Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā pārbaudīt, vai Tava auto signalizācija atbilst KASKO prasībām?

Kas jāzina par auto signalizāciju, pirms KASKO iegādes?
Atšķirībā no OCTA apdrošināšanas, KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga, izņemot gadījumus, kad auto tiek iegādāts līzingā vai arī ieķīlāts, tad KASKO ir obligāta. Un neatkarīgi no tā, vai KASKO Tev jāiegādājas obligāti, vai arī vēlies, lai Tavs auto būtu pasargāts visdāžādākajās dzīves situācijās, jāpatur prātā, ka ir daži nosacījumi, kas jāizpilda, lai Tu savam auto varētu iegādāties KASKO polisi. 

Ir divas minimālās drošībās sistēmas, bez kurām KASKO iegāde nav iespējama - Tavai automašīnai obligāti jābūt aprīkotai ar imobilaizeri un auto skaņas signalizāciju. Ja automašīna nebūs aprīkota ar atbilstošu signalizāciju, apdrošinātājs neuzņemas nekādu atbildību, ja tiks apzagts auto salons, vai tiks nozagts kaut kas no automašīnas aprīkojuma. 

Varbūt arī Tev šobrīd ir aktuāls jautājums par to, kā pārbaudīt, vai Tava auto signalizācija atbilst KASKO prasībām? 

Vai signalizācijas pults ir labā darba kārtībā?
Ja signalizācijas pults nedarbosies kā nākas, tad arī nebūs iespējams ieslēgt automašīnas signalizāciju, tāpēc noteikti pārbaudi, cik labi darbojas pults. Un varbūt tas var likties kā sīkums, tomēr noteikti pārbaudi, vai pultī ir baterijas, kas darbojas. Vēlams arī pultij pirkt kvalitatīvas baterijas, lai tā nepieviltu kādā īpaši svarīgā brīdī. 

Vai skaņas un gaismas signalizācija darbojas uz visu pārsegu un durvju atvēršanu?
Visvienkāršākais nosacījums, lai pārliecinātos, ka signalizācija darbojas pienācīgi - tā strādā, ja tiek atvērti visi automašīnas pārsegi un durvis.  Pārbaudi pavisam vienkārši var izdarīt ar signalizācijas pulti, aktivizējot signalizāciju, un pēc tam aizslēdzot automašīnas durvis mehāniski, ja atskan skaņas signāls un lukturos sāk mirgot gaisma, tas nozīmē, ka signalizācija ir labā darba kārtībā.

Savukārt, ja nav iespējams automašīnu aizslēgt pašrocīgi ar atslēgām, signalizācijas dabību var pārbaudīt, aktivizējot signalizāciju ar pulti brīdī, kad atrodies iekšā automašīnas salonā. Kad tas izdarīts, no iekšpuses atver durvis. Ja sāk darboties skaņas un gaismas signalizācija, viss ir kārtībā. 

Vai darbojas kustību sensori?
Daži apdrošinātāji var pieprasīt automašīnā uzstādīt arī īpašus kustības sensorus, kas reaģē, ja kāds Tavam auto izsitis stiklu un iekļuvis mašīnas salonā. 

Arī sensoru pārbaudi pavisam vienkārši vari paveikt pats. Vispirms atver automašīnas logu, pēc tam ar pulti iedarbini signalizāciju. Kad tas izdarīts, caur atvērto logu sāc ar rokām izdarīt kustības salonā, kamēr pats atrodies automašīnas ārpusē. Ja sensori darbojas, tad jau pēc īsa brīža iedarbosies signalizācijas skaņas un gaismas signāli.

Signalizācijas pārbaudi var veikt arī autoservisos
Ja kādu iemeslu dēļ, nevēlies signalizācijas pārbaudi veikt pats, vai arī veicot, pārbaudi, kaut kas nedarbojas kā nākas, vari droši signalizācijas pārbaudi uzticēt autoservisa darbiniekiem, kuri Tavā vietā var veikt signalizācijas skaņas un gaismas signālu pārbaudi, nepieciešamības gadījumā arī saremontējot, ja kaut kas nedarbojas pienācīgi. 

Tavai drošībai
Atceries, ka signalizācija Tavam auto noderēs ne tikai gadījumā, lai iegādātos KASKO apdrošināšanu, laba un kvalitatīva signalizācija pasargās Tevi un Tavu auto arī no zagļiem, pat ja mašīna ir vecāka. 

Ir vērts papildu drošībai arī padomāt par auto aprīkošanu ar papildu pretaizdzīšanas iekārtām un / vai izsekošanas iekārtām, piemēram, GPS iekārtu. Tāpēc pirms KASKO polises iegādes, izpēti, kādus nosacījumus lūdz izpildīt apdrošināšanas kompānijas, lai arī Tu varētu savam auto iegādāties KASKO apdrošināšanu. 

KASKO polisi var arī ļoti ērti iegādāties internetā, neizejot no mājas. Tikpat ērti var arī iegādāties OCTA internetā, kur tiek piedāvāti arī KASKO un OCTA kalkulatori, lai vari atrast sev piemērotāko un izdevīgāko apdrošināšanas polisi.

Reklāmraksti