Kā kolagēns palīdz mums saglabāt skaistumu un veselību ilgāk?

Ikviens cilvēks vēlas pēc iespējas ilgāk saglabāt jaunību, pievilcību un labu veselību. Lai arī pareizs un sabalansēts uzturs ir ļoti svarīgs, gadiem ejot, ar to vairs nepietiek. Taču nevajag noskumt – viens no praktiskiem un vienkāršiem veidiem, kā uzlabot izskatu, pašsajūtu un veselību, ir atbilstošu uztura bagātinātāju lietošana. Mūsdienās par tiem tiek runāts daudz, taču ne vienmēr pilnībā izprotam, ko katrs sniedz mūsu organismam. Šajā rakstā iepazīsimies ar īpaši nozīmīgo olbaltumvielu – kolagēnu.

Kas ir kolagēns un kādēļ tas ir svarīgs?
Daudzi no mums ir dzirdējuši par to, kas ir tādi uztura bagātinātāji kā magnijs vai D vitamīns, taču retāk tiek izcelts kolagēns un nozīmīga loma mūsu organisma darbībā. Kolagēns patiesībā ir šķiedrveida olbaltumviela jeb proteīns, kas atrodams saistaudos un kaulos, gluži kā līme saturot kopā muskuļus, skrimšļus, orgānus, audus, zobus, locītavas, cīpslas, radzeni un asinsvadus.

Līdz 25 un 30 gadu vecumam mūsu organismā kolagēns visbiežāk ir pietiekamā daudzumā, bet pēc tam ar laiku tā rezerves krītas, kā rezultātā veidojas grumbiņas. Jau pēc 40 gadu vecuma šīs olbaltumvielas daudzums krītas vēl ātrāk, tādēļ, lai saglabātu labu veselību un skaistumu, nepieciešama papildu kolagēna lietošana. Mūsdienās kolagēnu pirkt ir ļoti vienkārši, atliek tikai ienākt Kolagens.lv un pasūtīt vēlamo apjomu.

Ko kolagēns dod mūsu ķermenim?

  • Āda – mitrina, padara to tvirtāku, neļauj veidoties grumbiņām. Tāpat kolagēns ādai nodrošina jauneklīgāku izskatu;
  • Mati – tiek veicināta matu augšana, tie kļūst spēcīgāki un spīdīgāki, kā arī kolagēns matiem samazina izkrišanu;
  • Nagi – tie retāk šķeļas, ir veselīgi, stingri un spīdīgi, turklāt kolagēns nagiem liek ātrāk augt;
  • Muskuļi – padara muskuļus elastīgākus, mazina traumu risku. Kopumā kolagēns muskuļiem ļauj pilnvērtīgi funkcionēt un nodrošina to apasiņošanu;
  • Locītavas – ļauj tām pilnvērtīgi funkcionēt. Tāpat kolagēns locītavām nodrošina elastību un kustīgumu;
  • Kauli – padara tos stiprākus, izturīgākus. Tāpat kolagēns kauliem palīdz uzlabot blīvumu, pasargājot no traumām.

Kolagēna pulveris – vienkāršākais veids, kā uzņemt šo olbaltumvielu
Lai ilgāk saglabātu jauneklīgu izskatu un labu pašsajūtu, kolagēns jāsāk lietot jau laikus. Ērtākais un vienkāršākais veids, kā to uzņemt, ir, dzeramais kolagēns. Viss, kas jāizdara – jāpievieno viegli šķīstošais kolagēna pulveris brokastu kokteilim vai citam dzērienam. 

Ja vēlies uzzināt vairāk par šīs olbaltumvielas lieliskajām īpašībām, aplūkot kolagēns atsauksmes no pircējiem, kā arī to iegādāties un izmēģināt, lai iepazītu tuvāk, ienāc šeit – Kolagens.lv!

Reklāmraksti