Kā neapjukt plašajā piedāvājumā, izvēloties televizoru?

Vēl salīdzinoši nesen bija grūti iedomāties mājokļa iekārtojumu bez TV goda vietā - tas bija galvenais informācijas avots un TV pārraižu skatīšanās bija gluži kā ikvakara rituāls. 

Taču, mainoties tehnoloģijām un lietotāju paradumiem, tos sāka izkonkurēt portatīvie datori,  līdz mēs piedzīvojām ziņu par iespējamo televizoru ēras norietu.

Šobrīd jau ir skaidrs, ka pesimistiskās prognozes nav piepildījušās un pieprasījums pēc televizoriem, ko, visticamāk, veicinājuši Smart televizori,  ir viens no visstraujāk augošajiem mājas elektronikas piedāvājumā. Kā rīkoties, lai iegādātos pašu atbilstošāko?

Sāksim ar 5 svarīgiem punktiem, kurus vajadzētu apsvērt vispirms.

1. Summa, ko plānots atvēlēt pirkumam.
Pēdējos 3 – 5 gados televizoru cenas ir kritušās, un tā ir izdevība iegādāties modeli, kas atbilst Tavām vissdrosmīgākajām vēlmēm. 

2. Izmēram ir nozīmē. Vienmēr.
„Es vēlos, kaut būtu nopircis mazāku TV!” Grūti iedomāties šādu vēlmi, jo jaunākie televizori piedāvā īpaši kvalitatīvu attēlu, ko iespējams novērtēt vienīgi lielā ekrānā.

3. Pievērs uzmanību 4K (Ultra HD) un HDR. 
Svarīga ir ekrāna izšķirtspēja. Full HD ir aktuāla modeļiem līdz 32 collām, savukārt Ultra HD, kā arī 4K  - modeļiem no 43 collām. 4K televizori kļūst arvien populārāki, jo piedāvā augstas kvalitātes attēlu, iespēju skatīties filmas kā kinoteātrī. HDR nodrošina plašāku kontrastu diapazonu un krāsas, kas ļauj uz ekrāna izbaudīt maksimāli reālistisku attēlu.

4. Izvēlies uzticamu zīmolu
Kuram no ražotājiem dot priekšroku? LG, Sony un Samsung, ir tie trīs, kuru piedāvājums neliks vilties.

5. Iegādājies jaunu TV pie autorizēta izplatītāja.
Garantija ir svarīgs faktors, lai pasargātu sevi no situācijas, kad atklājas negaidīts defekts.

Kas labāks - OLED vai LED televizors? 
Jaunākās tehnoloģijās nespeciālistam grūti orientēties, jo izmaiņas notiek tik strauji. Ko izvēlēties? OLED vai LED? Skaidrs ir viens -  OLED ir dārgāks un attēla kvalitāte augstāka, taču labs 4K LED TV joprojām piedāvā izcilu attēlu un labākās Smart TV kvalitātes. QLED ir apzīmējums Samsung ražotajiem LED televizoriem, kuru ekrānu izmērs ir lielāks par 43 collām. 

Cena. Kā jau noskaidrojām, LED televizori ir letāki, lai gan OLED televizoru cenai ir tendence samazināties.

Attēls. OLED televizori piedāvā pagaidām nepārspētu attēla kvalitāti, ko nodrošina pašizgaismojošie pikseļi. Katrs no 4K pikseļiem, kuru skaits ir virs 8,8 miljoniem spēj ieslēgties un izslēgties, nodrošinot attēla dziļumu un krāsu spilgtumu, kam pamatā absolūti melni un spilgti balti ekrāna punkti. LED ekrāniem, lai nodrošinātu vienmērīgu attēla spilgtumu, ir nepieciešams papildus gaismas avots,  un iegūtais attēls nav tik reālistisks.

Ekrāna spilgtums. LED televizori labi sevi pierādījuši telpās ar spilgtu apgaismojumu, savukārt OLED ekrāni vislabāk sevi parāda pieklusinātā apgaismojumā.

Kontrasts. LED televizori nevar sacensties ar OLED televizoriem, it sevišķi, ja tiek salīdzināti attēli ar izteiktiem krāsu kontrastiem un ēnām. Jo melnā krāsa ir tuvāka absolūti melnai, jo tiek panākts lielāks kontrasts un attēla kvalitāte.

Televizora/ekrāna biezums. OLED televizors varb būt pārsteidzoši plāns.

TV skatīšanas leņķis. Skatoties mazāk kvalitatīvu LED TV bija jāsēž tieši pretī ekrānam. OLED ekrāniem nav šādu ierobežojumu. Jebkurš skatīšanas leņķis sniegs  kvalitatīvu attēlu. 

Smart TV ir pašsaprotama  TV iezīme, kas jau kļuvusi par industrijas standartu. Ja jūs vēl neizmantojat dažādās satura straumēšanas iespējas, tad tas ir tikai laika jautājums. Brīvību skatīties, klausīties un dalīties ar saturu, kas ir jums svarīgs un interesants. Smart TV ir dažāda veida platformas, kas katram ražotājam ir mazliet atšķirīgas, tomēr mērķis visos gadījumos ir viens – nodrošināt ērtāku lietošanu un interesantāku saturu. Tas ir jāredz!

Reklāmraksti