Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labākie finanšu pārvaldības paradumi, kurus ieviest savā ikdienā

Personīgo finanšu pārvaldības paradumi nav tie, par kuriem dzirdam bieži. Un, ja tā padomā, neviens no mums nepiedzimst ar tādiem vai citādiem paradumiem – tos mēs apgūstam dzīves laikā. Taču, protams, ir gan labi, gan arī slikti paradumi, un katrs no tiem saistās ar sava veida sekām. Esam apkopojuši labākos finanšu paradumus, kurus arī Jums būtu vērts ieviest savā dzīvē, ja to vēl neesat izdarījuši. 

Sekojiet līdzi saviem izdevumiem
Šis solis ir ļoti nozīmīgs personīgā budžeta plānošanā. Ja ienākumiem līdzi seko teju ikviens, jo mēs taču vēlamies zināt, cik daudzas naudas katru mēnesi nopelnām, tad izdevumus kontrolē tikai retais. Taču šis ir vienīgais veids, kā saprast, kur tiek novirzīti mūsu līdzekļi un vai tos tērējam lietderīgi. 

Sekošanu līdzi izmaksām var uztvert gandrīz tāpat kā kaloriju skaitīšanu uzturā, ko mēdz darīt daļa cilvēku, lai uzzinātu, kāda ir viņu maltīšu uzturvērtība. Un atcerieties, ka izdevumu piefiksēšana ir tikai viens “gabaliņš lielajā puzlē”. Tā palīdzēs Jums uzzināt ko jaunu par sevi, un to noteikti vajadzētu ņemt vērā, lai nākotnē veidotu labākus paradumus. 

Centieties iekļauties savā budžetā un iemācieties pateikt “nē”
Dzīvošana pāri saviem līdzekļiem ir aktuāla problēma, ar kuru sastopas liela daļa sabiedrības. Taču tas var notikt tikai tad, ja dzīvojam, nedomājot par to, cik daudzas naudas mums ir un tērējam vairāk, nekā nopelnām. Lai arī, protams, var gadīties ārkārtas situācijas, kad pēkšņi nepieciešami papildu līdzekļi, taču to nav, un tiek izmantots aizdevums, pietiekami bieži iemesls tam, ka cilvēkiem nav naudas, ir viņu sliktie naudas tērēšanas paradumi. Lai no tā izvairītos, ir jāmaina domāšana. Piemēram, jāiemācās pateikt sev “nē”, kad jūtat teju nepārvaramu vēlmi iegādāties veikalā preci, kas Jums ļoti patīk. Centieties pieņemt tērēšanas lēmumus nevis, balstoties uz emocijām, bet uz loģiku. 

Maksājiet rēķinus laicīgi
Šis ieradums ir nozīmīgs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ja maksāsiet rēķinus novēloti, pastāv risks, ka Jums piemēros soda naudu, kas savukārt radīs papildu izdevumus. Otrkārt, ne visi zina to, ka, piemēram, novēlota komunālo maksājumu vai telefona rēķinu segšana var novest pie sabojātas kredītvēstures. Ja, tieši tā, arī tas, cik laicīgi Jūs apmaksājat rēķinus katru mēnesi, var ietekmēt to, cik pozitīva vai negatīva ir kredītvēsture. 

Ieguldiet sevī
Šī, iespējams, varētu būt vislabākā investīcija, kādu Jūs savā dzīvē jebkad veiksiet. Kad Jūs ieguldāt naudu sevī, Jūs arī veltat laiku sev, un tas ir ļoti svarīgi. Protams, lai viss izdotos veiksmīgi, būtu vēlams noteikt vienu galveno mērķi, uz kuru tiekties, nevis censties paveikt vairākas lietas vienlaicīgi. Piemēram, apgūstiet jaunu valodu, iegūstiet autovadītāja apliecību, uzlabojiet veselību vai apceļojiet jaunas valstis.

Reklāmraksti