Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bizness ir kā puzle

“Bizness ir kā puzle, kur uzņēmējam jāprot katru gabaliņu ielikt savā vietā , bieži vien neredzot kopējo bildi”, tā biznesa seminārā Be involved! teica viens no jaunajiem uzņēmējiem, kas gadu atpakaļ uzsācis savu uzņēmējdarbību. 

Seminārs Be involved! notika 2018. gada 31. maijā Jelgavā un tas jau ir ceturtais šāda veida seminārs, kas tika izstrādāts saskaņā ar interaktīvo koncepciju “Iedvesmo – palīdzi – dalies – analizē!”. Pasākums tika organizēts LLU Ekonomikas un sabiedrības  attīstības fakultātē, kur pulcējās vairāk nekā 40 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģioniem.  

Vairāki jaunizveidoto uzņēmumu pārstāvji dalījās savā pieredzē, sasniegumos, izaicinājumos un problēmās. Uzņēmuma “Eco Pack” pārstāve G.Kronberga, kura kopā ar vīru vada koka produktu ražošanas uzņēmumu,  pastāstīja par jaunu nesen uzsākto biznesa līniju: koka rotaļlietas un spēles bērniem ar īpašām vajadzībām, kas izstrādātas sadarbībā ar Montessori skolotājiem un šīs spēles ne tikai ir ar patīkamu noformējumu un dabīgas, bet arī dziļi pedagoģiskas ievirzes. Viņas moto ir “Ja jūs varat sapņot, jūs varat to izdarīt!”

L.Vītiņa-Zustrupa, kuras uzņēmums “Miesai un Garam” piedāvā pirts procedūras, bija ļoti emocionāla, runājot par viņas dzīves ceļu. Viņa sāka savu karjeru kā pārdošanas vadītājs un gluži veiksmīgi pildīja šo lomu, bet kādā brīdī saprata, ka viņa jutās labi tikai nedēļas nogalēs, kad viņa varēja būt tuvāk dabai. Viņa devās uz saunas skolu Latvijā un kļuva par pirts meistaru, un šobrīd realizē savas idejas kā uzņēmēja. Pārvērtē savas vērtības un nebaidies riskēt! Ieklausies sevī un dari to, kas sirdij tuvāks - veido savu biznesu tā, lai tas patiktu tev!, šādus padomus jauniešiem deva Lienīte.

O.Volkova dalījās pieredzē – viņa jau ir gatavojusi   ādas izstrādājumus apmēram 10 gadus, bet nesen pievērsās savas jaunās idejas realizācijai un atvēra  jaunu biznesa virzienu: krāsainu un modernu sporta kostīmu ražošanu. Semināra dalībniekus pārsteidza pirmās apģērbu kolekcijas fotogrāfijas, ko radījušas divas jaunas uzņēmējas. Hobijs var arī būt kā bizness!, uzsvēra Olga.

Projekta vispārējais mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības ilgtspējīgu attīstību pārrobežu reģionos, izmantojot novatoriskus uzņēmējdarbības atbalsta risinājumus un instrumentus. Seši partneri no Latvijas un Lietuvas ir apvienojuši savus spēkus, lai sekmīgi īstenotu projekta aktivitātes Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, kā arī Klaipēdas, Panevēžas un Utenas reģionos un projekta rezultātā apmācītu un veicinātu jaunu uzņēmumu veidošanos un rašanos. 

Sekojiet līdzi informācijai: facebook @LLIReforB; www.reforb.eu

20180720-1604-llu.jpg

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas  saturu pilnībā atbild LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Projekts LLI 143 ReforB , Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014. – 2020.gadam.
Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 467481.49 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 397359,26 EUR.

Interreg Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt Programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. 

Informācijai: www.latlit.eu, www.europa.eu
Tēmturis: #LATLIT

Reklāmraksti