Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Interesanti apdrošināšanas gadījumi – kādreiz un tagad

 Apdrošināšanas kompānijas ikdienā pasargā mūs no finansiālajiem zaudējumiem, kas saistīti ar neplānotiem atgadījumiem gan veselības lauciņā, gan nekustamo īpašumu, transportlīdzekļu un citās jomās. Lai arī apdrošināšana ir ļoti nopietna nozare, dažkārt rodas komiski atgadījumi, kad cilvēki izvēlas apdrošināt neparastus objektus vai paši apdrošināšanas uzņēmumi ir sagatavojušas nestandarta piedāvājumus, kas raisa izbrīnu. 

Lasiet tālāk un uzziniet vairāk, ko cilvēki cauri gadiem ir izvēlējušies apdrošināt! Par interesantiem apdrošināšanas gadījumiem pagātnē un mūsdienās stāsta apdrošināšanas portāls Manapolise.lv.

Pirmā apdrošināšana jau Babilonas laikos
Pirmās apdrošināšanas iezīmes tika atrastas jau Babilonas laikos, kad cilvēkiem nebija jāatdod saņemtais aizdevums, ja tie saskārās ar nopietnām personiskās dzīves problēmām, piemēram, invaliditāti vai ģimenes apgādnieka nāvi, vai ar tādām dabas stihijām kā plūdi.

Savukārt pirmā oficiālā apdrošināšanas polise tika izveidota 1347. gadā Dženovā, Itālijā, bet pirmā apdrošināšana no ugunsgrēka tapa pieejama tikai 1666. gadā, pēc tam, kad ugunsgrēks Londonā izpostīja 14 000 ēku. 

Gadsimtu gaitā sabiedrībā ir izveidojušās interesantas apdrošināšanas polises, piemēram, 19. gadsimtā kino cienītāji apdrošināja savu dzīvību, dodoties uz kinoteātriem, jo tiem bija bail nomirt no smiekliem.

Jāpiemin arī, kamēr Eiropā apdrošināšana bija attīstīta nozare jau 17. gadsimtā, Amerikā tā parādījās tikai 1750. gados.

Slavenākās ķermeņa daļas
Ikviens no mums ir dzirdējis par sportistiem, kas par miljoniem dolāru apdrošina savas ķermeņa daļas. Piemēram, futbolists Deivids Bekhems savas kājas ir apdrošinājis par 70 miljoniem dolāru.

Ķermeņa daļu apdrošināšana pirmo reizi aizsākās 1920. gadā, kad mēmo filmu zvaigzne Bens Turpins par 25 000 dolāriem apdrošināja savu šķielēšanu, gadījumā, ja to kādreiz izārstētu un viņš zaudētu savu filmu “odziņu”.

Tikmēr 1970. gados slavenās rokgrupas Kiss basģitārists Džīns Simonss apdrošināja savu mēli par 1 miljonu dolāru, jo mēlēs izbāšana ir grupas uzstāšanās simboliskā sastāvdaļa.

Savukārt slavenais, ar pārdrošiem trikiem pazīstamais aktieris Džekijs Čans pats trenē savu kaskadieru komandu un nelaimes gadījumos pats apmaksā to medicīnas rēķinus. Zinot traumu daudzumu šo filmu uzņemšanas procesos, apdrošināšanas kompānijas pieprasa ievērot ārkārtīgi striktus drošības pasākumus, kas bieži traucē izpildīt trikus, tāpēc Džekijs Čans izvēlas nesadarboties ar apdrošināšanas uzņēmumiem.

Apdrošināt ko…?
Apdrošināšanas uzņēmumi un to klienti plaši pazīstami ar savu iztēli. Kopš 1987. gada Amerikā, Floridā uzņēmums “NLO nolaupīšanas gadījumu apdrošināšana” (eng. UFO Abduction Insurance Company) piedāvā iegādāties apdrošināšanas polisi pret nolaupīšanu, ko veikuši citplanētieši. Ja spēsiet pierādīt šo faktu, jums tiks izmaksāti 10 miljoni dolāru. Interesanti, ka šī polise iegādāta jau 10 tūkstošus reižu.

Nereti uzņēmumi apdrošina arī sekas, kuras varētu rasties reklāmas ietekmē. 2001. gadā krievu kosmosa stacijai MIR bija ieplānots iegāzties Klusajā okeānā. Amerikāņu ēdināšanas uzņēmums “Tako Bell” (eng. Taco Bell) paziņoja, ka gadījumā ja kosmosa stacija iegāzīsies konkrētā Klusā okeānā zonā, viņi uzsauks bezmaksas tako katram Amerikas iedzīvotājam. Ja tas būtu noticis, kompānijas zaudētu 280 miljonu dolāru, tādēļ viņi iegādājās apdrošināšanas polisi, lai segtu potenciālos izdevumus. Par laimi šai restorānu ķēdei, kosmosa stacija iekrita citā Klusā okeāna zonā, un iedzīvotājiem bezmaksas tako nepienācās.

Klīst baumas, ka kosmonautam Nilam Ārmstrongam nav bijuši finansiāli līdzekļi, lai iegādātos dzīvības apdrošināšanas polisi, tādēļ viņš kopā ar komandas biedriem Oldrinu un Maiklu Kolinsu pirms misijas sākuma parakstīja simtiem autogrāfu un nosūtīja tos glabāt kādam draugam. Draugam tie bija jāapzīmogo ar “Apollo 11” starta datumu, un gadījumā, ja notiktu negadījums, jānosūta astronautu ģimenēm, kuras pēc tam varētu tos pārdot un iegūt naudu ģimenes atbalstam.

Precētiem pāriem – atlaide auto apdrošināšanai
Mūsdienās ikvienam, kas izmanto auto satiksmē Latvijā, ir obligāti nepieciešams iegādāties OCTA automobiļu apdrošināšanu. Tāpat ir pieejama arī KASKO apdrošināšanas polise, kas ļauj pašam izvēlēties no kādiem starpgadījumiem uz ceļa sevi apdrošināt.

Saistībā ar auto apdrošināšanu daži ārzemju uzņēmumi piedāvā īpaši sievietēm veidotas apdrošināšanas polises. Tās iekļauj palīdzību gadījumos, ja auto pārstājis darboties uz ceļa, kādas detaļas vainas ietekmē, vai, ja auto ir nozagts, šī polise sedz ne tikai automašīnas vērtību, bet arī tajā palikušās somiņas un tās satura vērtību. Savukārt, pētījumi ir pierādījuši, ka precēti pāri ir apzinīgāki braucēji, tādēļ daži uzņēmumi tiem piedāvā atlaidi auto apdrošināšanai.

Lai arī ir iespējams apdrošināt visneiedomājamākos objektus, popularitāti vēl aizvien saglabā ikdienišķi apdrošināšanas objekti kā automašīnas, nekustamie īpašumi, kā arī veselība, dzīvība un citi. Apdrošināšana mūsdienās ir kļuvusi par neaizvietojamu drošības aspektu, kas palīdz tikt pāri neparedzētām situācijām un just sirdsmieru ik dienas. Lai izdodas atrast savu īsto apdrošināšanas partneri!

Reklāmraksti