Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādas auto spuldzes vislabāk izvēlēties braukšanai tumsā?

Ar automašīnu piedaloties ceļu satiksmē, svarīgi domāt par drošību. Īpaša piesardzība jāievēro diennakts tumšajā laikā, kad uz ceļa notiekošo pamanīt ir daudz grūtāk. Tuvojoties rudenim, jautājumi par drošu braukšanu tumsā kļūst vēl aktuālāki, jo satumst arvien agrāk. Viens no variantiem, kā uzlabot redzamību diennakts tumšajā laikā, ir izvēlēties atbilstošas auto spuldzes. 

Liels starojuma attālums
Autovadītājiem, kuri bieži brauc pa meža un lauku ceļiem, kur negaidīti uz ceļa var izskriet kāds meža zvērs, ieteicams izvēlēties auto spuldzes ar maksimāli lielu starojuma attālumu, lai laikus varētu pamanīt uz ceļa notiekošo un attiecīgi reaģētu. Šis ir būtiski arī tādēļ, ka uz slapjas vai apledojušas ceļa virsmas bremzēšanas ceļa garums ievērojami palielinās. 

Auto spuldžu veids
Izvēlei vairāku veidu auto spuldzes: 

  • Halogēna - populārākais un arī ekonomiskākais risinājums. Pietiekami spilgtas. Pieejamas dažādās krāsās - zilā, dzeltenā, zaļā, violetā;
  • Ksenona - Izteikti spilgtas, taču arī dārgākas. Šādu spuldžu uzstādīšanai nepieciešams speciāls aprīkojums;
  • LED - dārgākais variants, parasti tiek izmantotas jaunākajās automašīnās.

Izvērtējot savas vajadzības un iespējas, katrs autovadītājs var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. 

Marķējums 
Spuldžu spilgtumu iespējams novērtēt, aplūkojot marķējumu uz iepakojuma. Piemēram, apzīmējums +80% un +130% norāda, ka spuldzes pārsniedz minimālo noteikto spuldžu spilgtumu, kas nozīmē arī labāku redzamību diennakts tumšajā laikā. Tomēr vajadzētu arī atcerēties, ka spuldzes ar paaugstinātu spilgtumu parasti kalpo īsāku laika posmu, salīdzinājumā ar parastajām spuldzēm. 

Kopumā ņemot - braukšanai pa lauku ceļiem, kur apgaismojums ir nepietiekams un redzamība -  apgrūtināta, drošāk izvēlēties īpaši spilgtas auto spuldzes. Savukārt, ja pārsvarā tiek braukts pa pilsētu un citiem apgaismotiem ceļiem, var iztikt arī ar standarta. 

Ražotāja ieteiktie risinājumi 
Izvēloties spuldzes savam auto, svarīgi ņemt vērā ražotāja ieteikumus. Zinot sava spēkrata izlaiduma gadu, var atrast atbilstošas auto spuldzes, kas kalpos maksimāli efektīvi un ilgi. Jāņem vērā arī automašīnā esošā apgaismes sistēma, jo ne visas spuldzes der visām automašīnām. Protams, svarīgi arī izvēlēties uzticama ražotāja auto spuldzes. 

Cik bieži jāmaina auto spuldzes?
Uz šo jautājumu viennozīmīgas atbildes nav - auto spuldžu kalpošanas laiks atkarīgs no vairākiem aspektiem, piemēram, no jau pieminētā auto spuldžu veida, kā arī automašīnas tehniskā stāvokļa. Tomēr ir dažas drošas pazīmes, kas parāda, ka ir pienācis laiks spuldžu maiņai. 

Blāvāka gaisma
Pirmā pazīme, ko parasti pamana, ir blāvāka gaisma. Dienas laikā atšķirība nebūs liela, bet, braucot tumsā, to varēs pamanīt. Ja pamani, ka gaisma ir kļuvusi blāvāka kā ierasts, ir laiks domāt par jauna spuldžu komplekta iegādi. 

Brīdinājums auto panelī 
Par nepieciešamību nomainīt auto spuldzes liecina arī brīdinājuma signāls auto priekšējā panelī. Šīs signāllampiņas paredzētas autovadītāja, pasažieru, kā arī citu satiksmes dalībnieku drošībai, tādēļ tās noteikti nevajadzētu ignorēt. Šeit var uzzināt vairāk par to, ko nozīmē dažādi auto paneļa simboli. 

Lukturi mirgo un izslēdzas
Izplatīts indikators, ka spuldzes savu laiku ir nokalpojušas, ir lukturu gaismas mirgošana un izslēgšanās. Ja lukturi sākuši mirgot, nepieciešams nekavējoties tos pārbaudīt. 

Lukturus nevar ieslēgt
Ja lukturi nav iespējams ieslēgt, arī tā ir droša pazīme, ka ir laiks nomainīt auto spuldzes. 

Lai redzamība uz ceļa būtu maksimāli laba, svarīgi sekot līdzi auto lukturu stāvoklim, kā arī tos regulāri notīrīt. Vairāk par to, cik svarīga ir automašīnas tīrīšana, vari lasīt šajā rakstā

Reklāmraksti