Kā ražošanas un pārdošanas ciklā var palīdzēt kredīts uzņēmumiem?

Nodarbojoties ar uzņēmējdarbību, neiztikt bez dažādiem pārsteigumiem – gan patīkamiem, gan reizēm – arī nepatīkamiem. Nereti šo pārsteigumu pamatā ir tieši finansiālais aspekts. Kā rīkoties, ja kādā brīdī izmaksu cikls neatbilst Jūsu uzņēmuma naudas plūsmai? Piemērotu risinājumu šādās situācijās spēj sniegt uzņēmums ERST Finance. Detalizētāk par šī uzņēmuma piedāvātajiem pakalpojumiem lasiet raksta turpinājumā!

Izejmateriālu iegādes ciklam un naudas plūsmai jābūt līdzsvarā
Protams, jāņem vērā, ka uzņēmējdarbības veidi ir ļoti dažādi. Piemēram, ja esat nodibinājis uzņēmumu, kurā ienākumu un izdevumu plūsma ir ļoti paredzama un vienveidīga (piemēram, ikdienas preču tirdzniecība), būtiskas problēmas būtībā var sagādāt vien klientu zaudēšana vai kāda force majeure situācija, jo izdevumi lielā mērā ir prognozējami un ietekmējami. Taču, darbojoties nozarē, kurā pasūtījumu realizācija ir nevienmērīgāka, situācija ir krietni atšķirīga. Lai minētais būtu saprotamāks, par piemēru izmantosim vienu no Latvijā izplatītākajām uzņēmējdarbības nozarēm – kokapstrādi. Darbojoties šajā nozarē, jārēķinās ar dažādiem izdevumiem, piemēram:

 • Atalgojumu darbiniekiem;
 • Transporta izdevumiem;
 • Darba iekārtu apkopi un uzturēšanu;
 • Kokmateriālu iegādi.

Tieši pēdējam aspektam mēdz būt vislielākais īpatsvars, jo koksnes cenas un tās piedāvājums mēdz svārstīties. No kā var būt atkarīga izejvielu cena?

Izejvielu cenu svārstības ir neizbēgama uzņēmējdarbības sastāvdaļa
Darbojoties ar ražošanu saistītā nozarē, izejvielas ir viens no biznesa stūrakmeņiem, tāpēc to cenu svārstības būtiski ietekmē uzņēmuma darbību. Protams, katra no izejvielu grupām ir pakļauta atšķirīgiem apstākļiem, kas ietekmē to cenu, taču, tā kā jau pieminējām kokapstrādes nozari, palūkosimies, kādi aspekti var ietekmēt koksnes cenu:

 • Sezonalitāte – piedāvājuma un pieprasījuma izmaiņas var būtiski mainīt gala produkta vērtību;
 • Industriālās tehnikas un tās servisa, kā arī degvielas cenu izmaiņas;
 • Izmaiņas kredītpakalpojumu izcenojumā.

Turklāt šie ir vien daži no aspektiem, no kuriem atkarīga koksnes cena – kopumā tādu ir vairāki desmiti, un tos paredzēt ir ļoti sarežģīti. 

Situācijas, kad izejvielu iegādei nepieciešams kredīts uzņēmumiem
Lai gan biznesa vidē paredzama finanšu plūsma ir ļoti vēlams rezultāts, to ne vienmēr iespējams sasniegt, un reizēm arī izdevumu pēkšņa palielināšana var būt lieti noderīga. Lūk, dažas no situācijām, kad papildus finanšu piesaiste var būt ļoti ienesīga ilgtermiņā:

 • Audzis pieprasījums pēc Jūsu uzņēmuma radītajiem produktiem – piemēram, ja pēkšņi audzis pieprasījums pēc mēbelēm, kas tiek ražotas Jūsu uzņēmumā, taču nepieciešamo kokmateriālu krājums sāk iet uz beigām, bet izplatītāji vēl nav norēķinājušies par pārdoto preci;
 • Izejvielu cenu krišanās – dažādu apstākļu iespaidā izejvielas pēkšņi tiek piedāvātas par ļoti izdevīgām cenām, bet jums nav brīvu līdzekļu to iegādei. Arī šādās situācijās (ja izejvielas var tikt ilgstoši uzglabātas), to iegāde ilgtermiņā būs atmaksājusies.

Šādās situācijās kredīts uzņēmumiem pēc būtības ir piemērotākais finanšu pakalpojuma veids.

ERST Finance kredīts uzņēmumiem – nauda mērķu sasniegšanai
Finanšu pakalpojumi ir ļoti dažādi, taču ir situācijas, kurās virkne no tiem nav derīgi. Piemēram, jau pieminētā situācija, kad relatīvi liela naudas summa nepieciešama salīdzinoši īsā laika posmā. Šādās situācijas ERST Finance piedāvātais kredīts uzņēmumiem sniedz tieši to, kas vajadzīgs. Tā darbības princips ir šāds:

 1. Jūs sazināties ar mums, norādot svarīgāko informāciju par savu uzņēmumu un, protams, nepieciešamo naudas apjomu (minimālā naudas summa, kurai iespējams pieteikties, ir 10000 eiro);
 2. Jūsu pieteikums tiks izskatīts, un divu darba dienu laikā ar Jums sazināsies mūsu uzņēmuma darbinieks;
 3. Jūs ERST Finance nododat piegādātāja rēķinu;
 4. Mēs veicam šī rēķina apmaksu;
 5. Jūs saņemat pasūtītās izejvielas/ preces;
 6. Laika periodā līdz 120 dienām Jūs atmaksājat ERST Finance naudas summu, kas tika izlietota izejvielu/ preču iegādei.

Līdz ar to ERST Finance piedāvātā uzņēmumu kreditēšana palīdz īsā laika periodā iegūt nepieciešamās izejvielas vai preces, savukārt Jūsu finanšu cikls praktiski netiek ietekmēts, jo naudu iespējams atmaksāt 4 mēnešu jeb 120 dienu laikā.

Ja arī Jūs ir ieinteresējis ERST Finance piedāvātais kredīts uzņēmumiem, ielūkojieties uzņēmuma mājaslapā, kur atradīsiet gan papildus informāciju, gan iespēju nekavējoties pieteikties attiecīgajam pakalpojumam!

Reklāmraksti