Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā parādīt nepakļāvīgiem darbiniekiem, kurš te ir vadītājs

Jūs esat smagi strādājuši un ar savu neatlaidību pierādījuši, ka esat ideāls kandidāts jaunas komandas vadīšanai. Jūsu pūliņi ir tikuši novērtēti un esat paaugstināti amatā. Apsveicam, jūs esat jaunais vadītājs! Bet, iespējams, iesākumā viss nemaz nav tik rožains, kā jūs bijāt iedomājušies. Visai bieža parādība korporatīvajā vidē ir tas, ka viens vai pat vairāki jaunās komandas locekļiem visai slikti reaģē, kad viens no viņu vidus tiek paaugstināts par minētās komandas vadītāju. Tas izteikti notiek tad, ja persona, kura saņem paaugstinājumu, uzņēmumā nav nostrādājusi tik ilgi, kā tā otra persona, kas vēlējās, bet nesaņēma kāroto amatu. Protams, jūsu vadībai ir pilnas tiesības paaugstināt to darbinieku, kuru viņi vēlas. Tajā pašā laikā mēs varam saprast, kā “aiz svītras” atstātie kandidāti varētu būt neapmierināti, kad darbinieks, kura darba stāžs un, iespējams, arī vecums ir mazāks nekā viņiem, tiek paaugstināts pirms viņiem. Mazliet piestrādāt pie šādu darbinieku attieksmes būs jums kā labākais ātrais aizdevums tagad (paras pikavippi heti), lai nodrošinātu izcilu sadarbību nākotnes perspektīvā, jo jūsu nepakļāvīgajiem darbiniekiem ātrāk vai vēlāk būs jāsaprot, kurš šajā komandā ir vadītājs.

Uzsāciet jauno lomu pārliecinoši – bet palieciet piezemēti. Jā, jūs šo darbu saņēmāt pamatotu iemeslu dēļ un jums nevajag justies vainīgiem, ka neviens cits no jūsu kolēģiem šim amatam nekvalificējās. Patiesībā jums vajadzētu tieši lepoties ar saviem panākumiem. Tomēr tajā pašā laikā jums ir jāsaprot un jādemonstrē, ka lietas un apstākļi tagad ir mainījušās. Pievērsiet uzmanību attiecībām kolektīvā. Esiet atvērti pret to, ka daži darbinieki var justies aizvainoti vai pat dusmīgi par šādu iznākumu. Neļaujiet viņu reakcijai jūs nomākt! Iespējams, viņi uzskata, ka viņi šo darbu ir pelnījuši vairāk nekā jūs. Strādāt ar šīm neērtajām situācijām būs vieglāk, ja jau izveidosiet spēcīgas un stabilas attiecības ar savu komandu. Tas nenozīmē, ka jums jācenšas būt ikviena labākajam draugam. Drošākais ceļš ir būt sirsnīgam un koleģiālam darba vietā, saglabājot zināmu personīgo distanci pat tad, ja iepriekš ar kolēģiem esiet bijuši labi draugi. Jūs pēkšņi nekļuvāt labāks par saviem komandas biedriem, bet jūs tomēr kļuvāt par viņu vadītāju un tas prasa zināmu autoritāti.

Esiet atklāts sarunās ar komandu par to, ko jūs sagaidāt no viņu darba snieguma. Tas būs viens no jūsu galvenajiem pienākumiem – efektīvi vadīt komandu, un to nevar izdarīt, ja komanda nezina, ko jūs no tās sagaidāt. Tad visās nepatikšanās tiksiet vainoti jūs. Jau pašā sākumā izstāstiet, ko jūs sagaidāt no savas komandas, un kas jums būs nepieciešams, lai sasniegtu kopīgos komandas mērķus. Pēc tam ātri novērtējiet, kurš no komandas spēs uzņemties šīs darbības mērķu izpildei un kurš izvēlēsies to nedarīt. Dažreiz, neskatoties uz jūsu pašiem labākajiem nodomiem un centieniem, darbiniekiem būs jāpamet jūsu komandu, ja viņi nevarēs izpildīt jūsu uzdevumus. Taču vienmēr atcerieties – cieņu nevar pieprasīt, to var tikai nopelnīt.

Izteikti draudzīgas saites ar jūsu padotajiem ir kā bezprocentu ātrais kredīts internetā (pikalaina ilman korkoa netistä) – vilinošs, bet jums absolūti nevajadzīgs, jo slēpj augstus riskus nākotnei. Neuzkrītoši, bet tomēr stingri nodaliet robežu starp jums kā vadītāju un komandu kā jūsu pakļautībā esošajiem darbiniekiem. Skaidrs, ka paaugstinājums vienas komandas locekļu ietvaros var izraisīt jauktas emocijas, sākot no patīkama uztraukuma par savējā atrašanos vadības postenī, līdz pat aizvainotībai un dusmām pat to, ka paši netika par vadītājiem, bet jums ir jāuzņemas pietiekami daudz atbildības par visiem soļiem kā komandas jaunajam vadītājam, lai nepakļāvīgiem darbiniekiem nebūtu vietas jūsu komandā.

Reklāmraksti