Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā nopirkt pareizās saulesbrilles

Saulesbrilles ir domātas ne tikai labam izskatam un nogurušu acu noslēpšanai, bet primāri to funkcija ir acu pasargāšana no UV stariem. Lai saulesbrilles spētu pildīt šo funkciju, to iegādē ir jāpievērš uzmanība dažiem būtiskiem aspektiem. 

Par to un vēl citām lietām saulesbriļļu sakarā varat uzzināt šajā rakstā, kur informācija sagatavota sadarbībā ar Latvijā pazīstamo zīmolu “Vision Express”, kas savos salonos piedāvā arī kvalitatīvas saulesbrilles.

Jāizvēlas saulesbrilles ar UV filtru
Pati svarīgākā īpašība, kurai ir jāpiemīt saulesbrillēm, ko nēsājat, ir 98-100% UV staru filtrs. Tieši šis filtrs pasargā acis no saules staru ietekmes. Kā zināt, vai brillēm, ko izvēlaties, tāds ir? Var izpētīt ražotāja pievienoto informāciju vai konsultēties ar pārdevēju. 
Gadījumā, ja jums mājās jau ir labas saulesbrilles, bet nav pārliecības, vai tās tiešām pasargā acis, var lūgt optikas salonā tās pārbaudīt, lai noteiktu UV aizsardzības pakāpi. 
Jāapbēdina tie, kuri domā, ka kvalitatīvas saulebrilles par dažiem eiro var nopirkt lielveikalā pie kases. Tur pārsvarā ir izstrādājumi, kas nav ar vajadzīgo UV aizsargfiltru. Visdrošāk šādu pirkumu veikt optikas salonā, piemēram, “Vision Express”, vai optikas interneta veikalā, kam ir laba reputācija.
Kas notiek, ja nēsā saulebrilles bez UV aizsargfiltra? Tas ir vēl sliktāk, nekā nenēsāt saulebrilles vispār. Briļļu tumšie stikli liek zīlītēm paplašināties, tāpēc acīs iekļūst vairāk saules gaismas, ko neaiztur filtrs. Tādā veidā acis saņem vēl lielāku kaitējumu.

Saulesbrilles, kas nodrošina optisko korekciju
Ko darīt tiem, kuri jau ikdienā nēsā brilles? Visērtākais risinājums ir saulesbrilles ar optisko korekciju. Jā, tādas ir pieejamas. Optikas salonā jums izgatavos saulesbrilles, kurām pielāgos individuālus optiskos parametrus. Optiskās saulesbrilles pieejamas dažādas. 
Var izvēlēties arī tā saucamos “hamaleonus”, kas pielāgojas UV staru intensitātei, veidojot vajadzīgo tonējumu. Telpās tās ir parastas brilles, bet, izejot ārā, tās pielāgosies saules intensitātei. Tās gan īpaši labi nedarbosies automašīnā, jo vējstikls aiztur UV starus.
Lai atrastu piemērotāko risinājumu, ieteicams konsultēties ar acu speciālistiem.

Kas ir polarizētās saulesbrilles
Daudz kur nākas sastapties ar apzīmējumu — polarizētas saulesbrilles. Polarizētās saulesbrilles ir uzlabotas, lai noņemtu no dažādām virsmām atstaroto gaismu, tādā veidā mazinot apžilbšanu. Polarizētas saulesbrilles arī uzlabo redzamību un kontrastu. Visbiežāk šādas brilles iesaka izvēlēties tiem, kuri vada auto, atpūšas pie ūdens un nodarbojas ar ūdens vai sniega sporta veidiem. Bet arī ikdienā tās sniedz patīkamu redzes komfortu un kvalitāti. 

Pērc saulesbrilles, kas piestāv
Tomēr saulesbriļļu kā aksesuāra nozīmi nevar ignorēt, tāpēc vienmēr ir arī aktuāls jautājums — kāda dizaina saulesbrilles pirkt. Ja finanses atļauj, tad droši var pirkt dažādas saulesbrilles, kas pieskaņotas atšķirīgiem stiliem un dzīves gadījumiem. Bet, ja var atļauties nopirkt tikai vienu vai divus saulesbriļļu pārus, tad drošāka izvēle ir klasiskas formas, kas neiziet no modes un labi izskatās pie jebkura apģērba. Protams, ka arī jāpiemeklē modelis, kas piestāv sejas formai.

Reklāmraksti