Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmantot vai neizmantot viesabonēšanu – tāds ir jautājums

“Bezmaksas” viesabonēšana nozīmē, ka Jums nebūs jāmaksā papildu maksa, lai izmantotu Jūsu Latvijas operatoru pakalpojumus gan zvanos, gan SMS vai (lielākajā daļā) mobilo datu ES teritorijā. Visi pakalpojumi tiks sniegti par tādām pašām cenām, kādas Jūs maksātu līdz šim. Iespējams, ka Jums ir ērti izmantot esošos pakalpojumus, tomēr aicinām iepazīties ar citādāku piedāvājumu, piemēram, no Dānijas operatoriem priser. Kā jau zināms, nesen notika Eiropas viesabonēšanas tarifu izmaiņas, kuras paredz, ka operatori vairs nedrīkst no Jums prasīt lielāku summu nekā ja Jūs viņu servisu izmantotu savā valstī. Šie jaunie ES noteikumi ir piemērojami  arī  ārpus Eiropas Savienības – tie attiecas ne vien uz visām 28 ES valstīm, bet arī uz Lihtenšteinu un Norvēģiju pateicoties nolīgumam starp ES un EEZ valstīm. Lai gan iespējamo valstu saraksts ir plašs, tomēr joprojām paliek daudzas Eiropas valstis, kurās jaunie noteikumi netiek piemēroti, un, lai gan daži pakalpojumu sniedzēji var brīvprātīgi ļaut Jums izmantot viesabonēšanu, iespēja, ka nāksies pārmaksāt, ir liela. Ja ceļojat uz Andoru, Albāniju, Baltkrieviju, Bosniju un Hercegovinu, Kosovu, Maķedoniju, Moldovu, Monako, Melnkalni, Sanmarīno, Serbiju, Šveici, Turciju, Ukrainu vai Vatikānu, pārbaudiet sava operatora piedāvājumu, jo nav garantijas, ka viesabonēšana darbojas arī šajās valstīs.

Uzmanieties no tā, ka „bezmaksas” viesabonēšana ne vienmēr var būt bezmaksas, jo daži plāni ar neierobežotiem datiem vai lētākiem pakalpojumiem joprojām var būt par papildu samaksu, jo šajos gadījumos tarifu plānos ir ietverti kādi limiti un citi noteikumi. Precīzais datu daudzums, ko varat izmantot pirms šo papildu izmaksu sākšanās, ir atkarīgs no pakalpojumu sniedzēja. Vēl ir jāpiemin, ka jaunie Eiropas Savienības noteikumi attiecas uz mobilo tālruņu lietotājiem, kuri dodas braucienos uz ārzemēm, nevis tiem, kas pārvācas uz ārzemēm. Tas ir vēl viens “taisnīgas izmantošanas” ierobežojums. Tātad, ja Jūs ilgāk nekā dažas nedēļas uzturaties citā valstī, tad lētāk var būt izmantot kādu no vietējiem tarifu plāniem billige teleselskaber, kuri arī nodrošinās augstas kvalitātes servisu.  Ja Jūs regulāri šķērsojat robežu, lai dotos uz citas Eiropas valsts pierobežā, tā vairs netiks uzskatīta par viesabonēšanu. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, ja Jūsu tālrunis katru dienu tiek reģistrēts arī Jūsu mītnes valsts tīklā, nekādā brīdī netiks uzskatīts, ka Jūs izmantojat viesabonēšanu. 

Būtībā viesabonēšanas izdevīgums ir atkarīgs no Jūsu nepārtrauktās uzturēšanās ārpus valsts ilguma, jo tas ir galvenais faktors, kas ietekmēs maksājamo summu. Viesabonēšana būs piemērota tiem, kuri valsti pamet tikai uz brīdi, bet tiem, kuri dodas projām uz ilgāku laiku, iesakām izvēlēties kādu no piedāvātajiem Eiropas valstu operatoru piedāvājumiem, kuri noteikti neliks vilties ne cenā, ne pakalpojuma kvalitātē.

Reklāmraksti