Kā funkcionāli un efektīvi iekārtot mazu virtuvi?

Mazām telpām piemīt savs šarms, tomēr, kad runa ir par mazu virtuvi, ir svarīgs katrs centimetrs. Par laimi, veiksmes atslēga slēpjas nevis kvadratūrā, bet gan pareizā iekārtojumā, un ir daudz un dažādu veidu, kā maksimāli uzlabot telpas efektivitāti. Plāno remontēt vai atjaunot savu mazo virtuvi? Tev noteikti noderēs padomi, kurus esam apkopojuši šajā rakstā!

Krāsas
Jāsaprot, ka mazu telpu nekādi nevarēs padarīt lielāku, tomēr to var padarīt šķietami lielāku, izmantojot optiskās ilūzijas. Mazā virtuvē vajadzētu izmantot gaišas krāsas, pasteļtoņus, kas padarīs to vieglāku un vizuāli platāku. Ieteicams izmantot ne vairāk kā trīs dažādas krāsas un, lai pastiprinātu efektu, izvēlies arī gaišas krāsas mēbeles! 

Par spīti tam, ka mazā virtuvē ieteicams izmantot gaišas krāsas, nebaidies izmantot košus akcentus, kas kalpos kā ''odziņa''. Pie gaišām sienām vari izvietot, piemēram, košas ierīces un  gleznu.

Apgaismojums
Reti kurā virtuvē ir daudz dabiskā apgaismojuma, tādēļ jāizvieto papildu apgaismojums vairākos līmeņos. Nepietiek vien ar centrālo apgaismojumu jeb lustru – noderēs arī mazās plauktu lampiņas, led virtenes, stāvlampas. Tas viss ne tikai radīs optisko ilūziju, ka telpa ir plašāka, bet arī kalpos praktiskiem nolūkiem, izgaismojot darba virsmas. 

Stūri un palodzes
Ja virtuve ir patiešām maza un trūkst vietas, piemēram, darba virsmai vai ēdamgaldam, lieliski palīgi ir stūri un palodzes, kas parasti tiek atstāti novārtā. Šos elementus var pagarināt, tādā veidā izveidojot nepieciešamās virsmas.

Sienas virsmas
Varētu likties, ka mazā virtuvē visu vajadzētu paslēpt, tomēr patiesībā vajadzētu rīkoties pretēji – visu izvietot redzamā, ērti pieejamā vietā. Vislabākā opcija šajā gadījumā ir sienas virsmas, uz kurām var izvietot āķus - uz tiem var sakarināt pannas, katlus, krūzes vai, piemēram, magnētiskās virsmas, pie kurām var glabāt nažus un citus virtuves piederumus. Tomēr, izmantojot sienas virsmas, visam vienmēr jābūt kārtīgam, pretējā gadījumā virtuve izskatīsies haotiska. 

Kompaktas ierīces
Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, mūsdienās tehnikas ražotāji piedāvā neticami mazas ierīces ar neticami augstu jaudu. Iekārtojot mazu virtuvi, pastāv vairākas alternatīvas – piemēram, divriņķu plīts virsma, iebūvējams ledusskapis, pārnēsājama cepeškrāsns. Ledusskapjus un citas kompaktas ierīces, kas lieliski iederēsies arī nelielā virtuvē, piedāvā interneta veikals Elkor.lv! 

Lieliska opcija ir daudzfunkcionālas ierīces, piemēram, virtuves kombains, kas spēj kult, smalcināt un jaukt. Virtuves tehnika no labākajiem zīmoliem, kas atzīti visā pasaulē, pieejama arī internetā –  tā ir iespēja ātri un ērti parūpēties par savas virtuves funkcionalitāti!

Vertikālā platība
Galvenā kļūda, kas tiek pieļauta, iekārtojot mazas telpas – tiek izmantota pārāk liela daļa grīdas platības, tādējādi radot noskaņu, ka telpa ir pārblīvēta. Iekārtojot mazu virtuvi, izmanto vertikālo platību, piemēram, izvieto skapīšus nevis gar sienu, bet vienu uz otra, apakšējos skapīšos izvietojot to, ko lieto visbiežāk. 

Lieliska opcija ir arī atvērtie plaukti, kurus vari izgatavot paša spēkiem, izvietojot pie sienas koka dēļus. Atvērtajos plauktos vari novietot organizatorus (kastes vai grozus), kuros var uzglabāt itin visu, sākot no garšvielām un beidzot ar ēdamtraukiem. 

Spīdīgas virsmas
Izmantojot spoguļus, telpu var padarīt šķietami dziļāku un plašāku, tomēr, tā kā virtuvē diez vai iederēsies spogulis, jāmeklē citas opcijas - tādu pašu efektu iespējams panākt arī ar spīdīgām virsmām. Ar mazām detaļām, kā piemēram stikla galds un metāla rokturi vai pat sadzīves tehniku, kā piemēram nerūsējošā tērauda ledusskapis, kas vienmēr ir modē!

Sekojot šiem padomiem, Tev noteikti izdosies iekārtot ne tikai funkcionālu un efektīvu, bet arī estētisku un gaumīgu virtuvi. 

Reklāmraksti