Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

5 iemesli, kāpēc bērnam IR vajadzīgs barošanas krēsliņš

Ik pa laikam var lasīt māmiņu diskusijas par to, ko tad īsti ir vērts bērnam pirkt, bet kas ir vien lieka naudas tērēšana. Daudzos gadījumos pie lietām, kurām nav vērts tērēties, tiek minēts arī barošanas krēsliņš, jo bez tā itin labi varot iztikt. Bet šo viedokli gribētos apstrīdēt, liekot pretī vismaz piecus svarīgus iemeslus, kāpēc bērnam IR nepieciešams barošanas krēsliņš.

1. Bērns labāk apgūst patstāvīgas ēšanas prasmes
Līdz ko bērns sācis patstāvīgi sēdēt, viņš ir gatavs pārņemt vadību savu maltīšu laikā, apgūstot ēšanas prasmes. Vislabāk viņam to darīt ir ērtā, drošā un piemērotā vietā, tādu var piedāvāt barošanas krēsliņš. Krēsliņiem parasti priekšā ir paplāte, uz kuras var novietot ēdienu gabaliņos, ko bērns var ērti satvert. 

Vecākiem, protams, vienkāršāk šķiet, ja viņi paši baro bērnu, jo tā procesu var kontrolēt, samazināt netīrības apjomus un pārliecināties, ka bērns apēdis, vecākuprāt, pietiekami daudz. Tomēr daudz labāk būtu ļaut bērnam šajā jomā ātrāk apgūt patstāvību, jo tas palīdzēs izprast savu apetīti, iemācīties regulēt sāta sajūtu un labāk sagatavoties bērnudārzam, kur pie galda ar visu būs jātiek galā pašam.

2. Bērns piedalās ģimenes maltītēs un mācās galda kultūru
Kopīgas maltītes pie viena galda ir ļoti būtiska tradīcija, ko vēlams uzturēt ikvienā ģimenē, jo tas apvieno un stiprina ģimenes saites. Tas ir mirklis, kad kopā nesteidzīgi tiek izbaudīta maltīte, pārrunāti dienas notikumi. Ir tikai loģiski, ka arī mazākie ģimenes locekļi var pilnvērtīgi piedalīties ģimenes maltītēs. Daudz ērtāk ir, ja mazulis sēž barošanas krēsliņā, nevis kādam klēpī vai vispār atrodas manēžā, varbūt pat citā istabā, jo viņam pie galda īsti nav savas vieta, tāpēc viņš tiek pabarots atsevišķi no pārējās ģimenes. 

3. Barošanas krēsliņš notur bērnu drošā un pareizā pozīcijā
Barošanas krēsliņā bērna mugura būs atbalstīta, viņš būs piefiksēts ar drošības jostām. Tas ļaus atrasties ergonomiskā pozīcijā, kas nav iespējams mīkstā dīvānā vai uz citām mēbelēm, jo tās nav piemērotas tik mazam bērnam. Barošanas krēsliņam iespējams regulēt gan augstumu, gan muguras daļas slīpumu, lai pielāgotu to galda virsmai un arī bērna augumam, panākot ērtāko un drošāko pozīciju.

4. Tiek mazināts virtuves traumu risks
Ja bērns maltītes laikā atrodas barošanas krēsliņā, ievērojami samazinās traumu, ko var gūt virtuvē, risks. Biežākā trauma ir mazuļu applaucēšanās ar karstiem šķidrumiem, kas parasti notiek tāpēc, ka vecāki tur mazuli rokās un dzer tēju vai kafiju. Brīdī, kad vecāki ēd vai dzer, mazulim nav jāatrodas viņiem klēpī, bet gan barošanas krēsliņā. No krēsliņa, ja tas novietots drošā vietā, bērns arī patvaļīgi nevar aizsniegt traukus ar karstiem šķidrumiem. Barošanas krēsliņš ļaus bērnam virtuvē būt daudz lielākā drošībā.

5. Barošanas krēsliņš var būt daudzfunkcionāla mēbele
Vairums barošanas krēsliņu izgatavoti tā, lai tos varētu lietot diezgan ilgu laiku, tie ir regulējami gan augstumā, gan slīpumā, arī kāju balstu parasti var regulēt. Arī ēdamā virsma var būt noņemama un regulējama. Daudzi barošanas krēsliņu modeļi izgatavoti kā divi vienā, jo izmantojami gan kā barošanas krēsliņi, gan galdiņi, kur bērnam radoši darboties. Pieejami arī tādi modeļi, kuri pilda arī kāpšļa funkciju, lai bērns varētu pats ērtāk tikt klāt skapītim, plauktam vai galdam, kas vēl pagarina iespējamo krēsliņa izmantošanas laiku.

Kvalitatīvus un funkcionālus Chicco barošanas krēsliņus varat apskatīties un iegādāties internetā: https://www.chicco.lv/preces/barosanas-kresli-supulkresli/barosanas-kresli.html.

Reklāmraksti