Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzas sarkano 50 litru gāzes balonu maiņas ēra

Plānots, ka 2015. gada 1. janvārī stāsies spēkā jauna uzpildāmo gāzes balonu aprites un uzraudzības kārtība, jo pašreizējais tirgus modelis apdraud gāzes balonu lietotāju drošību. Neskaitāmie apgrozībā esošie 50 litru baloni netiek uzraudzīti, tajos ir liels spiediens, līdz ar to bojājumu vai nepareizas lietošanas rezultātā var notikt nelaimes gadījumi ar neatgriezeniskām, pat letālām sekām.

Saskaņā ar jauno likumu visi tirgotāji obligāti jāreģistrē Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), un visa informācija apkopotā veidā būs pieejama mājaslapā www.ptac.gov.lv. Balonu apriti veidos tirgotājiem piederoši gāzes baloni, un katram apritē laistajam gāzes balonam jābūt marķētam. Līdz 2015. gada 28. februārim visiem gāzes balonu tirgotājiem jāinformē PTAC par tirdzniecības vai maiņas vietām.

Par jauno kārtību viedoklis ir vienam no līderiem gāzes balonu biznesā – firmas «Intergaz» komercdirektoram Aleksejam Kovaļovam.

- Tātad notiks vai nenotiks pāreja uz Eiropas standartu?
Arī agrāk bija mēģinājumi pieņemt šādu likumu, taču tas pastāvīgi tika atlikts. Bet nu likums ir pieņemts un stāsies spēkā 2015. gada 1. janvārī, pieliekot punktu līdzšinējai kārtībai.

- Kā tas ietekmēs daudzos 50 litru balonu lietotājus valstī?
Kompānijas, kas strādā šajā jomā, vēl nav izstrādājušas skaidrus plānus, taču, visticamāk, balonus vai nu pārdos, vai arī izsniegs pret iemaksu – klients iemaksā depozītu, saņem gāzes balonu, bet, to atdodot, saņem naudu atpakaļ.

- Kāpēc vispār vajadzēja jaunu likumu šajā jomā?
Pašlaik Latvijas tirgū maiņas kārtībā atrodas ļoti liels 50 litru gāzes balonu skaits, un tie ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tā kā tajos ir liels spiediens, konstrukcijas bojājumi apdraud lietotājus un pat kaimiņus. Pie tam liela daļa šo balonu skaitās iedzīvotāju īpašums, taču viņi tos, protams, neremontē. Jaunais likums liks sašķidrinātās gāzes balonu īpašniekiem sekot līdzi to stāvoklim. Bet kurš gribēs labot iekārtu, kas viņam nepieder! Pilnā mērā nogrūst atbildību par tehnisko stāvokli uz izplatītājiem, kas tirgo sašķidrināto gāzi, arī ir absurds.

Protams, gāzes baloniem būs jāatšķiras vizuāli – ar citām krāsām un uzrakstiem, kas apliecinātu piederību tai vai citai kompānijai.

- Vai izmaiņas nozīmē to, ka, sākot ar 2015. gadu, gāzes baloni Latvijā būs tehniski lieliskā kārtībā un droši lietojami?
Baidos, ka diemžēl ne. Iemesls tam varētu būt mūsu Lietuvas kaimiņi, kuri, cik man zināms, neplāno pāriet uz Eiropas standartu jau 2015. gadā, tādēļ ir pamatotas bažas, ka no Lietuvas ieplūdīs nemarķēti sašķidrinātās gāzes baloni sadzīvei un ražošanai bēdīgā tehniskā stāvoklī. To uzraudzīt jau ir kontrolējošo orgānu ziņā, ko mēs īpaši nevaram ietekmēt. Pie tam nelegālie gāzes balonu izplatītāji ne tikai piedāvā balonus sliktā tehniskā stāvoklī, taču nereti tajos ne tuvu nav tik daudz sašķidrinātās gāzes, cik vajadzētu.

- Kā, Jūsuprāt, vajadzētu cīnīties ar nelegālajiem izplatītājiem?
Patiesībā viss ir ļoti vienkārši. Patērētājiem nevajadzētu riskēt un pasūtīt gāzes balonus no tādiem piegādātājiem, kas savos sludinājumos uzrāda tikai mobilā telefona numuru. Paaugstinātas bīstamības iekārtas drīkst iegādāties tikai no licencētām kompānijām, kas ar to nodarbojas profesionālā līmenī. «Intergaz» garantē, ka gāzes balonu piegāde arī nākamgad notiks ātri un klientiem ērtā laikā – mūsu kvalificētie speciālisti tos piegādās un uzstādīs Daugavpils, Rēzeknes, Jelgavas, Jēkabpils, Rīgas un Valmieras apkaimē. 

Jāatzīst, ka 15 darba gados kompānija «Intergaz» iekļuvusi Latvijas gāzes piegādātāju tirgus līderu skaitā, pateicoties augsti kvalificētam personālam, modernām darba metodēm, pārdomātai loģistikai un elastīgai cenu politikai. Kompānijas galvenais darbības veids ir sašķidrinātas naftas gāzes tirdzniecība.


Reklāmraksti