Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ātrie kredīti - priekšrocības un trūkumi

Katram mūsdienās ir sanācis dzirdēt par ātrajiem kredītiem un daudziem no mums ir nācies tos arī izmantot. Ātrajiem kredītiem tautā nav tā labākā slava, taču vai viss, ko dzirdam ir patiesība? Cik daudz no visa dzirdēta ir patiesība, cik daudz mīti? Šo rakstu veltīsim, lai apskatītu kādas tomēr ir priekšrocības ātrajiem kredītiem un kādi ir to trūkumi.

Priekšrocības
Lai arī cik ātrie kredīti netiktu nīsti, jāatzīst, ka tie ir poulārs kredītu veids Latvijā. Ja pieprasījums pēc tiem nebūtu liels, tad nebūtu tik liels piedāvajums. Ātrajiem kredītiem ir vairākas priekšrocības un ja tos aizņemās atbildīgi un ar apdomu, tie var būt labs risinājums grūtās finansiālajās situācijās.

Pieejamība
Ātro kredītu vieglā pieejamība un daudzās salīdzināšas iespējas padara tos par ērtiem kredītu veidiem neparedzētiem gadījumiem. Internetā ir pieejamas daudz un dažādas lapas ātrai un ērtai kredītu salīdzināšai, piemēram, Monni.lv.
Būtībā viss, kas personai nepieciešams, lai atrastu un noformētu ātro kredītu ir dators vai mobilais telefons ar interneta pieslēgumu. Tas nozīmē, ka interesenti var šos kredītus atrast, salīdzināt un noformēt jebkurā laikā un vietā, pat neizejot no mājām.

Vienkāršums un ērtība
Ātros kredītus ir iespējams atrast un salīdzināt internetā, taču to noformēšanas process ir līdzvērtīgi ērts un vienkāršs. Būtībā vienīgais, kas nepieciešams, lai varētu noformēt ātro kredītu ir pieeja datoram vai mobilajam telefonam, interneta pieslēgums un pieeja internetbankai.
Lielākā daļa nebanku kreditoru nemitīgi strādā pie procesu optimizācijas, lai kredītu noformēšanu padarītu ātrāku un vieglāku saviem klientiem. Fiziskā bankā kredīta noformēšana var aizņemt daudz vairak laika un tieši tāpēc cilvēki, kas nonakuši grūtās situācijās, kur nauda ir nepieciešama ātri, izvēlas ātros kredītus internetā.

Ātrs risinājums grūtās, neparedzētās situācijās
Katram no mums ir sanācis nonākt neparedzētās situācijās. Katru var pārsteigt negaidīts rēķins no zobārsta vai mašīna, kurai steidzami nepieciešams nonākt autorservisā.
Tieši šajos gadījumos ātrie kredīti var būt steidzami nepieciešamais glābiņš. Ātrie kredīti var palīdzēt ģimenēm ar bērniem, vientuļajiem vecākiem un cilvēkiem, kam sanācis nokļūt neparedzētās finansiālajās grūtībās. Vienmēr vajadzētu atcerēties, ka ja ātrie kredīti tiek izmantoti ar apdomu un apzinoties visus riskus, tie var būt labs, ātrs un ērts risinājums.

Trūkumi
Protams, ātrajiem kredītiem ir arī savi trūkumi. Šiem trūkumiem var būt dažādi cēloņi, gan no kreditora puses, gan no patērētāja puses, tačus tos ir ļoti svarīgi zināt un apsvērt, pirms kredīta noformēšanas.

Īsi atmaksas termiņi
Ātrajiem kredītiem tradicionāli ir īsi atmaksas termiņi. Tas nozīmē, ka šie kredīti ir jāatmaksā salīdzinoši īsā laikā. Lielākā daļa Latvija pieejamo ātro kredītu būs jāatmaksā 30 dienu laikā.
Tāpēc ir svarīgi ļoti rūpīgi apdomāt, vai aizņemto summu būs iespējams atdot 30 dienu laikā. Vai finansiālās grūtības būs atrisinātas šo 30 dienu laikā? Vai būs iespējams atļauties no nākamās algas šo summu atmaksāt?
Pirms aizņemies, izvērtē, vai finansiālās grūtības būs atrisinātas līdz tam laikam, kad kredīts būs jāatdod!

Augstas procentu likmes
Daudziem ātrajiem kredītiem ir ļoti augstas procentu likmes. Procentu likme ir papildus nauda, ko būs jāatmaksā kredītu atdodot. Procentu likmes ir dažādas pie dažādiem kreditoriem. Tieši tapēc ir svarīgi izvērtēt kreditoru piedāvajumus, pirms galīgās izvēles veikšanas. 
Liela daļa kreditoru piedāvā pirmo kredītu noformēt bez maksas. Tas nozīmē, ka pirmo reizi aizņemoties, šim kredītam netiks piemērota procentu likme. Ja kredīts būs 300 eiro uz 30 dienām, tad 30 dienu laikā būs jāatdod šie 300 eiro, bez paildus maksas. Vairak par bezprocentu kredītiem vari lasīt mūsu mājaslapā.

Nelielas aizdevumu summas
Noformējot ātros kredītus ir jāatceras, ka tos var noformēt tikai salīdzinoši mazām naudas summām. Vidēji, ap 400-500 eiro apmērā. Tāpēc ir svarīgi izvērtēt, vai šī summa ir pietiekama. Ja summa nav pietiekama, tad pastāv risks, ka būs nepieciešamība pēc vēl viena kredīta un abu šo kredītu maksājumi var būt pārāk liels finansiālais slogs. Tieši tapēc vajadzētu rūpīgi izvērtēt, kurš kredīta veids un kuri nosacījumi vislabāk atbilst personas vajadzībām un iespējām.

Reklāmraksti