Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Angļu valodas kursi – kāpēc tas ir labākais dopinga lādiņš asam prātam?

Sākoties jaunam posmam, nereti rodas iedvesma kaut ko mainīt dzīvē un ikdienas paradumos. Sākt apmeklēt sporta zāli, vairāk gatavot, apgūt kaut ko jaunu, beidzot iegūt auto vadītāja apliecību. Jauna posma sākums vienmēr nāk ar svaigu enerģijas lādiņu, vienalga, vai apņemšanās ir uz dienu, nedēļu, mēnesi vai gadu. Kāpēc gan šo lādiņu neizmantot lietderīgi? Izaiciniet sevi apgūt angļu valodu augstākā līmenī! Tālāk ir atbildes uz 9 svarīgiem jautājumiem, kas palīdzēs pieņemt lēmumu.

Kāpēc ir vērts apgūt angļu valodu?
Ir ārkārtīgi daudz iemeslu, kādēļ ir vērts apgūt angļu valodu (ja jums nav priekšzināšanu, vai ja vēlaties uzlabot esošo zināšanu līmeni), un teju neviena iemesla, lai to nedarītu. Daži svarīgākie iemesli, kādēļ ir vērts sākt apgūt svešvalodu:

 • angļu valoda ir mūsdienu zinātnes valoda. It visa informācija, ko ir vērts zināt, ir atrodama arī angliski – sākot no pētījumiem par abinieku siltuma akumulēšanas mehānismiem un līdz pat Ziemassvētku rotājumu izgatavošanas instrukcijām;
 • viena no pasaulē populārākajām valodām;
 • plašākas karjeras izaugsmes iespējas gan Latvijā, gan citās valstīs;
 • globālajā tīmeklī ir ārkārtīgi daudz satura angļu valodā gan izklaidei, gan darbam, gan pašizaugsmei;
 • tiem, kuri prot latviešu valodu, angļu valoda ir vienkārši apgūstama – gramatika ir krietni vienkāršāka nekā latviešu valodai – locījumu smagumu uz saviem pleciem nes prievārdi;
 • doties ceļojumos kļūs daudz drošāk un patīkamāk;
 • smadzeņu fitness – cilvēka smadzenēm ir nepieciešami izaicinājumi un jaunas zināšanas, lai tās neiesīkstētu un saglabātu asu prātu. Zinātnieki apgalvo, ka cilvēki, kuri visu mūžu mācās un izaicina savas smadzenes ar dažādām garīgām aktivitātēm, daudz retāk saslimst ar Alcheimera slimību, kā arī pastāv daudz mazāka iespēja, ka tos skars vecuma demence.

Katra jauna valoda sniedz plašas iespējas un pavisam jaunu skatījumu uz dzīvi. Piemēram, indiāņu valodās nav jēdziena “rīt”, līdz ar to šīs tautas par laiku domā pilnīgi citādi. Daudzās valodās lietvārdi nedalās pēc dzimtēm, līdz ar to arī runāts par tām tiek citādi. Vai arī – krievu valodā vārds ‘mēness’ ir sieviešu dzimtē. Jādomā, ka tulkotāja, kura tulkoja Annas Sakses pasaku par princesi Lotosu, kura bija iemīlējusies Mēness princī, šeit sastapās ar zināmām grūtībām.

Kādi angļu valodas kursu veidi ir pieejami Latvijā?
Skrivanek Baltic Valodu skola piedāvā dažādus kursus it visām gaumēm. Sen vairs nav tie laiki, kad visi rātni sēdēja solos un mēģināja visu atcerēties no galvas. Valodas apgūšanas veidi ir kļuvuši daudz aizraujošāki, un līdz ar to arī pats process – patīkamāks. Valodumacibas.lv pieejamais kursu grafiks tiek regulāri papildināts ar jaunām grupām. Daži no pieejamajiem angļu valodas kursiem:

 • Angļu valodas sarunu klubs – iespēja apgūt valodu interaktīvi un aizraujoši, ķeroties uzreiz pie ikdienā noderīgām frāzēm. Šis kurss ir paredzēts tieši sarunvalodas izkopšanai, līdz ar to tiek uzlabots kursu dalībnieku sarunvalodas stils. Šīs ir populāras mācības pieaugušajiem.
 • Angļu valoda bērniem – pieejamas grupas dažādiem vecumiem – 3–4 gadus veciem bērniem, 5–6 gadus veciem bēriem, 7–8 gadus veciem bērniem, 3.–6. klašu skolēniem, kā arī 7.–9. klašu skolēniem.

Ko darīt pilnīgam iesācējam un kā pārvarēt bailes?
Svarīgi vienmēr paturēt prātā – neviens nepiedzimst ar perfektu Oksfordas izrunu un filoloģijas doktora cienīgām gramatikas prasmēm. It viss tiek apgūts pakāpeniski dzīves laikā. Ir kāds teiciens par kokiem – labākais laiks, lai iestādītu koku, bija pirms 20 gadiem, bet otrs labākais laiks – ir tagad! Un tieši to pašu var attiecināt uz valodām. Nekad nav par vēlu sākt apgūt kaut ko jaunu. Un sākt kaut ko darīt bez priekšzināšanām ir pilnīgi normāli – it viss dzīvē kādreiz ir darīts pirmo reizi, pat ēšana ar karoti.

Kādēļ ir vērts mācīties tieši Skrivanek Baltic Valodu skolā?
Pieredze, resursi, zināšanas – Skrivanek Baltic Valodu skola balstās uz šiem trim vaļiem (kas gadu gaitā ir izauguši līdz starptautiski vērā ņemamiem apmēriem). Labākie pasniedzēji, kuri zina, kā labāk iekustināt ikviena kursu dalībnieka pelēkās šūniņas, lai angļu valoda tajās iegultu ātri, patīkami un uz palikšanu.

Kādi ir angļu valodas līmeņi?
Kā ikvienas valodas zināšanu līmeni, arī angļu valodai to mēra pēc visā Eiropā pieņemta standarta – no A līdz C. Katram līmenim ir divas pakāpes – zemākā (1) un augstākā (2). Zemākais valodas zināšanu līmenis ir A1, savukārt augstākais – C2.

 • A līmenis – pamatlīmenis
  - A1 – pamatlīmenis – persona spēj saprast ikdienā lietotas pamatfrāzes un spēj tās izmantot. Spēj iepazīstināt ar sevi, pastāstīt pamatinformāciju, kā arī saprast vienkāršus jautājumus.
  - A2 – elementārais līmenis – spēj risināt sarunas vienkāršās situācijās par pazīstamām lietām. Prot pastāstīt par savu izglītību, apkārtni. Spēj paust savas tiešās vajadzības.
 • B līmenis – vidējais līmenis
  - B1 – zemāks par vidējo līmeni – spēj uztvert galveno informāciju par pazīstamām tēmām, spēj runāt vienkāršos, sakarīgos teikumos, spēj pajautāt ceļu un saprast norādes. Spēj vienkāršoti runāt par nereālām lietām – sapņiem, uzskatiem, plāniem.
  - B2 – vidējais līmenis – spēj saprast galveno domu sarežģītākos tekstos, izsekot abstraktam sižetam, runāt par darbu. Spēj sarunāties ar tiem, kam attiecīgā valoda ir dzimtā. Spēj izveidot skaidru un detalizētu tekstu par dažādām tēmām, kā arī pamatot viedokli par aktuālām problēmām.
 • C līmenis – augstākais līmenis
  - C1 – augstāks par vidējo līmeni – saprot sarežģītus un garus tekstus par dažādām tēmām, spēj uztvert slēptās domas un zemtekstus, var izteikties brīvi un spontāni. Spēj izmantot valodu gan sabiedriskām, gan darba un mācību vajadzībām.
  - C2 – eksperta līmenis – viegli saprot teju visu lasīto un dzirdēto. Spēj apkopot informāciju. Piemīt prasme izteikties pilnīgi brīvi un uztvert nozīmes nianses pat sarežģītās situācijās.

Vai ir vērts mācīties pašam mājās?
It visas apgūtās zināšanas ir vērtīgas. Iespējas apgūt valodu pašmācības ceļā ir visai plašas – ir neskaitāmas lietotnes, kuru veidotāji sola iemācīt valodu eksperta līmenī ikvienam pāris nedēļu laikā. Taču jāmācās pašam vien būs, un motivācija ar laiku mēdz izgaist. 

Angļu valodas gramatika ir nedaudz īpatnēja, līdz ar to ne vienmēr saviem spēkiem var izdoties tikt ar visu galā. Tā kā labākās valodas apguves lietotnes ir par maksu, kāpēc gan tā vietā nedoties uz kursiem klātienē? Angļu valodas kursi iesācējiem ir ļoti ieteicami, jo pasniedzējs daudz prasmīgāk iepazīstinās ar visām valodas niansēm, kas var paslīdēt garām, mēģinot visu apgūt saviem spēkiem.

Angļu valodas pašmācība var ievest arī maldu ceļos, kā slaveno rakstnieku Puškinu – viņš bija nolēmis, ka labākais veids, kā iemācīties angļu valodu, būs no grāmatām. Un iemācījās, taču sarunāties tā arī nespēja, jo, ak vai, atšķirībā no krievu valodas, angļu valodas izruna no rakstītās formas ļoti atšķiras.

Angļu valodas kursi Rīgā notiek regulāri, kā arī – nav nemaz tik dārgi, līdz ar to – labāk vienreiz pamēģināt, ne gadiem domāt.

Kādi ir pašmācības mīnusi?
Pašmācībai mīnusu ir vairāk nekā plusu. Ir jābūt ārkārtīgi lielam gribasspēkam un motivācijai, lai spētu izveidot sev mācību grafiku un pie tā pieturētos. Jo kārdinājums slinkot tad, ja vienīgais uzraugs ir katrs pats, ir liels. Tāpat ikdienā bieži rodas neatliekamākas un steidzamākas darīšanas, izjaucot mācību ritmu. Tādēļ mācīties kursos ir daudz vienkāršāk – ir noteikta vieta un laiks. Kā arī – samaksātā nauda ir papildu motivācija. Kā noskaidrojuši britu zinātnieki, cilvēki ir daudz motivētāki mācīties, ja par mācībām ir jāmaksā, jo vēlas saņemt rezultātu par ieguldīto naudu. Attiecīgi – lai nauda nebūtu iztērēta velti, vienīgais veids, kā radīt vērtību, ir cītīgi mācīties. Tas vislabāk strādā īpaši skopiem cilvēkiem. Pasniedzēja vadībā angļu valoda iesācējiem grūtības nesagādā.

Valodu kursi, ar ko sākt, lai pieteiktos?
Skrivanek Baltic Valodu skola jaunas grupas veido regulāri, līdz ar to vislabākais rīcības scenārijs ir pavisam vienkāršs – ir skaidri jāizdomā, kādas ir vēlmes un iespējas (piemēram, uzlabot esošās angļu valodas zināšanas B2 līmenī vai C1 līmenī), izdomāt, kāds laiks kursiem būtu vispiemērotākais – dienas vidus, vakari, brīvdienas – un ielūkoties vietnē Valodumacibas.lv. Ja neviens no esošajiem kursu piedāvājumiem īsti neatbilst vēlmēm, kontaktu sadaļā variet uzrakstīt īsu vēstuli un noskaidrot, kad tiks veidota kāda jauna grupa.

Kā noskaidrot savu esošo valodas zināšanu līmeni?
Ne vienmēr iekšējās sajūtas ir precīzas, tādēļ labākais veids, kā noskaidrot, kādas ir esošās angļu valodas prasmes, ir aizpildīt valodu testu vietnē Valodumacibas.lv. Tas ir pilnīgi bez maksas. Un nemaz nav sarežģīts vai laikietilpīgs.

Pat ja šķiet, ka esošās zināšanas nav ne nieka vērtas, testu tomēr ieteicams aizpildīt, jo nereti gadās tā, ka paškritiski cilvēki, kuri skolā mācījušies, piemēram, vācu valodu, bet ikdienā tāpat saskaras arī ar angļu valdu, A1 līmeņa kursos garlaikojas un ātri vien dodas uz A2 vai pat B1 grupu, jo izrādās, ka pasīvi iegūtās zināšanas tomēr ir vērā ņemamas.

Testa rezultāts tiks nosūtīts uz norādīto e-pasta adresi uzreiz pēc testa aizpildīšanas. Lai rezultāti būtu objektīvi, ir ieteicams iztikt bez palīglīdzekļiem un špikošanas. Ielūkojieties vietnē Valodumacibas.lv un piesakieties kursiem jau tūlīt – pelēkās šūniņa būs pateicīgas!

Reklāmraksti