Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mans lauciņš ir farmācija

Jelgavas “BENU Aptieka” Mātera ielā 26 farmaceite Anda Konone novembrī izvēlēta par “BENU Aptieku” tīkla mēneša farmaceiti. Anda uzskata, ka farmācija ir  īstais lauciņš, kur viņa var sevi realizēt un justies labi. 

Cik ilgi strādājat par farmaceiti?
Aptiekā strādāju desmit gadus, bet “BENU Aptieka” tīklā – sešus.

Kā radās vēlme apgūt farmaceites profesiju?
Bija vēlme palīdzēt cilvēkiem. Skolā patika ķīmija. Vēlējos studēt medicīnu, bet nebija tik daudz drosmes. Esmu beigusi Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultāti. Tas bija saspringts laiks, pieci intensīvi gadi. Lai uzkrātu pieredzi, paralēli studijām strādāju “Ģimenes aptiekā” – tāds bija kādreizējais “BENU Aptiekas” nosaukums. Esmu nokārtojusi sertifikātu un esmu sertificēta farmaceite.

Kā nokļuvāt Jelgavā?
Pati esmu no Lubānas. Jelgavā dzīvoju septiņus gadus, un man šeit ļoti patīk. Sakopta pilsēta, piemērota pastaigām ar bērniem, ir zaļā zona, tuvumā upes. 

Vai Jelgavā ir vēl citas “BENU Aptiekas”?
Jā, Jelgavā ir vēl divas “BENU Aptiekas” un vēl trīs strādā pēc franšīzes principa.

Ko aptiekā dara farmaceits?
Farmaceita pārziņā ir viss, kas saistīts ar cilvēka veselības uzlabošanu, zāļu lietošanu, konsultēšanu. Tāpat klients ir jāinformē par zāļu blakusparādībām, jāatbild uz jautājumiem, jāiesaka. Ir jābūt kā vidutājam starp ārstu un pacientu, jo bieži gadās, ka cilvēks līdz ārstam nemaz nav nokļuvis vai arī nav sapratis viņa sacīto, bet farmaceitam jāveic pacienta aprūpe, jāizskaidro ārsta teiktais. Farmaceits pasūta arī zāles.

Kura farmaceita darba daļa jums patīk vislabāk?
Man patīk darbs ar cilvēkiem, tas, ka es varu palīdzēt, sniegt padomu, padalīties ar savām zināšanām. Ir patīkami, kad cilvēks ienāk aptiekā un saka: “Jūs man vakar ieteicāt, un tas man labi palīdzēja” vai “Gribu pakonsultēties...”, vai arī “Kāds ir jūsu viedoklis?” Tas ir tāds mazs bonusiņš visai dienai.
Gadās dzirdēt arī šādu teikumu: “Apstaigāju jau 10 aptiekas. Varbūt jums ir šīs zāles? “ Tad rodas azarts, skrienam un meklējam, līdz atrodam prasīto. Mūsu priekšrocība ir tā, ka varam pasūtīt zāles no savām “BENU Aptieka” Rīgas aptiekām.

Vai ir arī kaut kas, kas nepatīk?
Nepatīk, ka mūs, farmaceitus, sauc par pārdevējiem. Konsultanti, jā, bet ne pārdevēji, lai gan strādājam ar naudu. Cilvēks pie mums atnāk ar problēmu, mūsu mērķis ir to atrisināt. Mēs varam piedāvāt lētākus, dārgākus medikamentus, un klients var izvēlēties.Kādas zāles visvairāk pieprasa?
Visvairāk pērk pretsāpju medikamentus. Zāļu iegādei ir sezonāls raksturs – pavasarī un rudenī tā ir saaukstēšanās, iesnas, klepus, vīrusu infekcijas, kakla sāpes vai arī cilvēki ir samocījušies dārza darbos. Arvien vairāk klientu vēlas iegādāties D vitamīnu, arī ārsti to aizvien vairāk rekomendē. D vitamīnu vajadzētu lietot katru dienu. Cilvēki kļūst informētāki, zinošāki.

Vai tagad aptiekās zāles vairs negatavo?
Aptiekās joprojām gatavojam zāles un darām to ļoti labprāt. Jāatzīst gan, ka ārsti izraksta mazāk šādu recepšu, bet, ja nepieciešams, pagatavot tās ir iespējams visās trīs Jelgavas “BENU Aptiekās”.

Kādus pakalpojumus vēl piedāvā “BENU Aptieka”?
Mūsu aptiekā var izmērīt asinsspiedienu. “BENU Aptiekā” tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” var arī novērtēt matu un ādas stāvokli, noteikt holesterīna un cukura līmeni, veikt ķermeņa sastāva pārbaudi. Tas ir tepat rokas stiepiena attālumā, un, ja klienti jautā, mēs viņus sūtām uz turieni. Cilvēki labprāt izmanto šos pakalpojumus, jo īpaši, ja parādās kāds jauns.

Ko bez zālēm vēl var iegādāties aptiekā?
Tie ir vitamīni un minerālvielas, pirmās palīdzības preces – marles saites u.c., kosmētika, korsetes, jostas, tējas, zobu kopšanas līdzekļi, higiēnas preces.

Vai varat sevi iedomāties kādā citā profesijā?
Farmācija – tas ir mans lauciņš. Ja būtu drosmīgāka, tad studētu medicīnu.

Kādas ir jūsu intereses ārpus darba?
Katra mana diena sākas ar skrējienu. Visa ģimene kopā braucam ar velosipēdiem un makšķerēt.

Ko jūs ieteiktu citiem – kā cilvēki varētu rūpēties par savu veselību?
Pirmkārt, pozitīvs noskaņojums. Otrkārt, pozitīva domāšana. Svaigs gaiss, fiziskās aktivitātes. Atrast kaut ko, kas sagādā prieku, būt pie dabas, veselīgi ēst un vienreiz gadā veikt vispārējo veselības pārbaudi.

Vai ir ieteicams lietot vitamīnus?
Vispirms būtu jāstiprina sava imunitāte, nevis uzreiz jāķeras pie vitamīnem. Ir vairāki imunitātes stiprināšanas paņēmieni, piemēram, rūdīšanās, kontrastduša. Veselīgāk jāēd – vairāk augļu un dārzeņu. Un arī vairāk jāguļ, jo nogurums veicina uzņēmību pret slimībām. 
Vitamīnus vajag lietot, īpaši ziemas periodā, kad to saturs augļos un dārzeņos ir ļoti zems. Vienu divus mēnešus noteikti.

Gaidīsim jūs “BENU Aptiekās” Jelgavā: Driksas ielā 4 (Pilsētas pasāžā), Lielajā ielā 36-2, Mātera ielā 26, Akadēmijas ielā 2, Rūpniecības iela 77A un Sudraba Edžus ielas 10.

Reklāmraksti