Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir cerība, ka Mārtiņš sāks runāt

Mārtiņam ir 6 gadi, bet viņa attīstības līmeni speciālisti vērtē kā atbilstošu trīsgadnieka attīstības līmenim. Svarīgākais ir tas, ka viņš vēl neprot runāt, un tikai nesen ir sācis izrunāt atsevišķas skaņas. Mārtiņa problēmu cēlonis ir smaga galvas smadzeņu disfunkcija. Šobrīd viņam ir vajadzīga dārga izmeklēšana, lai noteiktu precīzu diagnozi, un intensīva rehabilitācija.

Pagaidām Mārtiņa komunikācija ar mammu aprobežojas ar atsevišķām skaņām, izteiksmīgu mīmiku un žestiem. Turklāt bez attīstības traucējumiem, zēnam ir problēmas ar kuņģi, celiakija un govs piena nepanesība. Viņam ir vajadzīga īpaša diēta, jo viņš var lietot uzturā tikai sasmalcinātu līdz biezenim pārtiku. Viņš gandrīz neprot patstāvīgi ēst. Pirms neilga laika atklājās arī, ka viņš staigā miegā, kā dēļ mammai ir jāuzrauga un jākopj dēls visu diennakti.

Māmiņa pamanīja Mārtiņam vieglus attīstības traucējumus jau agrā bērnībā. Viņš iemācījās turēt galviņu, sēdēt un rāpot vēlāk nekā vajadzētu, savukārt staigāt viņš sāka tikai 15 mēnešu vecumā. Ārsti mierināja māmiņu, sakot, ka tas nav nekas traks un katram bērnam ir savs attīstības temps. Bet ar laiku kļuva skaidrs, ka Mārtiņš būtiski atpaliek attīstībā no saviem vienaudžiem.

Tika apmeklētas konsultācijas, lai pārbaudītu dzirdi, taču traucējumi zēna dzirdē nebija konstatēti. Un mazais Mārtiņš tikai nesen sāka izrunāt atsevišķas skaņas, pirms tam viņš tikai klusēja.

Māmiņa, protams, vērsās pie daudziem ārstiem, bet tikai pirms diviem gadiem zēnam diagnosticēja attīstības aizturi, kurai ir noteiktas sekas. Tad viņam tika piešķirta invaliditāte.

Lai veicinātu vispārēju bērna attīstību, šobrīd ārsti iesaka intensīvu un regulāru terapiju un rehabilitāciju: nodarbības ar logopēdu, raitterapiju, kanisterapiju un nodarbības pēc Montessori metodes. Turklāt papildu nodarbībām ar speciālistiem Mārtiņam ir nepieciešami regulāri rehabilitācijas kursi tādos specializētajos centros kā „Vaivari” un „Jaunķemeri”.

Diemžēl valsts apmaksā tikai mazu daļu no rehabilitācijas pasākumiem. Un vēl nav noskaidrots, kāpēc bērnam ir attīstības aizture, kāpēc viņš nerunā. Atbildes tieši uz šiem jautājumiem ir vajadzīgas, lai atrastu atbilstošu ārstēšanu.

Māmiņa ļoti pārdzīvo, ka bērns var palikt invalīds uz mūžu. Viņa cer, ka ar precīzu diagnozi būs iespējama ne tikai rehabilitācija, bet arī pilnvērtīga ārstēšana, kas ļaus Mārtiņam izveseļoties.

Viņa sapņo par to, lai dēliņš sāktu runāt, panāktu un apsteigtu savus vienaudžus attīstībā, sāktu iet skolā un viņam būtu laimīga bērnība.

Turklāt, klīnikā Sanktpēterburgā, kur pēta galvas smadzeņu disfunkcijas, ir gatavi uzņemt Mārtiņu, lai veiktu izmeklēšanu, diagnostiku un ārstēšanu, ja būs nepieciešams. Protams, šīs procedūras ir par maksu.

Māmiņa viena pati audzina četrus bērnus. Ģimene dzīvo Liepājā. Vecākie bērni vēl mācās, jaunākajam bērniņam ģimenē vēl nav pat gadiņš. Protams, šai ģimenei nav iespēju atrast tik daudz naudas. It īpaši dažu tuvāko gadu laikā, kamēr mazulis nepaaugsies un māmiņa varēs sākt strādāt. Vecāko bērnu tēvs ir miris, bet Mārtiņa tētis nesniedz nekādu devumu dēla audzināšanai un atbalstam.

Tuvāko divu gadu laikā būs vajadzīga intensīva rehabilitācija un terapija, kam būs nepieciešami 3936 eiro.

Taču vissvarīgākais ir noteikt precīzu diagnozi, lai noskaidrotu un nozīmētu pareizu ārstēšanu. Tam nepieciešamas vismaz trīs vizītes Pēterburgas klīnikā. Izmeklējumi, diagnostika un ārstēšana klīnikā Sanktpēterburgā izmaksās 9070,81 eiro.

Pavisam ir vajadzīgi 13 006,81 eiro.  

Šī summa ir ļoti liela. Taču tā ir cena, ko jāmaksā, lai izārstētu smagu atpalicību, iemācītu bērniņu runāt un pat palīdzētu atgriezties pie pilnvērtīgas dzīves. Māmiņai, kura audzina četrus bērnus, tādas naudas nav

Zvanot pa tālruni 9 000 6782, Jūs ziedosiet 1,42 eiro, lai šis mazais cilvēciņš izārstētos un atgrieztos pie normālas dzīves. Ir vajadzīgs tikai viens Jūsu zvans.

Ja Jūs vēlaties palīdzēt Mārtiņam, ziedojot lielāku summu, tad aicinām veikt pārskaitījumu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot „Fonds: Mārtiņš Cēbers”

Rekvizīti:

Nosaukums: Biedrība "Sociāli nozīmīgu projektu centrs "Varonis""

Reģ.Nr: 40008142130

Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

SWEDBANKA- Swift : HABALV22

LV56HABA0551025632423  

NORDEA-Swift : NDEALV2x

LV50NDEA0000083204700

DNB -Swift : RIKOLV2X

LV79RIKO0002013211470

CITADELE-Swift : PARXLV22

LV94PARX0013419570001

paypal: paypal@varonis.lv

  

  

  

  

  

  

  

Reklāmraksti