Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Faktori, kas jāņem vērā, iegādājoties bērnu matraci

Diena, kad jūsu zīdainis pārceļas no mazās gultiņas uz kārtīgu bērna gultu ir īpašs notikums. Tikpat nozīmīgs lēmums, cik ir izlemt, kādu matraci tagad pirkt savam bērnam bija izlemt kādu matraci pirkt bērnam, kad viņš vēl bija zīdaiņa vecumā.

Erti.lv ir matraču veikals, kas piedāvā Latvijā ražotus matračus, dīvānus, gultas un virsmatračus. Erti.lv klāstā ir plaša bērnu matraču izvēle, piedāvājot matračus visos nepieciešamajos izmēros no visiem populārākajiem matraču tipiem. Erti.lv speciālisti saprot, cik būtiska ir bērnu matrača izvēle, tāpēc aicinām iepazīties ar faktoriem, ko ņemt vērā bērna matrača izvēlē. 

Zīdainim noteikti nedrīkst nopirkt matraci, kas ir pārāk mīksts. Ļoti mīksti bērnu matrači, zīdainim pašam nemanot, ļaus bērnam tajā ieslīgt un radīt draudus, ka bērns nonāks pozā, kur viņam ir risks nosmakt. Šī iemesla pēc būtu jāizslēdz variants par mīksta matrača iegādi. 

Taču kad bērns jau ir paaudzies un vairs nav zīdainis, viņam vairs nav nepieciešams tik ciets bērnu matracis kā iepriekš. Matrača cietumu mēra un apraksta izmantojot ievilkuma slodzes novirzes rādītāju (Indentation Load Deflection). Tajās matrača biezumu mēra no 12 līdz 50. Visi rādījumi virs 36 tiek uzskatīti par cietu matraci. Tāpēc iegādājoties matraci zīdainim, būtu jāmeklē matraču ar rādītāju virs 36, bet vecāka bērna matracim var pirkt matračus arī ar zemākiem rādītājiem. 

Būtisks jautājums, kas uztrauc daudzus jaunos vecākus ir bērna matrača materiāla izvēle. Matrači tiek ražoti no atsperēm, vilnas, kokvilnas, putām vai citiem materiāliem vai materiālu kombinācijām. Domājot par matrača cietību, nav būtiski, no kāda materiāla tas ir taisīts, galvenais, lai cietums ir noturīgs. 

Taču katram bērnu matrača materiālam ir savi plusi un mīnusi. Piemēram, kokvilnas matraču sastāvā ir materiāli, kas elpo daudz labāk, kā citi materiāli. Tā būtu labāka izvēle bērniem, kuriem ir izteiktas alerģijas. Savukārt vilnas bērnu matrači ir daudz blīvāki un var saasināt alerģijas bērniem, kuriem jau ir izteikti alerģiskas reakcijas. Putu matracis, lai gan arī ir ar blīvu materiālu, parasti alerģiskas reakcijas neizsauc.

Reklāmraksti