem. Interjera dizaineri cenšas atrast arvien sarežģītākas un izsmalcinātākas dažādu faktūru kombinācijas, piemēram, īpaši aktuāls šobrīd ir koks kombinācijā ar metālu. Galds no metāla virsmas ar koka kājām ir ne tikai moderns, bet arī ilgtspējīgs risinājums!

Dabai draudzīgs
Virzība uz ilgtspējību un atkritumu samazināšanu parādās arī mēbeļu tendencēs. Arvien populārāks kļūst bambuss, kas ir izturīgs, estētisks un dabai draudzīgs materiāls. Turklāt, pašreiz iecienītas bambusa mēbeles ne vien tradicionālajās bambusa krāsās (dzeltens, brūns, zaļgans), bet arī baltas un melnas! 

Polsteris
Tendences ir cikliskas, un šobrīd mēs redzam, ka atkal populāra ir 80. gada tendence – polsterētas mēbeles, īpaši izliekti krēsli un dīvāni. Cilvēkiem svarīgāks par mēbeles izskatu kļūst mēbeles komforts, savukārt polsterētas mēbeles piedāvā šo faktoru apvienojumu, jo tās ir gan elegantas, gan ērtas. 

Oriģinalitāte
2021. gadā cilvēki sliecas iegādāties pēc pasūtījuma izgatavotas mēbeles – patērētāji interesējas ne tikai par mēbeles izskatu, bet arī par tās vēsturi un īpašo nozīmi. Starp top tendencēm atrodas vintage (seno laiku) mēbeles, kas šobrīd iecienītas ne tikai kolekcionāru vidū, jo tās piešķir mājoklim oriģinalitāti. 

Metālu kombinēšana
Pagātnes mēbeļu tendences varētu likt Jums baidīties no dažādu metālu sajaukšanas, taču patiesībā tas izskatās pārsteidzoši labi un ļoti grezni. Populāra kombinācija ir sudrabs, zelts un rozā zelts (rose gold). Varat izvēlēties, piemēram, galdu ar sudraba kājām un virtuves skapīšus ar zelta rokturiem – kombināciju iespējas ir daudz un dažādas. 

Forma un apdare
Ģeometrija
Dažādi raksti un zīmējumi – šī gada tendences pārsteidz ar savu drosmi! Pašreiz ģeometrija aktuāla ne tikai uz sienām, bet arī uz mēbelēm. Vairs nav jābaidās, ka dažādu rakstu, faktūru un zīmējumu kombinācija izskatīsies haotiski un bezgaumīgi, turklāt interjera dizaineri tieši iesaka kombinēt pēc iespējas dažādu ģeometriju, pieturoties pie 1-2 krāsām, lai ģeometrija būtu savstarpēji harmoniska.

Izliekums
Izliektas mēbeles ir izteikta 60-to un 70-to gadu interjera dizaina iezīme, un nu šis jutekliskais stils atkal redzams aktuālākajās mēbeļu tendencēs. Izliektas mēbeles piešķir telpai mierīgu, taču tajā pašā laikā unikālu noskaņu, turklāt tās ir arī praktiskas, jo lieliski piemērotas gadījumiem, kad mājoklī trūkst vietas.

Tekstūra
Pieaug tendence iekļaut interjerā mēbeles ar izteiktu tekstūru, izgatavotas no tekstila un organiskiem audumiem, kā vilna vai, piemēram, audekls. Tāpat aktuālas mēbeles no raupjas koksnes, metāla režģiem, saplēsta stikla efektu utml.

Matētas virsmas
Domājot par matētām mēbelēm, uzreiz prātā nāk baltas vai melnas virsmas, tomēr jaunākās mēbeļu tendences iekļauj sevī arī meža zaļas, tumši pelēkas un zilganas matētas mēbeles, kas piešķir interjeram svaiguma sajūtu. Tā kā matētu virsmu kopšana ir diezgan sarežģīta, interjera dizaineri raduši risinājumu – matētas virsmas ar grubuļainu tekstūru. 

Tagad, kad zināt aktuālākās mēbeļu tendences, varat padarīt savu mājokli modernu un ilgtspējīgu. Interneta veikals 220.lv piedāvā plašu mēbeļu izvēli, tai skaitā guļamistabas mēbeles un mēbeles viesistabas iekārtošanai – ienāciet un izvēlieties savam mājoklim labāko!

Reklāmraksti