Cik bieži jāapmeklē zobu higiēnists?

Gandrīz katrs cilvēks zina, ka mutes dobuma veselības uzturēšanā svarīgākais ir laba zobu higiēna. Jau no agras bērnības mēs zinām, ka zobi ir jātīra vismaz 3 minūtes 2 reizes dienā, jālieto zobu diegs un 2 reizes gadā  jāapmeklē zobārsta kabinets. 

Kas ir zobu higiēnists un kāpēc svarīgi to apmeklēt?
Zobu higiēnists nav ārsts, bet speciālists, kurš veic profesionālu zobu higiēnu. Regulāra un pareiza zobu kopšana mājas apstākļos neatceļ vizītes pie zobu higiēnista.  Zobu spraugās un pie smaganām ir vietas, kuras mājas apstākļos perfekti iztīrīt nav iespējams. Tur veidojas zobu aplikums, kas laika gaitā mineralizējas un pārvēršas par zobakmeni. Zobu aplikums un zobakmens apdraud zobu un smaganu veselību.

Ko dara zobu higiēnists?
Vispirms speciālists noņem zobakmeni, pēc tam pigmentu, procedūras beigās uzklāj uz zobiem fluora preparātus. Kad zobu higiēna ir pabeigta, zobu higiēnists veic individuālu higiēnas instruktāžu.

Zobakmens noņemšana ir galvenā procedūras daļa. Ar ultraskaņas, sodas strūklas un mehānisku instrumentu palīdzību tiek noņemts zobu aplikums un zobakmens. Pateicoties mūsdienīgiem instrumentiem, higiēnists var piekļūt visām zobu spraugām un zemsmaganu rajonam.

Pigments veidojas uz zobiem dažādu vides faktoru un ikdienas ieradumu dēļ. Piemēram, kafijas vai melnās tējas dzeršana, smēķēšana un krāsojošas pārtikas lietošana ikdienā atstāj uz mūsu zobiem pigmentu, un zobi laika gaitā zaudē savu dabisko balto toni. Pēc pigmenta noņemšanas zobi atgūst savu krāsu.

Fluora preparātu uzklāšana palīdz pasargāt zobu emalju no bojājumiem.

Procedūras beigās, izvērtējot pacienta mutes dobuma veselības stāvokli un individuālas īpatnības, higiēnists dod norādes, kādiem rajoniem jāpievērš īpaša uzmanība un izstāsta kādi papildus mutes dobuma kopšanas līdzekļi nepieciešami konkrētam pacientam.  

Cik bieži jāapmeklē zobu higiēnists?
Zobu higiēnists ir jāapmeklē reizi 6 mēnešos. Tikai regulāri apmeklējot zobu higiēnistu var nodrošināt saviem zobiem pienācīgu higiēnu un novērst mutes dobuma saslimšanas. 

Profesionāla mutes dobuma higiēna ir obligāts nosacījums, lai uzturētu zobus un smaganas veselas. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības atsaucīgais un pieredzējis personāls palīdzēs jums rūpēties par jūsu zobiem un nodrošinās ārstēšanu 24 stundas diennaktī!

Reklāmraksti