5 iemesli, kāpēc kravu pārvadājumus nodot ārpakalpojumā

Kamēr uzņēmums ir neliels un klientu loks nav plašs – kravu piegādes ir viegli veikt ar iekšējiem resursiem, taču biznesam paplašinoties, laiks kļūst par lielāko vērtību un jāsāk apsvērt citas iespējas. 

Viena no tādām ir kravu pārvadājumu nodošana ārpakalpojumā. Kāpēc tas ir izdevīgi? 

Maršrutu optimizācija
Viens no ievērojamākajiem iemesliem kādēļ vērts izmantot ārpakalpojumus, ir to zināšanas un kontaktu tīkls, kas ļauj paātrināt jebkuru loģistikas procesu. Pārvadājumiem izvēloties optimālākos piegādes maršrutus vai veidus, ļauj ne tikai samazināt patērēto laiku, bet arī izmaksas. Papildus, izmantojot salikto kravu pakalpojumus pārvadātāji atradīs piemērotāko vietu jūsu kravai, lai piegādi veiktu ātrāk. 

Līdzekļu ietaupījums 
Tā vietā, lai domātu par regulām, atļaujām, tērētu laiku, lai meklētu izdevīgākos piedāvājums un laikā tos rezervēt, ārpakalpojumi ļauj pievērsties citām lietām – klientu loka paplašināšanai un biznesa attīstīšanai. 

Ja uzņēmumam ir aktuāli starptautiskie kravu pārvadājumi, tad pārvadātāju zināšanas ļauj ietaupīt laiku un izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem muitošanas procesā. Formalitāšu kārtošana ir pārvadātāju ikdiena, kas ļauj lieki neuzkavēties robežu pārbaudēs, klientiem tas nozīmē ātrākas piegādes un gala patērētāja apmierinātību.

Elastība
Katram klientam tiek veidota maksimāli labākā kombinācija –piegādes veidam, maršrutam un cenai. Savukārt negaidītās situācijās, tiek ātri atrasti risinājumi – ja kravas auto piemeklējušas tehniskas problēmas, pārvadātāji ātri piemeklēs alternatīvu, lai piegāde būtu maksimāli laikā. 

Klientu daudzveidība liek iedziļināties katrā situācijā vai problēmā un piedāvāt labākos risinājums. Kaut vai tādā ikdienas situācijā kā nokavēts uzkraušanās laiks – kravu pārvadātāji palīdzēs piemeklēt citas iespējas.

Pieredze, kas  sniedz efektivitāti
Jo lielāka ir kravu pārvadātāju pieredze, jo ātrāk un efektīvāk tiks atrisinātas tādas problēmas kā ostu slēgšana vai streiki, maršruta izmaiņas ceļu posmu remonta dēļ, laika apstākļu radītās izmaiņas, sarežģījumi uz robežām un citi. Kas vieniem ir nestandarta situācija, citiem – daļa no ikdienas. Efektīva pielāgošanās un ātra reakcija ļaus kravu piegādāt laikā neskatoties uz situāciju. 

Viena no pazīmēm, kas ļauj atpazīt pieredzējušus kravu pārvadātājus ir piemērots aprīkojums. Tas ir sākot ar atļaujām pārvadāt konkrēto produktu – bīstamās kravas, pārtikas preces, un beidzot ar piemērotām platformām nestandarta kravām.

Viena no lielākajām vērtībām kravu pārvadātājiem ir to iekšējo kontaktu tīkls – specifiskām piekabēm, transporta veidiem, pavadībai, muitas brokeriem un citiem. Šis tīkls ļauj atlasīt labākos un uzticamākos sadarbības partnerus un izdevīgākos piedāvājums. Jums kā klientam šī ir iespēja pastarpināti piekļūt šim tīklam un izmantot tā priekšrocības. Lai šādus kontaktus iegūtu savā īpašumā, nepieciešams ilggadēju sadarbību veidošana.

Mērāmi rezultāti
Kā jau minējām ārpaklapojuma kravu pārvadājumi parūpējās par visiem procesa posmiem. Par ārpakalpojumu efektivitāti var pārliecināties pēc līdzīga principa kā par jebkuru no uzņēmuma procesiem – pēc galvenajiem veitspējas rādītājiem (KPI - key performance indicators). 

Kravu pārvadājumu gadījumā tie būtu – nodoto kravu skaits, no tām procentuāli laicīgi saņemtie piedāvājumi, veiktās uzkraušanās un piegādes, piegādes akruātums (prasībām atbilstošs transports, ievēroti īpaši nosacījumi utt.) un kopējās izmaksas. 

Veiksmīga projekta noslēgumu caurvij pieredze – jo vairāk tā ir koncentrēta uz noteiktu procesu, kā Ursus Forwarding gadījumā – kravu pārvadājumi, jo pilnvērtīgāk tas tiek attīstīts un noslīpēts. 13 gadu pastāvēšanas laikā, klientu daudzveidība ir ļāvusi attīstīt prasmes dažādu pārvadājumu sfērās – bīstamo un nestandarta kravu pārvadājumos, avio un jūras pārvadājumos un citos.

Reklāmraksti