Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizdevums pret ķīlu: parocīgs risinājums vai riskants lēmums?

Patērētāju kreditēšanas nozarē mūsdienās pieejami kredīti dažādām finanšu iespējām un izmantošanas mērķiem. Aizņemties var gan ilgtermiņā, gan līdz nākamai algai, kā arī ar un bez ķīlas. Ja naudas aizdevums bez ķīlas kopumā ir vienkāršāks un saprotamāks pakalpojums, tad kredīts pret ķīlu rosina jautājumus. Kas var kalpot par ķīlu, kā ķīla tiek noformēta, un, pats galvenais – cik droši ir ņemt kredītu pret ķīlas nodrošinājumu? Izplatītākais ir naudas aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu – lasi tālāk un iepazīsti šo kredīta veidu tuvāk!

Kas var saņemt kredītu pret īpašuma ķīlu?
Latvijas likumdošana nosaka, ka ieķīlāt īpašumu var tikai tā likumīgais īpašnieks, kura īpašuma tiesības ir apstiprinātas Zemesgrāmatā. Ja dzīvoklis vai māja ir kopīpašums, katrs īpašnieks var ieķīlāt viņam piederošo domājamo daļu, taču ne visu īpašumu pilnībā. Kredīti pret īpašuma ķīlu tiek izsniegti personām ar:

 • Latvijas pilsoņa vai pastāvīga iedzīvotāja statusu;
 • ar atbilstošu maksātspēju;
 • ar regulāriem, oficiāliem un pietiekami lieliem ienākumiem.

Kredīts pret īpašuma ķīlu ir naudas aizdevums ar samērā lieliem un neizdevīgiem procentiem, turklāt ikmēneša maksājuma summa ir samērā nopietna. Tieši tāpēc īpašums nav vienīgais aizdevuma saņemšanas kritērijs. Atbilstoša maksātspēja ir ne mazāk svarīga, īpaši, ja tiek plānots ieķīlāt vienīgo īpašumu. Arī īpašumam tiek izvirzīti noteikti kritēriji, par kuriem uzzināsi tālāk!

Priekšnosacījumi īpašuma ieķīlāšanai
Nozīme ir arī īpašumam, ko vēlas ieķīlāt. Kredītu nozarē visaugstāk tiek vērtēti dzīvokļi jaunbūvēs, ekonomiski pievilcīgajās apkaimēs, kā arī sakoptas privātmājas. Ir iespējams ieķīlāt arī sērijiveida dzīvokli, taču šajā gadījumā jārēķinās ar to, ka tas, visdrīzāk, nebūs izdevīgs naudas aizdevums – iegūt lielu summu par padomju tipa mājokli neizdosies, bet kredīta procentu likmes var būt samērā augstas. Kredīts pret īpašuma ķīlu netiek piešķirts īpašumiem:

 • avārijas stāvokļa mājās;
 • kas vēl tiek būvēti;
 • ēkās, kurās drīzumā notiks pārbūves un rekonstrukcijas.

Ja mājoklī ir deklarētas citas personas, piemēram, aizņēmēja nepilngadīgie bērni, aizdevums, visdrīzāk, tiks atteikts. Tas notiek tāpēc, ka kreditors vēlas nodrošināties pret riskiem – ja aizņēmējs nevarēs atmaksāt aizdevumu, vērst parādu piedziņu uz mājokli, kurā ir deklarēti bērni, būs gandrīz neiespējams, jo nepilngadīgo bērnu tiesības uz mājokli tiek aizsargātas ar likumu. Līdz ar to, ideālais ieķīlāšanas objekts ir:

 • viena īpašnieka īpašums, kas tika iegādāts patstāvīgi par paša līdzekļiem;
 • īpašums, kurā nav deklarētas nepilngadīgas personas;
 • īpašums labā stāvoklī, respektīvi, dzīvoklis jaunbūvē, atjaunota privātmāja utml.

Naudas aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu ir nopietns darījums, tāpēc pirms līguma parakstīšanas aizņēmējam jāizvērtē visi par un pret. Svarīgi ir apzināties ne tikai aizdevuma plusus, bet arī iespējamos mīnusus, kā arī rēķināties ar visām izmaksām. Par to uzzināsi vairāk teksta turpinājumā!

Kredīta ieguvumi un izmaksas
Vērts atcerēties, ka kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ne tikai nodrošina aizņēmējam lielu naudas summu, bet arī prasa zināmus tēriņus. Papildus ikmēneša kredīta maksājumiem, aizņēmējam jāiekļauj tēriņu plānā:

 • nekustamā īpašuma profesionālu vērtēšanu. Daži kreditori to veic bez maksas, citi piedāvā saņemt vērtējumu par zemāku cenu, bet var gadīties arī tā, ka visas ar vērtēšanu saistītās izmaksas kredīta pretendentam jāsedz patstāvīgi;
 • komisiju par līguma slēgšanu. Vairumā gadījumu tā ir fiksēta summa, piemēram, 20 eiro.
 • komisiju par līguma maiņu. Ja līguma darbības laikā aizņēmējs vēlas ievest izmaiņas, piemēram, samazināt ikmēneša maksājuma apjomu vai pagarināt atmaksas termiņu, tas tiek darīts par papildu samaksu.

Izdevīgs naudas aizdevums pret īpašuma ķīlu ir kredīts, kas tiek segts savlaicīgi, jo soda naudas un līguma pārveidošana var izmaksāt prāvu summu. Lai izvairītos no sarežģījumiem un veiksmīgi atgūtu mājokli savā īpašumā, izvērtē gan savu maksātspēju, gan kredīta nepieciešamību! Tālāk uzzināsi, kā paveikt to ātri un bez juristu konsultācijām.

Kredīta risku novēršana: pārbaudi, pirms piesakies!
Aizdevums pret ķīlu ir riskants, jo, neatmaksājot aizdevumu pilnā apjomā, var zaudēt īpašumu. Lai gan paredzēt nākotni nav iespējams, un darba zaudēšana vai pēkšņa slimība var piemeklēt ikvienu, tomēr ir daži mehānismi, kas palīdz noteikt, vai vērts apdomāt īpašuma ieķīlāšanu. Lūk, ko Tu vari izdarīt, lai minimizētu aizņemšanās riskus:

 • izmanto maksātspējas un kredītu kalkulatorus. Parasti tie atrodami banku mājaslapās, un ir parocīgi, neatkarīgi no tā, kur tieši Tu gribi noformēt aizdevumu. Izmantojot tiešsaistes kalkulatorus, zibenīgi aprēķināsi, vai kredīts pret ķīlu Tev ir pieejams, kāda ir Tev piemērota ikmēneša maksājuma summa, un uz cik lielu aizdevumu vari pretendēt;
 • ja iespējams, ieķīlā mājokli daļēji, nevis pilnībā. Ķīlas apjomu izvēlas aizņēmējs, tāpēc, ja Tev nepieciešamā summa nepārsniedz 15% - 20% no īpašuma vērtības, nav nekādas vajadzības ieķīlāt mājokli pilnībā. Jo mazāka ir aizdevuma summa, jo vieglāk to atmaksāt;
 • salīdzini vairākus piedāvājumus. To var viegli izdarīt, izmantojot īpašos kredītu salīdzināšanas platformas, vai arī patstāvīgi, izveidojot Excel tipa tabulu ar procentu likmēm, komisijas maksām un citiem svarīgiem nosacījumiem.

Kredīts pret ķīlu tiek pieteikts dažādu iemeslu dēļ – viens cilvēks grib iegādāties jaunu mājokli, tāpēc ieķīlā veco; otrs aizņemas, lai segtu ārstēšanas izmaksas, citam kredīts pret ķīlu ir naudas avots parādu atmaksai. Ja vien kredīts pret ķīlu nav vienīgais Tavas situācijas risinājums, noteikti izvērtē arī citas aizņemšanās iespējas – kredītu nozarē ir dažādi aizdevumi, kas var būt Tev piemēroti! Kas tas ir, uzzināsi raksta turpinājumā!

Ko darīt, ja naudas aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu nav pieejams?
Nekustamais īpašums ir dārgs prieks, tāpēc nav brīnums, ka daudzi cilvēki īrē mājokļus un nesteidzas kļūt par savu māju īpašniekiem. Ja Tavā īpašumā nav dzīvokļa, privātās mājas vai zemes gabala, izmantot šo pakalpojumu nevarēsi, taču tas nenozīmē, ka aizdevums pret ķīlu ir pilnībā nepieejams. Ieķīlāt var ne tikai mājokli vai zemi, bet arī citas vērtīgas lietas, piemēram:

 • automašīnu;
 • dārglietas;
 • sadzīves tehniku un elektroniku.

Protams, nekustamais īpašums ir ierastāks ķīlas veids, tāpēc mašīnas, dārglietu un sadzīves tehnikas ieķīlāšana nav pieejama pie ikviena aizdevēja. Tas, vai aizdevums pret ķīlu var tikt izmantots konkrētā gadījumā, jānoskaidro, sazinoties ar izvēlēto kreditoru. Taču nesteidzies meklēt, ko vērtīgu vari ieķīlāt – ja nepieciešamā aizdevuma summa nav mērāma desmitos tūkstošos eiro, kredītu var saņemt arī bez ķīlas.

Naudas aizdevums bez ķīlas – ātrāks & vienkāršāks
Kredīta ņēmējam drošāks, protams, ir kredīts bez ķīlas – arī tad, ja aizņēmējam ir atbilstoša maksātspēja un pietiekami lieli ienākumi, riskēt ar savu īpašumu negribas nevienam. Dažkārt izvairīties no mājokļa ieķīlāšanas nav iespējams, taču ikdienas tēriņiem pilnīgi pietiek ar kredītu bez ķīlas. Tie pašlaik ir pieejami divos veidos:

 • ātrais īstermiņa kredīts;
 • patēriņa ilgtermiņa kredīts.

Abiem aizdevumiem ir kopīgas iezīmes: tie ir pieejami internetā, tos piedāvā nebanku aizdevēji, un tie tiek pārskaitīti uz aizņēmēja bankas kontu aptuveni 10 - 15 minūšu laikā*. Taču ātrais un patēriņa kredīts kalpo dažādiem mērķiem, tāpēc pirms pieteikšanās jānoskaidro, kāds kredīta veids ir piemērotākais Tavā gadījumā.

Īstermiņa aizdevums neplānotiem un nelieliem tēriņiem
Ātrais kredīts parasti tiek piešķirts uz laiku no 7 līdz 30 dienām, tāpēc aizdevuma kredītlimita robežas ir nelielas – no aptuveni 50 līdz 500 vai 700 eiro. Daudzi aizdevēji ierobežo pirmā aizdevuma maksimālo apjomu, tādējādi pasargājot sevi un kredīta ņēmēju no liekiem kredītriskiem. Īstermiņa aizdevums tiek piešķirts bez ķīlas, un pieteikšanās vienmēr notiek tiešsaistē, aizdevēja mājaslapā. Pateicoties ātrai pieteikšanās un pieteikuma izskatīšanas kārtībai, ātrais kredīts var būt parocīgs, ja nauda nekavējoties nepieciešama:

 • rēķinu apmaksai;
 • steidzamam remontam;
 • neatliekamam pirkumam utt.

Ātrie kredīti var palīdzēt dažas dienas vai nedēļas pirms algas, taču tie nav domāti ne ilgtermiņa tēriņiem, ne lieliem pirkumiem. Ja Tev ir nepieciešama lielāka summa, ko gribi atmaksāt pakāpeniski, pievērs uzmanību ilgtermiņa aizdevumiem!

Ilgtermiņa kredīts nopietniem mērķiem
Patēriņa kredītam ir daudz plašākas izmantošanas iespējas, nekā ātrajam aizdevumam. Pirmām kārtam, patēriņa kredīta maksimālais apjoms ir daudz lielāks – pie dažiem aizdevējiem pieejams pat 10 000 – 15 000 eiro liels kredītlimits. Otrkārt, patēriņa kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, tāpēc kredīta atmaksa notiek pakāpeniski. Aizņēmēja ieguvumi šajā gadījumā ir acīmredzami:

 • aizņēmējs var noteikt sev piemēroto ikmēneša kredītmaksājuma apjomu;
 • procenti tiek rēķināti no neatmaksātās aizdevuma summas, tāpēc kredītmaksājuma apjoms samazinās ik mēnesi;
 • kredītu var atmaksāt pirms termiņa, ietaupot uz procentiem.

Ne mazāk patīkama priekšrocība ir patēriņa kredītu dažādība. Klasiskais patēriņa kredīts ir tikai viens no pieejamajiem variantiem. Tāpat kreditoru piedāvājumā ir kredītlīnija – elastīgāks un arī izdevīgāks ilgtermiņa aizdevuma veids.

Ja Tev ir atbilstoša maksātspēja un kredītu vēlies noformēt pēc iespējas ātrāk, naudas aizdevums bez ķīlas var būt īstā izvēle. Latvijā šāds pakalpojums ir pietiekami izplatīts, un ikvienam kreditoram ir savi īpašie piedāvājumi. Noskaidro raksta noslēgumā, kādas ir Credit24 priekšrocības!

Patērētājam draudzīgs Credit24 aizdevums
Credit24 galvenais trumpis ir salīdzinoši nelielas kredīta izmaksas. Tas tiek nodrošināts, pateicoties zemākai procentu likmei un elastīgiem atmaksas nosacījumiem. Credit24 gada procentu likmes ir no 86,37% līdz 218,87%. Dienas procentu likme ir no 0,20%. Jo ātrāk aizdevums tiek atmaksāts, jo zemākas ir tā kopējās izmaksas.

Credit24 kredītu piedāvājumā ir aizdevums un kredītlīnija. Abiem ir kopīgas pazīmes:

 • kredītlimita robežas ir no 50 līdz 4 000 eiro;
 • maksimālais atmaksas termiņš ir 36 mēneši;
 • kredīta noformēšana, naudas izmaksas un kredītlīnijas konta apkalpošana ir bez maksas.

Aizdevums tiek izmaksāts pilnā apjomā, bet kredītlīnija ļauj aizņēmējam pašam izņemt vajadzīgās summas piešķirtā kredītlimita robežās. Kredītlīnija ir naudas aizdevums ar maziem procentiem – gada procentu likme ir no 103,18%, bet jaunie klienti pirmās 30 dienas var izmantot kredītlīniju ar 100% atlaidi komisijas maksai. Tieši tā – atmaksā iztērēto 30 dienu laikā kopš kredīta saņemšanas, un aizmirsti par procentiem!

Naudas aizdevums pret nekustamā īpašuma ķīlu ir pieprasīts, taču nebūt ne vienīgais piedāvājums plašajā aizdevumu tirgū. Personas ar atbilstošu maksātspēju var pieteikties citiem kredītu veidiem, neiesaistot darījumā ne ķīlu, ne galvojumu. Ienāc Credit24 un uzzini, kā pieteikties kredītam bez ķīlas ar draudzīgiem nosacījumiem!
* - kreditora darba laikā un vienas bankas ietvaros.

Reklāmraksti