Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā sagatavoties ginekologa apmeklējumam, lai mazināt satraukumu

Ginekologs ir neatņemama ikvienas sievietes dzīves daļa, jo šis ārsts obligāti jāapmeklē vismaz reizi gadā arī tad, ja nav nekādu sūdzību, jo profilakse ir ļoti svarīga. Minēsim dažas lietas, par kurām vajadzētu padomāt un parūpēties pirms ginekologa apmeklējuma.

1. Izvēlies īsto ginekologu
Katrai sievietei jāatrod SAVS ginekologs. Tāpat kā ir savs frizieris, ģimenes ārsts vai zobārsts. Speciālists, kuram uzticas, kurš kvalitatīvi veic savu darbu, kam var uzticēt savu veselību. Ginekologs ir ārsts, ar kuru jāpārrunā pašas intīmākās lietas, kas ne katrai sievietei ir viegli, jo katrai pacientei ir atšķirīgs temperaments. Tāpēc ir svarīgi atrast tādu ārstu, ar kuru ir laba psiholoģiskā saderība. Gadās, ka ļoti profesionāls un zinošs ārsts vienkārši nav īstais, jo viņam nevar atvērties un uzticēties, bet ar citu speciālistu uzreiz izveidojas labs kontakts.

2. Piesaki vizīti laikus
Plānošana ir viena no tām lietām, kas palīdz saglabāt ikdienas mieru un struktūru. Plānot vajag arī savus veselības jautājumus. Pieteikt vizīti pie ginekologa vajadzētu laicīgi, lai šis fakts nosēžas prātā, lai ir laiks sagatavoties un nesaplānot tajā laikā kaut ko citu. Tā kā pie labiem ārstiem rindas mēdz būt garas, laicīga pieteikšanās vēlama arī tāpēc, lai tiekat pie ārsta tajā laikā, kad vēlaties. Vizītes atlikšana palielina iespēju, ka vispār par to aizmirsīsiet.

3. Izvēlies ērti uzvelkamu un novelkamu apģērbu
Nav nekāds noslēpums, ka pie ginekologa notiek pacientes apskate uz speciāla ginekoloģiskā krēsla. Apskates laikā arī tiek paņemti paraugi analīzēm. Tāpēc vēlams pirms tam jau padomāt, ko vilksiet mugurā, lai vizītes laikā bez grūtībām un satraukuma varētu noģērbties un saģērbties.

4. Pieraksti jautājumus uz lapiņas
Vizītes laikā var gadīties aizmirst visas tās lietas, ko paciente gribējusi pajautāt ārstam. Tāpēc labs ieradums ir pierakstīt savus jautājumus uz lapiņas.

5. Sagatavo informāciju par savu menstruālo ciklu
Pacientei jāvar pateikt, kad bija pēdējās mēnešreizes, cik dienas garš ir cikls — dienu skaits no mēnešreižu pirmās dienas līdz nākamo mēnešreižu pirmajai dienai. Tāpat ginekologs gribēs zināt, cik dienas ilgst asiņošana, cik tā ir spēcīga un sāpīga. Šī informācija ārstam ir svarīga, lai varētu pilnvērtīgi parūpēties par pacientes veselību. Tāpēc jau laikus jāatver kalendāri un jāpaskaita dienas. Tagad ļoti parocīgas ir dažādas aplikācijas, kur var atzīmēt visu šo informāciju. 

6. Pirms vizītes parūpējies par higiēnu un apmeklē labierīcības
Pirms vizītes parūpējusies par savu higiēnu. Neilgi pirms vizītes vēlams kārtīgi nomazgāties, parūpēties par intīmo zonu tīrību. Nereti sievietes uztraucas par apmatojumu, bet ārstam tas nerūp, viņam rūp veselība un tīrība, jo apmatojums ir dabiska lieta. Vēlams īsi pirms vizītes arī iztukšot urīnpūsli, jo apskates laikā būs spiediens uz iegurni, kas var radīt nejaušu urīna noplūdi, ko noteikti negrib piedzīvot neviena paciente. 

Reklāmraksti