Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez jūsu palīdzības mazais Kriss nesaņems pārtiku

Krisam  Lazdānam ir tikai divi gadiņi. Šis simpātiskais čirkainais puika ir slims kopš dzimšanas. Viņš neprot staigāt, nemāk runāt un tiek barots caur speciālu caurulīti – zondi. Viņa uztura pamatsastāvdaļa ir specializētais medicīniskais pārtikas maisījums Nutrini. Mēnesī ir vajadzīgi 233 eiro, lai tikai pabarotu slimo bērniņu. Ar diviem zvaniem pa labdarības tālruni 9 000 6782 jūs nodrošināsiet mazulim brokastis, pusdienas vai vakariņas.

Kad Kriss piedzima, viņš neelpoja un viņam ap kaklu bija divas reizes apvijusies nabas saite. Tikai pēc steidzami veiktajām reanimācijas procedūrām mazulis pirmo reizi ievilka elpu, un dzemdību nomocītā māmiņa beidzot ar prieku izdzirdēja sava bērniņa kliedzienu.

Nākamajā dienā zīdainīti piemeklēja pēkšņi un ļoti spēcīgi krampji. Un sākās analīzes, injekcijas, sistēmas... Ārsti noteica skumju diagnozi: bērnu cerebrālā trieka (BCT), simptomātiskā epilepsija un spastiskā tetraparēze. Mazulis pavadīja slimnīcā vairāk kā mēnesi, pirms viņam ļāva doties mājās.

Tad sākās vecāku cīņa par bērniņa veselību: ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, rehabilitācijas kursi Jaunķemeros un Vaivaros. Trīs reizes nedēļā māmiņa ved Krisu uz Talsiem, kur ar bērniņu strādā masāžas speciālists. Katru dienu māmiņa pati vairākas reizes veic ar dēlu nodarbības pēc speciāli izstrādātas programmas.

Šobrīd krampji un epilepsijas lēkmes Krisam parādās retāk. Bet bērnam ir ļoti ierobežotas kustības – viņš prot tikai pārvelties no muguras uz vēderiņu un šādā stāvoklī drusku pacelties, atbalstoties uz rociņām. Viņš neprot sēdēt, neprot staigāt un nerunā.

Kriss saņem pārtiku caur zondi, un, ņemot vērā izteikto alerģiju pret piena produktiem, viņam ir nepieciešamas specializētā antialerģiskā medicīniskā pārtika Nutrini.

Viena burciņa maksā 1,94 eiro, un mēnesī ir nepieciešamas 120 burciņas. Un saskaņā ar ārstu prognozēm šī pārtika mazulim būs nepieciešama vēl trīs gadus. Māmiņa ļoti cer, ka pa to laiku zonde jau tiks izņemta un viņa varēs barot dēliņu ar parasto pārtiku, jo šobrīd katru mēnesi ir vajadzīgi 233 eiro, lai tikai apmaksātu nekompensējamo pārtiku mazulim!

Zēnam ir vajadzīga specializētā daudzfunkcionālā bērnu gulta ar pretizgulējumu matraci, jo bērniņš ir gulošs slimnieks. Šāda gulta maksā 3678,41 eiro. Viņam ir vajadzīgas arī autiņbiksītes, mitrās salvetes un citas guloša slimnieka kopšanai nepieciešamās higiēnas preces, kuru iegādei katru mēnesi tiek tērēti aptuveni 71 eiro.

Krisa pastaigām svaigā gaisā ir vajadzīgi ratiņi, kuru viņam šobrīd nav vispār. Protams, ģimene ir pieteikusies rindā ratiņu saņemšanai, bet kad šī rinda pienāks? Un pavasaris ar siltajām un saulainajām dienām atnāks pavisam drīz. Slimajam mazulim svaigs gaiss un saules stari ir tik svarīgi! Šādi specializēti pastaigu ratiņi maksā 829,53 eiro.

Pavisam ir vajadzīgi 15 461,30 eiro.

Visa ģimene ļoti mīl mazo Krisu un vecāku kvēlākais sapnis ir, lai Kriss nostātos uz savām kājiņām un kādu dienu sāktu staigāt! Lai viņš izietu ārā ar savu vecāko brāli un viņi varētu skraidīt un spēlēties.

Bet pagaidām Krisam ir ļoti vajadzīga jūsu palīdzība.

Jūs varat zvanīt pa labdarības tālruni 9 000 6782, lai ziedotu 1,42 eiro. Tikai divi zvani un mazulim jau būs nodrošināts ēdiens vienai brokastu, pusdienu vai vakariņu reizei.

Jūs varat ziedot arī lielāku summu ar pārskaitījumu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot „Veselības fonds: Krisam Kristapam Lazdānam”. Tad, pateicoties Jums un Jūsu rūpēm Krisam būs gan ratiņi, gan specializētā bērnu gultiņa.

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība "Sociāli nozīmīgu projektu centrs "Varonis""
Reg. Nr: 40008142130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift : HABALV22
LV56HABA0551025632423
-NORDEA- Swift : NDEALV2x
LV50NDEA0000083204700
-DNB- Swift : RIKOLV2X
LV79RIKO0002013211470
-CITADELE- Swift : PARXLV22
LV94PARX0013419570001

paypal: paypal@varonis.lv

Reklāmraksti