Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

7 iespējas samazināt tēriņus pārtikas produktu iegādei

Pārtikas produktu iegādes tēriņi ir vieni no lielākajiem mūsu ikdienā. Kad runa ir par naudas ekonomēšanu, pirmais, ar ko var sākt, noteikti ir tieši šī sadaļa. Ievērojot tālāk minētās iespējas, nav nemaz tik grūti iemācīties iegādāties pārtikas produktus gudrāk. 

Esiet veikalu lojalitātes programmu dalībnieki!
Nav svarīgi, iepērkaties Rimi, Maxima, vai Top! veikalos, visi veikalu tīkli piedāvā savas lojalitātes programmas. Nosacījumi var atšķirties, bet ideja ir viena - piedāvāt pircējiem kaut ko unikālu, papildus un/vai izdevīgu, lai noturētu klientu lojalitāti.

Jo varāk iepērkamies vienā veikalu tīklā, jo jūtamāki ir ieguvumi. Tas nenozīmē, ka jāiepērkas ir tikai un vienīgi vienā veikalu tīklā, tikpat labi var iestāties arī vairāku veikalu lojalitātes programmās un gūt labumus no visiem.

Standarts ir naudas uzkrājums par iztērēto veikalā. Teiksim, par 1 eur pirkumu lojalitātes kontā tiek ieskaitīts 1 cents. Uzkrājot vairākus EUR lielu summu, to var iztērēt pirkumā. Tādējādi regulāri tiks nodrošinātas atlaides no paša pirkumiem. Vai nav izdevīgi?

Nepērciet ūdeni!
Kāpēc pirkt kaut ko 100 reizes dārgāku nekā tā patiesā vērtība? Ūdens ir tieši tāds pats, kas tek no krāna, un šī ir prece, par kuru daudzi tērē ievērojamus līdzekļus.  Dažreiz krāna ūdens ir pat labāks un veselīgāks par to, kas nopērkams veikalā pudelēs. Dzeršana no krāna ir arī draudzīgāka videi, svarīgi, ka arī naudas makam. Nopērciet kādu jauku, vairākkārt lietojamo pudeli, lai paņemtu ūdeni līdzi jebkur, kur vien dodaties. Mūsdienās ir daudz dažādu ūdens pudeļu risinājumi, atliek tikai izvēlēties. Šāda vienreizēja investīcija būs daudz vērtīgāka nekā nemitīgas plastmasas ūdens pudeļu iegādes.

Budžets un pirkumu saraksts
Pirmais solis budžeta veidošanā ir izsekot līdzi tam, ko tērējat, un salīdzināt to ar to, ko varat atļauties tērēt. Apskatiet visas iepirkuma čeka vienības un ievietojiet tos Word vai Excel failā (vai kādā aplikācijā). Izsvītrojiet visu, ko jums nevajadzēja pirkt, visu, ko jūs neēdat, un visu, ko jūs būtu varējis ietaupīt, nepērkot šos produktus. Izveidojiet sarakstu ar iepriekšējo pirkumu vēsturi, atņemot izsvītrotās preces (protams, varat veikt korekcijas), un te arī ir vienkāršais un efektīvais pirkumu saraksts. Neatkarīgi no tā, izmantojat vai nē šo metodi, vienmēr ievērojiet sava budžeta robežas.

Ēdienu plāns
Ja neizmantosiet metodi, kas aprakstīta iepriekš, vēl var veidot ēdienu plānu. Tam nav jābūt precīzam, bet tam vajadzētu būt pietiekami detalizētam, lai radītu priekšstatu par visu, kas jāpērk nedēļas laikā. Pastāv burtiski neskaitāmas aplikācijas un tīmekļa vietnes, kas veltītas, lai palīdzētu veidot ēdienu plānus.

Tomēr atcerieties, ka jūsu saraksts ir tikai tikpat labs kā tie produkti, ko tajā ievietojāt, tāpēc tas ir jāapskata vairākas reizes, lai pārliecinātos, ka neesat neko aizmirsis.

Atlaižu kuponu izmantošana
Var viegli iekrist kārdinājumā nopirkt daudz vairāk pārtikas produktu tikai tāpēc, ka bija pieejami atlaižu kuponi. Neizmantojiet tos kā veidu, lai tērēt vairāk. Meklējiet kuponus produktus, kas jau ir jūsu sarakstā, tā vietā, lai pārliecinātu sevi, ka jūs pēkšņi gatavojaties baudīt kādu jaunu ēdienu tikai tāpēc, ka šonedēļ par četriem eiro lētāk var nopirkt saldētas jūrasveltes.

Šobrīd gan lielveikalu lojalitātes programmas jau spēj piedāvāt tieši mums unikālus piedāvājumus, tieši tiem pārtikas produktiem vai produktu grupām, ko pērkam regulāri. Un tas ir vēl viens iemesls, kāpēc jāpiesakās lojalitātes programmā - saņemt atlaidi savam ierastajam pirkumam, ko citādi nevarētu saņemt.

Jāskatās arī uz zemākiem plauktiem
Pārtikas preču veikali dārgākos produktus vai tos, kurus jāpārdod, novieto acu līmenī. Kad esat veikalā, izpētiet visus plauktus un telpas, lai atrastu lētākas alternatīvas un labākus piedāvājumus. Nebaidieties pirkt lētākus produktus, kuriem nav ļoti atpazīstamas preču zīmes - visbiežāk tie garšos tieši tāpat un būs daudz lētāki.

Pārskatiet virtuves skapīšus
Mēs regulāri nopērkam kaut ko tikai tāpēc, ka nav līdz galam skaidra priekšstata par to, kas pašlaik atrodas virtuvē. Tikpat labi var būt situācija, ka vituves skapītī kaut kas ir, redzat to katru reizi, kad atverat skapi, bet neesat pamanījuši, ka tā derīguma termiņš ir beidzies. Izrevidējiet skapjus, izmetiet visu, ko neēdat vai kam ir beidzies derīguma termiņš.

Lai uzlabotu savu labklājību un ilgtermiņā varētu atļauties lielākus pirkums, patēriņa kredīts nav vienīgā izeja, ir daudz iespēju, kā var ietaupīt un tādējādi paaugstināt savu labklājību.

Reklāmraksti