Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs šogad pieaudzis par 32,3%

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs šī gada pirmajos sešos mēnešos bija par 32,3% lielāks nekā 2017. gada attiecīgajā periodā. Īpaši straujš izrāviens ir bijis Latvijas tirgū, kur vērojama lielākā izaugsme Baltijas valstu vidū – BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pirmajā pusgadā bija par 43,8% lielāks nekā pērn. Turklāt BTA Latvijā šogad strādājis ar 1,8 milj. eiro peļņu.

BTA Latvijā bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 41,0 milj. eiro pretstatā 28,5 milj. eiro pērn. Tieši Latvijas tirgū sasniegtie rezultāti deva ievērojamu kāpumu kopējā Baltijas tirgū, kur prēmiju kopējais apjoms sasniedza 108,8 milj. eiro (+32,3%). Lietuvā prēmiju apjoms pieauga par 26,4%, bet Igaunijā – par 25,6%.

BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 4,2 milj. eiro, kas ir par 2,8% vairāk nekā pērn. Latvijā peļņa pieauga trīs reizes un sasniedza 1,8 milj. eiro, kamēr Lietuvā peļņas kāpums bija 12,1%, un sasniedza 3,7 milj. eiro. Igaunijā šogad piedzīvoti zaudējumi 1,3 milj. eiro apjomā. Latvijā pirmajos sešos mēnešos BTA visvairāk prēmijās parakstījusi veselības apdrošināšanā – 13,9 milj. eiro (+55,8 %), KASKO apdrošināšanā – 8 milj. eiro (+36,5%) un transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanā – 7,9 milj. eiro (+80,6%).

Apdrošināšanas atlīdzībās BTA Latvijā šogad izmaksājusi 27,2 milj. eiro, kas ir par 79,9% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā. Atlīdzībās BTA visvairāk izmaksājusi 8,3 milj. eiro (+117,5%) par OCTA apdrošināšanas gadījumiem, kā arī veselības apdrošināšanā un sauszemes transporta apdrošināšanā – attiecīgi 7,4 milj. eiro (+60,9%) un 6,3 milj. eiro (+71,6%). Zīmīgi, ka būtiski audzis izmaksāto summu apjoms par galvojumu apdrošināšanu, sasniedzot nepilnu vienu miljonu eiro jeb kāpumu par 410%. Lietuvā šī gada pirmajā pusgadā atlīdzībās BTA izmaksājusi 22,7 milj. eiro (+21,7%), bet Igaunijā – 6,8 milj. eiro (+16,5%).

“Pirmajā pusgadā sasniegtie rezultāti ir iepriecinoši, turklāt tie uzrāda īpaši strauju izaugsmi kā Latvijā, tā arī Lietuvā un Igaunijā. Pēc “InterRisk” pievienošanas 2017. gada nogalē BTA tirgus daļa Baltijā palielinājās par diviem procentu punktiem, sasniedzot 15% un ierindojot BTA starp vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā. Veiktas izmaiņas BTA privātuma politikā līdz ar Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas stāšanos spēkā maija beigās. Tas prasīja būtiskus resursus, lai pārliecinātos, ka atbilstības nodrošināšanai esam veikuši visas nepieciešamās darbības, kā arī lai skaidrotu klientiem un sadarbības partneriem no GDPR izrietošās prasības un paredzamās izmaiņas. Īpaši gandarīti esam arī par to, ka šai saspringtajā periodā spējām uzsākt jaunā BTA projekta “BTA Art” īstenošanu – savas mākslas kolekcijas izveidi, kas atspoguļo mūsu skatījumu uz nākotni,” saka BTA valdes loceklis Volfgangs Štokmeiers (Wolfgang Stockmeyer).

Pievieno komentāru

Reklāmraksti