Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējas aizdevuma saņemšanai ar sliktu kredītvēsturi

Ja tiek uzskatīts, ka jums ir slikts kredītvēsture, parasti tas ir tāpēc, ka iepriekš esat nokavējis kāda cita kredīta atmaksu vai pat savulaik esat iesniedzis personīgā bankrota pieteikumu. Pastāv liela atšķirība starp sliktu kredītvēsturi  un neesošu kredītvēsturi, otrā parasti ir tad, ja savas dzīves laikā nekad neesat saņēmis jebkāda veida aizdevumu uz sava vārda, un tāpēc jums vienkārši nav absolūti nekādas kredītvēstures. Ja jums ir neskaidra vai jau sabojāta kredītvēsture, iespējams, ka jums būs sarežģīti saņemt labākos aizdevuma piedāvātājus, tāpēc svarīgi izzināt - kādas ir jūsu iespējas kredītu tirgū? Vai tiešām 20 eiro aizdevums (20 euron pikavippi) būs lielākais, ko jums uzticēs kredītdevējs? Ir grūti, bet ne neiespējami, iegūt aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi. Jums būs mazāk iespēju un aizdevumi parasti būs arī krietni dārgāki (augstākām procentu likmēm). 

Termins “slikta kredītkarte” nozīmē dažādas lietas dažādiem aizdevējiem, tāpēc tas var nebūt tik viennozīmīgi vērtējams. Viens aizdevējs var atteikt jums aizdevumu, kamēr cits izvēlēsies jums to piešķirt. Nebaidieties izpētīt tirgu un visus tajā esošos piedāvājumus, pirms vienpersoniski izlemjat, ka jūsu sliktā kredītvēsture, visticamāk, būs kā sabotāža vēlamā kredīta saņemšanai. Ja nojaušat, ka iepriekšējās finansiālās izdarības varētu parādīt jūs sliktā gaismā, centieties pieteikties aizdevumam pie vairākiem aizdevējiem īsā laika periodā – līdz divu nedēļu ietvaros. Šādā veidā jūsu atteiktie aizdevuma pieteikumi no jauna uzreiz neparādīsies kā papildinājums kredītvēsturē un jums būs lielākas iespējas, ka kāds no visiem kredītdevējiem apstiprinās jūsu pieteikumu. Varat arī mēģināt samazināt aizdevuma summas, gadījumos, ja aizdevuma pieteikumu apstiprina vairāki aizdevēji, jūs varēsiet saņemt vairākus aizdevumus vienlaicīgi. Tomēr atcerieties, ka svarīgi it pieteikties tikai pie cienījamiem aizdevējiem, piemēram, bankām, krājaizdevuma sabiedrībām, nebanku finanšu iestādēm un tiešsaistes aizdevējiem, kas ir reģistrējušies kā biedri kādā no kredīta izdevēju organizācijām, kas pasargā patērētājus no apkrāpšanas. Apšaubāmi un agresīvi aizdevēji ar kliedzošiem un pasakām līdzīgiem bezprocentu piedāvājumiem gandrīz vienmēr būs gatavi apstiprināt jums aizdevumu, bet jums to var nākties nožēlot vēlāk, kad atklāsies patiesie noteikumi, uz kādiem šāds aizdevums tiek piešķirts.

Jo lielāks risks aizdevējam piešķirt jums aizdevumu, balstoties uz jūsu sabojāto kredītvēsturi, jo lielāki procenti tiks piesaistīti jūsu aizdevuma piedāvājumam ar krietni vairāk un lielākiem ierobežojumiem. Tomēr ņemiet vērā, ka jūsu kredītvēsture nav vienīgais parametrs, pēc kura pakalpojumu sniedzējs izlemj jums aizdot vai neaizdot naudu. Kredītdevējs pavisam noteikti ņems vērā arī jūsu nodarbinātību, vidējo izpeļņu, stabilitāti darba tirgū un citus papildus iespējamos nodrošinājumus, piemēram, nekustamo īpašumu vai kādus citus finanšu aktīvus.

Lai arī augstie procenti sākuma nešķiet vilinoši, aizņemoties lielu atmaksas procentu kredītu, ir viens no veidiem, ka jūs varat atjaunot savu kredītvēsturi un uzlabot tās stāvokli, parādot, ka esat uzticams kredīta ņēmējs un varat atmaksāt uzņemtās saistības laikā. Ja esat spējīgi saglabāt disciplinētu pieeju kredīta atmaksai, tad šis ceļš varētu jums palīdzēt.

Jā, jūs nevarēsiet pieteikties uz labākajiem tirgū pieejamiem kredītiem ar izcilākajiem termiņi un likmēm, jo tie būs rezervēti aizņēmējiem ar tīriem kredītvēstures datiem. Tomēr nenokariet degunu, aizņemties 10000 eiro bez ķīlas (lainaa 10000 euroa ilman vakuuksia) un ar sliktu kredītvēsturi nav nemaz tik neiespējami. Ja finanšu iestādes jums atsakās palīdzēt, tad var atgriezties pie senām un pārbaudītām vērtībām, kur sliktai kredītvēsturei nebūs nozīmes – aizņemties naudu no draugiem vai ģimenes un konkrētiem atmaksas noteikumiem.

Reklāmraksti