Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā atšķiras tūristu vīza un tūristu vīza ESTA uz ASV?

Mūsdienu informācijas pārbagātībā nereti ir tā, ka visa informācija sajūk kopā un skaidrība par lietām pat samazinās nevis pieaug. Piemēram, kā tad tur ir ar vīzām uz Amerikas Savienotajām Valstīm? Vajag vai nevajag? Laikam nevajag, bet kāpēc tad tiek pieminēta kaut kāda ESTA vīza? Ja ASV šķērsoju tikai kā tranzītvalsti, vai man arī nepieciešama tāda pati vīza kā tūristiem? Vai man nepieciešama ESTA, ja man ir jau derīga ASV vīza? Vai tās vispār ir divas dažādas lietas?

Sāksim ar to, ka ESTA – Elektroniskā Sistēma Ceļošanas Apstiprināšanai – pavisam noteikti nav tas pats, kas vīza. Varētu teikt, ka ESTA ir vīzas “vieglā versija”. Proti, valstīs, kuras ASV ir atzinusi par gana drošām un draudzīgām un ko dēvē par ESTA dalībvalstīm, ir iespēja aizpildīt elektronisku pieteikumu, lai saņemtu atļauju doties uz ASV. Tātad, saņemt ESTA var pat neizejot no mājas, taču tikai gadījumā, ja jūsu ceļojuma mērķis ir ceļošana, bizness vai tranzīts, turklāt viesošanās ilgums nepārsniedz 90 dienas. Turpretī, lai saņemtu ASV vīzu, jums jādodas uz vēstniecību, kur konkrēti jānorāda savas viesošanās mērķi un uzturēšanās ilgums. Arī vīzas termiņi var būt dažādi, kamēr ESTA apstiprinājums ir spēkā 2 gadus vai līdz pases termiņa beigām. Šo divu gadu laikā apciemot ASV drīkstat cik bieži vien vēlaties. Bet kā zināt vai mana ESTA ir derīga? Teiksim, cilvēks pirms kāda laika ir ciemojies ASV, izmantojot ESTA sistēmu, bet tagad laiks ir pagājis un datumu, kad ESTA atļauja tik saņemta, cilvēks neatceras. Šādām situācijām ir īpaši paredzēta funkcija “pārbaudīt ESTA statusu”. Tas nozīmē, ka, iemaksājot apmēram 19 ASV dolārus, iespējams tiešsaitē noskaidrot jūsu ESTA statusu un vajadzības gadījumā varat pieteikties tā atjaunošanai.

Ja vēlaties saņemt ESTA atļauju, jums jāaizpilda pieprasījuma anketa internetā, pēc kuras izskatīšanas ASV drošības dienesti lems par jūsu iespējām apmeklēt ASV, taču saņemt ESTA patiešām nav grūti, salīdzinot ar procesu, kam jāiet cauri, lai saņemtu ASV vīzu.

Reklāmraksti