Maza virtuve? Kā iekārtot ērtu un funkcionālu virtuvi

Virtuve ir viena no svarīgākajām, ja ne pati svarīgākā telpa mājoklī, tādēļ tām saimniecēm, kurām ir plaša virtuve, ir ļoti paveicies. Tomēr arī maza virtuve nav traģēdija – nepieciešams vien radošums. Maksimāli izmantojot katru brīvo centimetru, pārkārtojot zonas un pievienojot papildu risinājumus, mazu telpu iespējams pārvērst līdz nepazīšanai. Lūk, daži vienkārši padomi, kā iekārtot ērtu un funkcionālu virtuvi!

Plāns
Sākumā izveido virtuves plānu jeb skici – kur varētu stāvēt mēbeles, tehnika un aksesuāri. Veidojot plānu, apdomā, kas Tev ir pieejams, kas vēl nepieciešams, kam nepietiek vietas un kāds varētu būt risinājums. 

Mazas virtuves īpašnieki visbiežāk izvēlas L tipa iekārtu, taču, ja telpa ir kvadrātveida, labākā izvēle ir U veida iekārta. Ja neviens no šiem risinājumiem nešķiet piemērots, vari gluži vienkārši izvietot modulāras mēbeles ar iebūvējamu tehniku. Svarīgākais, kas jāņem vērā, neatkarīgi no tā, kāda tipa iekārtu izvēlies – trīs galvenie elementi, plīts, izlietne un ledusskapis, jāizvieto trijstūrī, tuvumā vienu otram.

Liekais
Pārskati visus skapīšus, plauktus un kastes. Īpašu uzmanību pievērs katliem un pannām, kā arī ierīcēm – starp tām noteikti ir kaut kas, kas jau ilgu laiku netiek lietots. Cilvēkiem mēdz būt kaitīgs paradums glabāt visu, kas kādreiz varētu noderēt, taču, iekārtojot mazu virtuvi, bez žēlastības jācenšas atbrīvoties no visa liekā, kas tikai aizņem vietu. 

Minimālisms
Maza virtuve jāiekārto pēc minimālisma principiem. Vajadzētu ne tikai atbrīvoties no visa liekā, bet dot priekšroku vienkrāsainām iekārtām un mēbelēm, izvairīties no košiem rakstiem un zīmējumiem. Ja vietas ir ļoti maz, vajadzētu ievērot minimālismu arī attiecībā uz mēbelēm, ieviešot tādus risinājumus kā saliekamais galds, taburetes, pārvietojama virtuves sala. Mazas virtuves mēbeles plašā izvēlē pieejamas interneta veikalā Xnet.lv!

Vertikāla uzglabāšana
Mazā virtuvē ir svarīgi izmantot visu pieejamo telpu, tādēļ uzglabā vertikāli! Ņem vērā, ka mazā virtuvē nav ieteicams izvietot skapju iekārtas – tā vietā izmanto atsevišķus skapīšus vai skapīšus aizstāj ar organizatoriem un kastēm. To visu novieto nevis horizontāli gar sienu, bet vertikāli no grīdas līdz griestiem, jo tā iespējams ietaupīt vietu!

Atvērti plaukti
Maksimāli izmantot iespējams arī virtuves sienas, izvietojot uz tām atvērtus plauktus. Atvērtie plaukti pašreiz ir viena no aktuālākajām virtuves tendencēm, jo tie iederas ikvienā interjerā. Vari iegādāties jau gatavus plauktus, taču vari gluži vienkārši pie sienas piestiprināt koka dēļus, kas funkcionēs tikpat labi. 

Neveikli stūri un palodzes
Stūri un palodzes nav traucēklis – mazliet radošuma, un tā ir lieliska vieta, ko izmantot! Nošauj divus zaķus ar vienu šāvienu un pagarini palodzi, lai izmantotu to kā ēdamgaldu vai darba virsmu, savukārt stūros vari izvietot stūra mēbeles, piemēram, dīvānu. 

Kompaktas un iebūvējamas ierīces 
Mazai virtuvei nevajadzētu ierobežot gatavošanas iespējas, un par to domā arī ražotāji, piedāvājot patērētājiem daudz un dažādas kompaktas un iebūvējamas ierīces. Tradicionālās plīts vietā vari izvietot, piemēram, divriņķu plīts virsmu un pārnēsājamo cepeškrāsni, savukārt tradicionāla ledusskapja vietā vari izvietot, piemēram, iebūvējamo ledusskapi. Risinājumi ir daudz un dažādi!

Tīras virsmas
Lai maza virtuve izskatītos plašāka, vienmēr centies visas virsmas uzturēt tīras! Apdomā tādus risinājumus kā magnētiskās virsmas, uz kurām iespējams piestiprināt nažus, kā arī metāla vai koka statīvus,  uz kuriem iespējams pakarināt krūzes, pannas, katliņus un citus gatavošanas piederumus. 

Iekārto savu virtuvi kopā ar interneta veikalu Xnet.lv, kur atradīsi ne tikai mēbeles, bet arī visu citu, kas nepieciešams funkcionālas telpas iekārtošanai. 

Reklāmraksti