Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz palīdzībai viens solis

Marija vienmēr palīdzēja citiem. Strādājot viņa izaudzināja četrus dēlus un turpināja strādāt. Un kad viņa uzzināja, ka daudz bērniem mūsu valstī nepieciešama audžuģimeņu sniegtā palīdzība, viņas sirds iežēlojās, un septiņi bērni saņēma atbalstu un rūpes Marijas audžuģimenē. Taču ir gadījies tā, ka Marijai šobrīd pašai steidzami ir nepieciešama palīdzība.


Marija Kazakeviča dzīvo tālu no Rīgas, Dagdā. Sievietei šobrīd ir 61 gads. Savus bērnus viņa jau ir uzaudzinājusi, tie ir pieauguši un patstāvīgi. Šķita, ka būtu laiks atpūsties.


Turklāt aiz muguras ir arī liels un smags darba ceļš: viņa ir absolvējusi lauksaimniecības tehnikumu, ir strādājusi par zootehniķi, un tad 9 gadus – par slaucēju, ko vienmēr atceras ar lepnumu. Tad 7 gadus viņa nostrādāja „Gotiņa” konfekšu ražotnē. Darbs nemaz nebija tik „salds”, jo Marijai vienas maiņas laikā bija jāiesaiņo papīrīšos 66 kg konfekšu! Bet viņa nekad nesūdzējās par grūto dzīvi.


Marija vienmēr ir vēlējusies kādam palīdzēt. Bērni ir viņas dzīves jēga. Kad viņas dēli bija jau izauguši, un viņa uzzināja, ka tomēr vēl tik ļoti daudz bērniem nepieciešama palīdzība, viņas sirds lūza. Viņa iesaistījās audžuģimeņu kustībā. Jo ir bērni, kas uz kādu laiku dažādu iemeslu dēļ paliek bez vecāku gādības un tādēļ var nonākt krīzes centrā vai ilgstošas aprūpes institūcijā.


Marija sajuta aicinājumu palīdzēt šādiem bērniem un dot tiem savu sirds siltumu. Viņas mīļums un enerģija pietiktu visiem. Savas draudzenes iedrošināta viņa pievērsās audžuģimeņu kustībai. 2006.gada pavasarī viņa absolvēja speciālos „Audžuģimeņu kursus” un saņēma audžuģimenes status, un drīzumā jau viņas ģimenē parādījās pirmie audžubērni.


Kopš tā laika viņa ir devusi iespēju jau 7 bērniem dzīvot viņas audžuģimenē. Četri no tiem ir izgājuši sociālo rehabilitāciju un atgriezušies pie saviem vecākiem. Un bērni vēl arvien ar pateicību atceras Marijas sirds siltumu un rūpes, iespējams viņu smagākajās dzīves dienās.


Protams, bērniem ir jāvelta ļoti daudz uzmanības, varbūt pat vairāk kā saviem bērniem. Bet sirdi piepilda prieks, kad viņi pamazām sāk justies omulīgi audžuģimenē, kļūst mierīgāki, viņu uzvedība uzlabojas un attīstās jaunas sociālās prasmes.


Un Marija kārtējo reizi pārliecinās, cik svarīgs ir tas darbs, ko viņa dara, rādot piemēru, cik svarīgi ir attīstīt audžuģimenes mūsu valstī. Kāds prieks ir palīdzēt kādam!


Šobrīd Marijas audžuģimenē dzīvo trīs bērni. Viņi ir Marijas galvenais prieks un rūpes, jo viņi vēl ir skolēni: jaunākajam zēnam ir tikai 9 gadi, vecākajiem – 12 un 13 gadi. Bet nu gadījies tā, ka Marijai steidzami jāveic operācija.


Ikdienas rosībā Marija nebija domājusi par sevi. Viņa nekad nav sūdzējusies par veselību, un pēdējo 14 gadu laikā pie ārstiem bija vērsusies tikai divas vai trīs reizes.


Bet ar laiku viņai sāka sāpēt kājas. Un kad sāpes kļuva ļoti spēcīgas, Marija devās pie ārstiem uz Daugavpili.


„Kā Jūs paciešat tādas sāpes? Jums steidzami ir nepieciešama operācija!”- sacīja ārsts un nekavējoties izrakstīja nosūtījumu uz operāciju Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Rīgā.


Tika konstatēts, ka Marijai ir nepieciešama kreisā ceļa endoprotezēšana. Viņa tika iekļauta rindā, bet arī brīdināta, ka situācija ar valsts finansējumu šobrīd ir neprognozējama, tāpēc ir jābūt gatavai visu operāciju apmaksāt pašai.


Operācija ir ieplānota 25.septembrī. Bet kur lai ņem naudu, lai apmaksātu operāciju!? 

Palikuši ir nedaudz vairāk kā 2 mēneši.


Marija kopā ar dēlu apsēdās, saskaitīja savus tik ļoti pieticīgos ienākumus. Viņa nekad nezaudēja dzīves sparu, un, neskatoties uz nelielajiem ienākumiem, ģimene vienmēr ir dzīvojusi draudzīgi.


Te Marija pēkšņi sāka raudāt. Ģimenē ikviens eirocents tiek izmantots rūpīgi, bet pat ar stingrāko taupības režīmu viņi tuvākajā laikā nevarēs savākt tādu naudu: operācija maksā 1147,51 eiro, un vēl ir nepieciešami līdzekļi slimnīcā pavadīto dienu un pēcoperācijas rehabilitācijas apmaksai.


Pavisam ir nepieciešami 1550 eiro.


Kādam šī summa var šķist neliela, bet Marijai tā ir ļoti liela! Un kājas sāp ar katru dienu vairāk un vairāk, kustēties paliek arvien grūtāk un sāpes nerimstas ne brīdi, un viņa saprot, ka bez operācijas neiztikt. Bet Marijas sirdij rūp tikai bērni, kuriem viņa ir vajadzīga.


Kopīgiem spēkiem mēs varam palīdzēt savākt nepieciešamo summu un palīdzēt šai jaukajai un sirsnīgajai mātei!


Lai palīdzētu Marijai, vajag pavisam nedaudz – tikai viens zvans uz numuru 9000 6881 un Jūs ziedosiet viņas operācijai 1,42 eiro; piezvanot pa tālruni 9000 6771, Jūs ziedosiet 7,11 eiro.


Jūs varat ziedot jebkuru citu summu ar pārskaitījumu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, ierakstot maksājuma mērķī „Fonds: Marija Kazakeviča”.

Rekvizīti:

Nosaukums: Biedrība "Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv"

Reg. Nr: 40008173130

Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050

-SWEDBANK- Swift: HABALV22

LV43HABA0551037990069

-CITADELE- Swift: PARXLV22

LV79PARX0016130480002

paypal@varonis.lv

www.labdaris.lv


Papildu informācija:

blago@varonis.lv

tālr.(+371) 27031058


Pievieno komentāru

Reklāmraksti