Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kredīti internetā – mīti un patiesība par tiem

Ātrie kredīti internetā ir kļuvis par populāru īstermiņa aizdevuma veidu, ko izmanto liela daļa Latvijas iedzīvotāju, tomēr sabiedrībā attiecībā uz tiem valda samērā negatīva attieksme, galvenokārt tādēļ, ka uz tiem tiek attiecināti dažādi pieņēmumi. Lai gan daļa no pieņēmumiem ir patiesa, ir svarīgi izprast to, ka, aizņemoties atbildīgi, ir situācijas, kurās ātrie kredīti var būt ļoti noderīgi.

Mīts nr.1 – Ātrie kredīti internetā patērētājus ievelk parādu gūstā

Šis varētu būt populārākais pieņēmums par ātrajiem kredītiem, tomēr to var atspēkot – ātrie kredīti pēc definīcijas ir īstermiņa naudas aizdevumi, kurus ir paredzēts atdod, saņemot nākamo algu, turklāt liela daļa nebanku kreditoru pirmo aizdevumu piedāvā bez papildus maksas jeb bez procentu maksājumiem (http://www.zuz.lv/pirmais-kredits-bez-maksas). Ja patērētājs spēj atdot aizdevumu laikā, tas liecina par to, ka pirms kredīta ņemšanas ir izvērtēta maksātspēja, un cilvēkam nerodas papildus kredītsaistības. Šis mīts var tikt attiecināts uz tiem cilvēkiem, kas veic nepārdomātus lēmumus un paņem kredītu, neizvērtējot, vai varēs to atmaksāt, kā rezultātā viņam ir jāmaksā kredīta pagarināšanas procentu likmes, kas ir samērā augstas.

Mīts nr. 2 – Kredītdevēji piešķir aizdevumus, nepārliecinoties par kredītņēmēju maksātspēju

Pastāv uzskats, ka ātro kredītu uzņēmumi ir ieinteresēti izsniegt kredītus cilvēkiem, kuri, visticamāk, nevarēs aizdevumu atmaksāt laikā, līdz ar to tie būs spiesti maksāt kredīta pagarināšanas procentu likmes vai soda naudas, kas kredītdevējam ir izdevīgi. Tomēr šo pieņēmumu var apgāzt, jo:

  • Šobrīd tikai retais aizdevējs piešķirs kredītu cilvēkam, kuram nav pietiekoši ienākumi;

  • Nebanku aizdevēji pārsvarā kā minimālo vecumu kredīta piešķiršanai ir noteikuši 20 gadus, lai gan likums ļauj to darīt jau no 18 gadiem;

  • Atsevišķi kreditori, sadarbojoties ar apdrošināšanas uzņēmumiem, piedāvā apdrošināt kredītmaksājumus, lai nodrošinātu kredītņēmēja uzņemto kredītsaistību izpildi darba nespējas, nelaimes gadījuma vai bezdarba gadījumā;

  • Vairāki aizdevēji ir Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri, kas liecina par to, ka tie ir atbildīgi aizdevēji, kuri problēmu gadījumā meklēs risinājumus kopā ar patērētāju.

Mīts Nr. 3 – Ātro kredītu nozare netiek regulēta

Šis pieņēmums ir balstīts uz laiku, kad ātrie kredīti internetā kā pakalpojums tikko parādījās Latvijas tirgū un tajā brīdī netika labi regulēts. Šobrīd ir pieņemti vairāki likumi un noteikumi, kas būtiski ierobežo šo nozari un aizsargā patērētājus, piemēram:

  • Kredīta procenti, tajā skaitā nokavējuma procenti nedrīkst pārsniegt 100% no sākotnēji izsniegtās aizdevuma summas;

  • Ātros kredītus nedrīkst piešķirt laika posmā no 23:00 līdz 7:00;

  • Ieviesta gada procentu likme, kas parāda kopējās kredīta izmaksas izteiktas gada procentos.

Kā redzams, ātrie kredīti internetā, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt, ir papildus naudas iegūšanas veids, kas var būt noderīgs ārkārtas situācijās. Aizņemieties atbildīgi!

Reklāmraksti