Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā atzīmēt laulību gadadienu? Idejas brīnišķīgām kāzu jubilejas svinībām

Kāzu jubilejas atzīmēšana ir viens no skaistākajiem veidiem, kā ikdienas rutīnā apstāties un ar pateicību palūkoties uz kopā nodzīvoto laiku. Neatkarīgi no tā, vai kāzas bijušas pagājušā gadā vai pirms 25 gadiem, katru kāzu gadadienas atzīmēšanu iespējams padarīt par svētkiem. Turpiniet lasīt un uzziniet, ko ievērot, lai īpašā diena izdotos neaizmirstama!

3 iemesli, kādēļ vērts atzīmēt ikvienu kāzu jubileju

Kāzu jubilejas svinēšana ir atkārtots mīlestības apliecinājums, ko jūs varat sniegt viens otram tuvāko draugu un ģimenes lokā. Taču gadadienas atzīmēšanai piemīt arī plašāka nozīme. Tas ir brīdis, lai:

1. Vēlreiz izdzīvotu skaistas atmiņas
Vai atceraties to dienu, kad iepazināties? Savu pirmo skūpstu vai to sajūtu, kad apjautāt, ka esat iemīlējušies? Kāzu jubilejas ir maģiska iespēja atgriezties laikā – atpakaļ uz brīdi, kad viss vēl tikai sākās. Pārsteidziet savu otro pusīti ar “ceļojumu pa atmiņu taku” – dodieties uz kafejnīcu, kur pirmo reizi tikāties randiņā vai veltiet vakaru, lai kopīgi pārlūkotu kāzu fotogrāfijas.

2. Izvērtētu savas attiecības
Ikviens laimīgs pāris, vaicāts par labas laulības noslēpumiem, sacīs, ka veiksmīga kopdzīve prasa, lai tajā tiktu ieguldīts darbs. Svarīga ir gan spēja pieņemt otru cilvēku, gan atbalsta sniegšana, gan māka atklāti komunicēt ar savu otro pusīti.
Izmantojiet tuvojošos kāzu gadadienu, lai kopā ar partneri izvērtētu laulības kāpumus un kritumus, un “atsvaidzinātu” jomas, kurām nepieciešama uzmanība. Šis ir piemērots laiks, lai apsēstos, izrunātos un uzstādītu kopīgus mērķus nākotnei.

3. Rastu iemeslu svētkiem
Mēdz sacīt, ka svētku nekad nav par daudz. Kāzu jubilejas atzīmēšana var būt ne tikai veids, kā godāt savstarpējās attiecības, bet arī lielisks iemesls, lai radoši darbotos un sarīkotu skaistu pasākumu paši sev un saviem mīļajiem.

Kāzu jubilejas svinības – 4 svarīgi soļi

Lai kāzu gadadienas svinēšana noritētu patīkamā atmosfērā, kāzu medijs Līgavām.lv ir apkopojis 4 vienkāršus soļus, ko ievērot svētku organizēšanā:

1. Rīkojiet atkārtotu kāzu ceremoniju
Ja dzīvojat laulībā jau vairākus gadus, lielisks veids, kā vēlreiz apliecināt savu mīlestību, ir atkārtota kāzu ceremonija. Atkarībā no gadalaika un tā, vai dodat priekšroku reliģiskai ceremonijai vai simboliskam pasākumam, varat izvēlēties otrajām kāzām gan baznīcu, gan citu telpu vai pat brīvās dabas sniegtās iespējas. Sarīkojiet ceremoniju, piemēram:

 • pie ūdens – pie jūras, ezera vai pat skaisti iekopta dīķa lauku mājās;
 • vasarnīcā – īpaši pievilcīgi ceremonija izskatīsies, ja rīkosiet to vasaras sākumā, kad dārzs izrotājies ziedos;
 • senlaicīgā siltumnīcā – labs variants romantiskām svinībām nelielā viesu lokā. Izrotājiet telpu ar baltiem ziediem un lampiņu virtenēm –  skaistas fotogrāfijas no pasākuma garantētas;
 • viesu namā – praktiska alternatīva ceremonijai, kas paredzēta vēsajā gadalaikā.

Tāpat kā toreiz, kad plānojāt savas kāzas, arī atkārtota mīlestības apliecināšanas ceremonija kļūs skaistāka, ja sagādāsiet viens otram arī:

 • kāzu solījumus – papildiniet reiz izteiktos mīlestības vārdus ar jaunām atklāsmēm, pateicību par piedzīvoto un solījumiem stiprināt attiecības nākotnē;
 • gredzeniem – lielas gadadienas bieži vien pāri izvēlas atzīmēt, iegādājoties arī jaunus laulību gredzenus. Piemēram, sudrabkāzām pieņemts iegādāt jaunus laulību gredzenus no sudraba, savukārt zelta kāzām – jaunus gredzenus no zelta – lai vecos atstātu mantojumā bērniem vai mazbērniem.

2. Pieskaņojiet svinību tematiku kāzu jubilejas skaitlim
Atkarībā no tā, kura kāzu jubileja gaidāma, iespējams pielāgot gan ceremonijas, gan svētku balles tematiku, atbilstoši rotājot galdu un izvēloties telpu noformējumu. Ar katru kāzu gadu asociētie elementi dažādās valstīs atšķiras, taču kā dažas no populārākajām var minēt, piemēram:

 • kokvilnas kāzas – pirmo kāzu gadadienu, kas simbolizē laulības sākumu. Pirmās jubilejas atzīmēšanai piestāvēs lieli svētki – aiciniet viesos cilvēkus, kuri apmeklējuši arī jūsu kāzas. Vasaras kāzu gadadienai būs atbilstošas, piemēram, lauku tematikā ieturētas svinības ar svētku galdu, kas rotāts ar kokvilnas vai lina galdautu un salvetēm – gan simboliski, gan dabiski;
 • koka jeb ceriņu kāzas – pirmos piecus kopā nodzīvotos gadus. Mēdz sacīt, ka šajā laulības posmā pārim vajag kopīgi iestādīt koku (kaut vai podiņā, ja kāzu jubileja trāpījusies ziemā), taču arī svētku ballei piestāvēs koka elementi. Sēdiniet viesus pie kārtīga ozolkoka galda, ziedu vāzēs lieciet laimes simbolu – ceriņus – un rotājiet mājokli ar no koka pagatavotām latvju spēka zīmēm. Piemēram, Māras krustu, kas simbolizē labklājību;
 • rožu kāzas – pirmo kāzu desmitgadi. Kas gan vēl vairāk simbolizē mīlestību kā sārtas rozes? Iekļaujiet šos ziedus telpu, dārza vai ēdamgalda noformējumā – piepildiet dekoratīvus traukus ar rožu ziedlapiņām vai nokaisiet tās, kā dekoru viscaur svinību galdam, un pasniedziet viesiem sārtus ēdienus (piemēram, zemeņu kūku). Ja kāzu gadadiena atzīmējama jūlijā – rožu ziedēšanas laikā – laba vieta, kur organizēt īpašās jubilejas atzīmēšanu būs, piemēram, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs;
 • sudrabkāzas – kad laulībā pavadīts jau ceturtdaļgadsimts – 25 gadi. Lieliska dāvana kāzu jubilejā būs, piemēram, sudraba rokassprādze. Arī pašu kāzu atzīmēšanai piestāvēs “spožas” lietas – svinības ar bagātīgi klātu galdu, lai paustu laulāto laimi un pārticību. Svētku noformējumam izvēlieties baltu galdautu, svečturus ar gaišām svecēm, traukus un galda piederumus no sudraba. Labi izskatīsies arī sudrabotas salvetes, ziedu vītnē iepītas sudraba krāsas lentes un citi grezni, spīdīgi priekšmeti;
 • zelta kāzas – svētkus, kam pienākas brangi kāzu jubilejas apsveikumi, jo kopā nodzīvoti jau 50 gadi. Arī šī diena, gluži kā sudrabkāzas, svinama ar vērienu, turklāt zelta kāzu svinību rīkošanā laimīgajam pārim var piepalīdzēt arī viņu atvases. Zelta kāzu galda noformējumam izvēlieties zeltītos toņus – greznus traukus ar zelta maliņu, galdautu ar nelielu mirdzumu un dzeltenus ziedu pušķus. Arī dāvanas kāzu jubilejā – rotaslietas – vislabāk izvēlēties no zelta;
 • dimanta kāzas – 60. kāzu gadadienas svinības. Dimants simbolizē mūžību –  laulību, kas noturējusies cauri laikiem. Šīs gadadienas atzīmēšana var būt emocionāli ļoti skaists notikums, ko pavadīt tuvāko draugu un ģimenes lokā, ieklausoties pāra atmiņu stāstos. Arī dimanta kāzas visbiežāk rīko laulāto bērni vai mazbērni. Kāzu galdam un dekoriem izvēlieties lietas ar dimanta mirdzumu, piemēram, kristāla traukus vai spožus salvešu gredzenus.

3. Iemūžiniet gadadienu foto sesijā
Neatkarīgi no tā, vai atzīmējama ir pirmā vai desmitā kāzu gadadiena, paralēli svinībām šo mirkli ir vērts iemūžināt arī ar foto sesijas palīdzību. Ieviesiet to kā katras kāzu jubilejas tradīciju, lai pamazām izveidotu pilnīgu savas dzīves fotoalbumu.

4. Organizējiet otro medusmēnesi
Kāzu jubilejas svinības ir labs iemesls, lai kopīgi aizbrauktu ceļojumā. Doties uz vietu, kur bijāt medusmēnesī, apceļot jaunus horizontus vai izaicināt sevi ar piedzīvojumiem kādā eksotiskā zemē, ir katra pāra ziņā. Taču kopīga izraušanās no ikdienas pelēcības noteikti būs viena no labākajām dāvanām, ko varat pasniegt viens otram īpašajā dienā.

Lai gūtu vēl citus noderīgus padomus kāzu jubilejas svinībām, ielūkojieties kāzu portāla Līgavām.lv iedvesmojošajos rakstos un noskaņojieties neaizmirstamiem mīlestības svētkiem!

Reklāmraksti